آیکون خط ستاره دار
تصویر گرافیکی با تیتر بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی چیست؟ انواع کانتنت مارکتینگ

بازاریابی محتوا نقش بسیار مهم و کلیدی در رشد و موفقیت کسب و کارهای مختلف در دیجیتال مارکتینگ ایفا می کند. به طور کلی می توان گفت؛ بازاریابی محتوا نوعی استراتژی بازاریابی برای جذب، درگیر کردن و حفظ مخاطب از طریق تولید و انتشار مقالات، پادکست ها، ویدیوها و دیگر محتواها می باشد. این رویکرد موجب شناخت برند شما و ماندگاری آن در ذهن مخاطبان در هنگام خرید می شود. 

با استفاده از یک استراتژی محتوایی، برند شما به عنوان یک برند پیشگام و رهبر به کاربران معرفی می شود.  ایجاد و توزیع محتوا به روش های مختلف، اعتماد مخاطبان به کسب و کارتان بیشتر می شود. بازاریابی محتوا یکی از انواع بازاریابی درونگراست که کاربران را جذب و به مشتریان وفادار تبدیل می کند. این امر موجب عملکرد بهتر بازاریابی درونگرا در حفظ مشتری می شود.

بازاریابی محتوا چیست؟

به توسعه و توزیع محتوای مفید و مرتبط از طریق وبلاگ ها، خبرنامه ها، وایت پیپرها، ایمیل ها، پست های شبکه های اجتماعی و دیگر رسانه های مرتبط بازاریابی محتوا گفته می شود.

تولید محتوای تخصصی و اصولی برای کسب و کارتان، علاوه بر نشان دادن تبحر و برتری شرکت شما در حرفه تان، توجه شما به خریداران محصولات را نیز نشان می دهد.

تداوم استفاده از بازاریابی محتوا موجب ایجاد و تقویت روابط بین شما و مشتریان فعلی و احتمالی می شود. اگر مخاطبین، کسب و کار شما را به عنوان همکار یا شریکی که به موفقیت آنها علاقه مند است؛ به حساب بیاورند، به مشتری دائم شما تبدیل خواهند شد. 

تصویر گرافیکی با تیتر ایده

تفاوت بازاریابی محتوا با تبلیغات

یکی از سوالات اساسی و مهمی که در هنگام مواجهه با مفهوم بازاریابی محتوا، برای بسیاری از افراد به وجود می آید، این است که تفاوت بازاریابی محتوا با تبلیغات در چیست؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید مفاهیم این دو کلمه را مورد بررسی قرار دهیم.  

فعالیت های بازاریابی و تبلیغات (Advertising) شامل معرفی خدمات و محصولات یا کالاها می باشد. تبلیغات به منظور معرفی و آگاهی رسانی کسب و کار شما، در انواع مختلف و بسترهای گوناگون به مخاطبان ارائه می گردد. تفاوت دیگر بازاریابی محتوایی با تبلیغات در این است که بازاریابی بدون وجود تبلیغات هم می تواند صورت بگیرد و برای دیده شدن نیاز به ارائه گستره در بسترهای گوناگون ندارد. 

 در کل می توان به این نکته پی برد که این دو کلمه مفهوم مشابهی دارند اما بازاریابی از طریق محتوا در مقیاس گسترده تری صورت می گیرد. به بیانی ساده تر تبلیغات از بازاریابی محتوا تبعیت می کند. 

بیشتر بخوانید: کمپین تبلیغاتی چیست؟

مزایای بازاریابی محتوا

جذب مخاطب بیشتر با تولید محتوا اصولی بیشتر

اگر به دنبال افزایش زمان حضور کاربران در وب سایت تان هستید؛ با ارائه یک محتوای جامع و عالی می توانید به این هدف برسید. هرچه زمان بیشتری را صرف بازاریابی محتوا کنید، تنوع و تعداد بیشتر محتوا را در سایت خود خواهید داشت. 

تنوع دادن به محتواهای با کیفیت در زمینه های مرتبط با کسب و کارتان، اشتیاق کاربران برای دنبال کردن شما را بیشتر می کند. همچنین کاربران از این طریق، فرصت بیشتری برای شناخت برندتان خواهند داشت.

از طریق تولید محتوای اصولی بیشتر، سطح اعتماد مشتریان را افزایش می یابد و سپس نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری ها افزایش می یابد. 

افزایش ترافیک ارجاعی

ترافیک ارجاعی بیشتر اکثرا از طریق ایجاد و انتشار پست مهمان در سایت های دیگر به دست می آید. شما از طریق انتشار محتوا در سایت های دیگر فرصت لینک دادن به محتوای وب سایت خود را خواهید داشت. برای انجام این کار بهتر است، از سایت های معتبر و با حجم ترافیک بالا استفاده کنید. شما با درست کردن یک پست مهمان می توانید هزاران کاربر جدید را به سمت وبسایت خود هدایت کنید. 

افزایش دامنه تخصص و اقتدار صفحات

از فواید تولید محتواهای متنوع و با کیفیت بالا، افزایش دامنه تخصص، اعتبار و اعتماد مشتریان به وب سایت شما می باشد. حال اگر محتواهای ایجاد شده توسط شما لینک های خارجی و معتبر نیز کسب کند، دامنه تخصص و اعتبار شما گسترده تر نیز می شود. افزایش میزان دامنه و تخصص سایت شما با رتبه بندی های موتور جستجو رابطه مستقیم دارد.

افزایش دامنه تخصص و اقتدار صفحات شما از طریق بازاریابی محتوا و تولید محتوای با کیفیت، جستجوی بیشتری در همه زمینه ها برای سایت شما به ارمغان می آورد.

ترافیک اجتماعی و جذب فالوورهای بیشتر 

اگر به دنبال افزایش بازدید از سایت و دیده شدن هستید؛ می توانید این کار را از طریق  اشتراک گذاری محتواهای خود در شبکه های اجتماعی انجام دهید. انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی، جلب اعتماد کاربران به تخصص شما و افزایش تعداد دنبال کننده شما در شبکه های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.  

بهبود شهرت برند 

 استفاده از بازاریابی محتوا یکی از روش های مناسب برای بهبود و افزایش شهرت برند و کسب و کارتان است. به این صورت که با مطالعه محتواهای تولید شده از برند شما، ذهنیت کلی از آن در ذهن کاربران ایجاد می شود. یکی دیگر از روش های ایجاد شهرت برای شما در ذهن مخاطبان، مشاهده محتوای شما در سایت های خارجی و یا شبکه های اجتماعی است.

جلب نظر مشتریان 

شما از طریق بازاریابی محتوا می توانید نظر مشتری های احتمالی را به کسب و کار و برند خود جلب کنید. بر طبق تحقیقات انجام شده توسط یک محقق حوزه دیجیتال مارکتینگ در سال 2016، حدود 47 درصد مشتریان قبل از اقدام به خرید از یک برند 3 تا 5 مطلب به اشتراک گذاشته شده توسط آن برند را مطالعه و بررسی می کنند.

آمار به دست آمده در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا به خوبی نشانگر اثر محتوا بر روابط با مشتریان و جلب توجه خریداران است. پس به طور کلی می توان به این نتیجه رسید که توجه به کیفیت محتوا از مهم ترین نکات در بازاریابی محتوا به شمار می آید که از این طریق می توان تاثیر اولیه عمیق تر و بهتری بر کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت خود گذاشت. 

با به کارگیری این روش همچنین شما می توانید با مشتریانی که هنوز شرایط خرید از برند شما را ندارند، روابطتان را بهبود دهید. 

کوتاه کردن چرخه خرید 

به طور معمول کاربران، پیش از انجام عملیات خرید نهایی، باید چندین مرحله را پشت سر بگذارند. در مرحله اول مشتری باید چالش ها و مشکلات مربوطه را شناسایی کند و سپس برای برطرف کردن آن، راه حل های مناسب در نظر گرفته و نهایتا بر اساس تحقیقات خود تصمیم نهایی را بگیرد. شما می توانید با ایجاد محتوایی مناسب و اصولی، راهنمایی هایی در تمامی مراحل خرید ارائه دهید تا بدین طریق کاربر در زمان کمتر و به نحو آسان تری خرید کند.  

کم کردن هزینه های بازاریابی و فروش 

بازاریابی محتوا از جمله روش های مقرون به صرفه دیجیتال مارکتینگ به شمار می آید که هزینه اصلی آن برای کسب و کارهای مختلف زمان است. البته در نظر بگیرید که این روش بازاریابی، ممکن است به مدت چند ماه هیچ نتیجه چشمگیری برای شما نداشته باشد ولی با گذشت زمان و صبوری، شروع به پیشرفت خواهید کرد به طوری که طی چند سال نرخ پیشرفت شما می تواند به صورت جهشی افزایش یابد. 

افزایش آگاهی از برند 

افراد زیادی ممکن است به برند و یا محصولات شما علاقه مند باشند اما به علت عدم آگاهی و اطلاع رسانی ضعیف، هیچ شناختی از کسب و کار شما نداشته باشند. در این زمینه، یکی از شاخص ترین کاربرد های بازاریابی محتوا، آگاهی رسانی و ایجاد شناخت در اذهان عمومی از برند شماست. شما می توانید با تولید یک محتوای اصولی و جامع به ایجاد آگاهی بیشتر از برندتان کمک کنید و از این طریق بیشتر دیده شوید. 

کمک به بهبود سئو سایت 

بسیاری از افراد در هنگام جستجوی مطالب از طریق گوگل و دیگر ابزارهای جستجو، از کلمات کلیدی متفاوت برای برطرف کردن نیازهای روزمره خود استفاده می کنند.

سئو به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که منجر به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می گردد. 

شما می توانید با رعایت اصول سئو، به رتبه های بالاتری در رتبه بندی گوگل برسید. بازاریابی محتوا و مدیریت تولید محتوا در بهبود و رشد سئوی سایت کمک های فراوانی به شما می کند.  

 مطالعه بیشتر: چگونه سئو سایت را بالا ببریم؟ ارائه 35 راهکار برای افزایش سئوی سایت

دستیابی به بازار هدف مناسب 

یکی از مهم ترین نکات در زمینه پیاده سازی بازاریابی دیجیتال، انتخاب و دستیابی به بازار هدف است زیرا که هر بازدیدکننده ای الزاما به خدمات و محصولات شما علاقه مند نیست. به طور کلی می توان گفت که عدم شناخت و دسترسی به بازار هدف مناسب می تواند موجب هدر رفتن زمان و سرمایه شما گردد. 

از دیگر فواید تولید محتوای اصولی این است که اگر متناسب با علایق و نقطه نظرات بازار هدف خود تولید محتوا کنید، این امکان هست که به بازار هدفی که به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند، دست پیدا کنید. 

اطلاع رسانی به مشتریان 

به طور قطع افراد و کاربرانی وجود دارند که با مشکلات و چالش هایی روبرو هستند که از طریق خدمات و محصولات کسب و کار شما برطرف می گردد. از طریق ارائه راه حل های مناسب و منطقی، شما می توانید به مشتریان خود خدمت رسانی کرده و اعتماد آنها را جلب کنید. برای رشد و پیشرفت در این زمینه شما می توانید در محتواهای تولید شده بیشتر به رفع مشکلات رایج میان مشتریان خود بپردازید.

پاسخ دهی و تاثیر بالا در همه صنف ها و مشاغل

یکی از فواید و مزیت های بازاریابی محتوایی این است که در تمامی صنایع و بیزینس ها قابل اجراست و نمی توان گفت که استراتژی های آن برای یک صنعت و یا کسب و کار مفید واقع نمی شود. امروزه صنایع مختلف چه قدیمی و چه جدید، از این روش برای آسان تر کردن دسترسی کاربران به کسب و کار خود در سراسر دنیا استفاده می کنند.

تصویر گرافیکی از متن های بیرون زده از کامپیوتر

انواع بازاریابی محتوا کدامند؟

گونه های مختلفی از بازاریابی محتوا وجود دارد که تولید محتوا در قالب آنها انجام شده و به مشتریان ارائه می گردد. در ادامه مطلب به بررسی انواع بازاریابی محتوا خواهیم پرداخت.

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک، طرح های ساده گرافیکی هستند که محتوا، داده ها و اطلاعات را به نمایش می گذارند. در این نوع از طراحی گرافیک ترکیبی از کلمات ساده، جملات کوتاه و تصاویر ساده مورد استفاده قرار می گیرند تا محتوای قابل درک تری را به مخاطب منتقل کنند.

وبلاگ

یکی از روش های قدرتمند و اصولی بازاریابی درونگرا، استفاده از محتوای نوشته شده برای بلاگ یا بلاگ پست می باشد. در محتوای وبلاگی دست شما کاملا باز است و می توانید به اندازه کافی خلاقیت به متن خود اضافه کنید. 

در این مدل از محتوا امکان تبلیغ دیگر محتواهای وب سایتتان را از طریق ایجاد لینک سازی داخلی را خواهید داشت.

پادکست

بر طبق تحقیقاتی که در ایالات متحده آمریکا در سال 2020 انجام شده است، در حدود 49 درصد از افراد با رنج سنی 12 تا 32 سال در هفته حداقل یک پادکست و در ماه حداقل 6 ساعت به پادکست گوش می دهند. از این رو تعداد زیادی از کسب و کارها و رسانه ها شروع به ضبط پادکست خود کردند.

در روش بازاریابی و تولید محتوا به روش ایجاد پادکست، شما می توانید خلاقیت از خود نشان دهید و محتوای خود را برای شنوندگان جذاب کنید.

ویدیو

بر اساس مطالعات انجام گرفته 69 درصد از کاربران ترجیح می دهند، از طریق مشاهده ویدیو با محصولات و خدمات یک برند آشنا شوند. ویدیو مارکتینگ نرخ تبدیل بیشتری را به همراه داشته و نرخ بازگشت سرمایه را از طریق ایجاد روابط موثرتر با کاربران بهبود می دهد. به طور معمول از محتواهای ویدیویی در شبکه های اجتماعی، لندینگ پیچ ها و در سایت های تجاری می توان بهره برد. 

انواع خدمات ویدیویی مجموعه افق ایرانیان در ارومیه عبارتند از:

اصول بازاریابی محتوا 

یکی از مهمترین دلایلی که مردم برندها را دنبال می کنند، محتوای جذاب و اصولی است. بنابراین اهمیت تولید محتوای با کیفیت را نمی توان نادیده گرفت. برای تهیه محتوای با کیفیت استراتژی هایی وجود دارند که در ادامه به بررسی بعضی از آنها می پردازیم: 

مشخص کردن اهداف و برنامه ریزی ها 

قبل از تولید محتوا برای کسب و کارتان باید اهداف خود را مشخص کنید. مشخص کردن اهداف و برنامه ریزی برای انجام آنها به شما در تعیین بهترین استراتژی کمک می کند. برای در نظر گرفتن اهداف خود، می توانید از وبلاگ HubSpot استفاده کنید.

مشخص کردن هدف مخاطبین کسب و کار خود 

یکی از مهمترین مراحل برای افرادی که به تازگی آغاز به مارکتینگ و بازاریابی کرده اند، مشخص کردن مخاطبین هدف خود به عنوان یک شخصیت خریدار است. این کار برای ایجاد یک برنامه موفقیت آمیز مهم و ضروری است. شناخت مخاطبین هدف می تواند به شما در تولید محتوای ارزشمند کمک کند. 

اهداف افراد در زمینه بازاریابی ممکن است متفاوت از یکدیگر باشد. برای مثال ممکن است شما در صدد هدف قرار دادن گروه جدیدی از مردم باشید و یا در پی گسترش مخاطبین هدف قبلی باشید و یا امکان دارد قصد حفظ کردن مخاطبان قبلی خود را  داشته باشید.

تولید محتوای مناسب و جذاب برای بازگرداندن کاربران به سایت 

بازدید مجدد کاربران می تواند امری سودبخش برای کسب و کارهای مختلف باشد و حتی در مواردی مشتریان وفادار ایجاد کند. بیشتر کاربران به وب سایت هایی که از قبل می شناسند و به آنها اعتماد دارند، بر می گردند. بخصوص در مواردی که محتوای شما آموزنده و مفید باشد، ارتباط شما به درستی با مخاطبان انجام می گیرد و وب سایت شما به یک منبع قابل اعتماد در ذهن کاربران تبدیل می شود. 

تولید محتوای اصولی و جذاب به صورت هفتگی می تواند منجر به بازگشت بازدیدکنندگان برای مطالعه و دریافت مطالب مفید بیشتر به سایت شما شود. استفاده کردن از دیگر روش ها و استراتژی ها مثل ایمیل مارکتینگ و ایجاد جوامع آنلاین می تواند در این زمینه، بسیار کاربردی باشد. هرچه کاربران را بیشتر درگیر محتواهای تولید شده خود کنید، بیشتر به نفع کسب و کار شما خواهد بود.

تعیین سیستم مدیریت محتوا 

یک سیستم اصولی برای مدیریت محتوا، باید بتواند تولید محتوا، انتشار و آنالیز آن را به طور اصولی انجام دهد. از جمله نرم افزارهای مدیریت محتوا می توان CoSchedule ،HubSpot ،WordPress را نام برد. در بین سیستم های مدیریت محتوای نام برده شده WordPress در بین ایرانیان محبوبیت بیشتری دارد. برای آشنایی با نحوه آموزش بارگذاری مقاله در ورد پرس می توانید آموزش مربوطه را در کانال آپارات مجموعه افق ایرانیان مشاهده کنید.

تصویر گرافیکی با عنوان سیستم مدیریت محتوا

استخدام نیرو برای تولید محتوای تاثیرگذار و خلاقانه 

اگر قصد دارید در زمینه بازاریابی رشد و پیشرفت داشته باشید، به گروه های مختلفی از متخصصین نیاز دارید. افراد متخصص با داشتن دانش و تجربه بالا در زمینه های مختلف می توانند محتواهای بسیار مفیدی برای مخاطبین هدف شما تولید کنند. به طور کلی نیروهای متخصص در این زمینه را به چند دسته میتوان تقسیم کرد:

 •  کارشناس سئو

این دسته از افراد مسئول بهبود در رتبه بندی شما در موتورهای جست و جوی گوگل هستند. وظایف این گروه، همکاری با محتوا نویس ها و بهبود سئوی سایت می باشد. این افراد همچنین بهتر است مهارت های ویژه ای در زمینه جستجو و طبقه بندی کلیدواژه ها و ابزارهای مختلف برای آنالیز عملکرد سایت داشته باشند.

 • وبلاگ نویس

این گروه وظیفه نوشتن و ویراستاری مقالات در حوزه های مختلف را بر عهده دارند. همچنین بهینه سازی محتوای موجود در وبلاگ بر عهده این دسته از افراد می باشد. مهارت های مورد نیاز برای این گروه تحقیق اصولی، نوشتن و ویراستاری برای نوشتن محتوای بروز می باشد.

 • مدیر شبکه های اجتماعی

این گروه از افراد وظیفه تعامل اصولی با کاربران در شبکه های اجتماعی و افزایش تعداد دنبال کننده ها، جذب آنها به کسب و کار شما و تبدیل آنها به مشتری را برعهده دارند. 

 • طراح

این گروه از افراد مسئولیت بزرگی را در برندسازی برعهده دارند. طراحان از طریق ایجاد طرح های خلاقانه و خاص می توانند به برندها هویت بدهند. توانایی خلاق بودن و بروز بودن و ارتباط گیری موثر با نویسندگان برای طراحان، امری مهم و ضروریست. 

ایده پردازی برای تولید محتوا 

یکی از مهم ترین بخش های تولید محتوا مفید و بهینه، بخش ایده پردازی برای تولید محتوا است. به این منظور ابزارها و وبلاگ های بسیاری طراحی و ساخته شده اند. در ادامه تعدادی از وبلاگ ها و ابزارهای مناسب برای ایده پردازی محتوا را آورده ایم. 

 • HotSpot’s Website Grader

برای شناسایی میزان عملکرد خود در شبکه های اجتماعی و موقعیت خود در مارکتینگ، می توانید از ابزار HotSpot’s Website Grader استفاده کنید. این وبسایت یکی از بهترین ابزارهایی است که در بررسی رتبه بندی های شما در شبکه های اجتماعی و بازاریابی وبلاگی به شما کمک می کند. سپس گزارشی دقیق به منظور بهینه سازی و بهبود هر بخش به شما ارائه می دهد.

 • Blog Idea generator

این ابزار برای ایده پردازی پست های وبلاگی طراحی شده است. شما می توانید با وارد کردن یک الی سه واژه کلمه کلی درباره موضوع مد نظر خود، از طریق این ابزار به ایده های بسیار زیادی برای نوشتن پست های وبلاگی دست یابید.

 • Feedly

شما می توانید با استفاده از این ابزار موضوعات به روز و مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید. این ابزار همچنین در پیدا کردن ایده های تولید محتوا می تواند کمک شایانی به شما بکند.

 • BuzSumo

اگر به دنبال پیدا کردن محبوب ترین محتواها و ایده ها هستید، می توانید با استفاده از این ابزار آنها را پیدا کنید. این ابزار با سنجش میزان به اشتراک گذاشته شدن هر محتوا در شبکه های اجتماعی، محبوبیت آن را به شما نشان می دهد. به طور کلی با استفاده از این ابزار می توانید ایده هایی که بیشتر مورد توجه مخاطبین قرار گرفته و انتشار یافته را بیابید. 

 • Blog Post Headline Analyzer

با استفاده از این ابزار شما می توانید عناوین و سرفصل های خود را آنالیز کنید. این ابزار همچنین می تواند درباره کیفیت واژگان به کار رفته، گرامر و دستور زبان و حجم جستجو شما را راهنمایی کند.

مشخص کردن نوع محتوا 

در زمینه تولید محتوا، روش های بسیار زیادی وجود دارد. به طور کلی محتوا را می توان به سه دسته بصری، نوشتاری و صوتی تقسیم بندی کرد. با ترکیب هر یک از این سه نوع محتوا، فرمت های جدید خلق می شود. از جمله محبوب ترین فرمت های بلاگ ها می توان پست وبلاگ، ایبوک، اینفوگرافیک، ویدیو، فایل صوتی و… می باشند. 

بیشتر بخوانید: تیزر چیست؟ مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

انتشار و مدیریت محتوا 

برای انتشار و توزیع محتوا می توانید از موارد ذکر شده زیر استفاده کنید.

 • موتورهای جستجو
 • ایمیل
 • شبکه های اجتماعی 
 • تبلیغات 

بازاریابی محتوا، نه تنها به ایجاد و انتشار انواع مختلف محتوا اختصاص داده می شود بلکه مدیریت و سازماندهی محتوا نیز شامل آن می شود. یکی از راه های مدیریت محتوایی استفاده از تقویم محتوا است. شما می توانید از طریق تقویم محتوایی، به طور اصولی در مسیر کانتنت مارکتینگ قرار بگیرید. 

یکی از ابزارهای مفید در این مسیر تقویم رایگان در وبلاگ HubSpot می باشد. با این روش می توانید محتواهای خود در شبکه های اجتماعی مدیریت و تبلیغ کنید. 

تصویر گرافیکی با تیتر مدیر محتوا

سخن آخر

بازاریابی محتوا، از روش های  مهم و تاثیرگذار در بازاریابی درونگراست که اگر اصولی انجام شود موجب جذب مخاطبان بیشتر و بازگشت بازدیدکنندگان به سایت شما می شود. استفاده از مارکتینگ محتوا در کسب و کارتان نشان دهنده این است که شما در زمینه کاری خود متخصص هستید و این امر، اعتماد کاربران را به شما بیشتر می کند. 

اگر به دنبال انجام کانتنت مارکتینگ اصولی هستید، بهتر است از نیروهای متخصص و ابزارهای مفید و کاربردی در این مسیر استفاده کنید. استفاده از محتوای جذاب و خلاقانه برای برگرداندن مخاطبان قبلی و حفظ مخاطبان فعلی از موارد بسیار تاثیرگذار در عملیات کانتنت مارکتینگ می باشد.

سوالات متداول

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

دلیل اهمیت بالای بازاریابی محتوا این است که به شما این امکان را می دهد تا با ارائه مطالب مفید و سازنده، با مشتریان ارتباط موثرتری برقرار کنید و از این طریق اعتماد سازی کنید و در نهایت فروش بیشتری داشته باشید. 

چگونه می توان بازاریابی محتوا را بهینه کرد؟

برای بهینه کردن بازار هدف، شما باید مخاطبین خود را به دقت بشناسید و محتوای متناسب با نیاز آن ها را تولید کنید. روش دیگر برای بهبود بازاریابی محتوا، استفاده از ابزارهای تحلیل و کنترل عملکرد برای ارائه محتوایی با کیفیت بیشتر می باشد. ایجاد تعامل بیشتر با مخاطبان و استفاده از ارتباطات اجتماعی نیز در بهبود عملکرد بازاریابی محتوا کمک می کند. 

چه مواردی در بازاریابی محتوا باید مورد توجه قرار گیرد؟

در کانتنت مارکتینگ باید به مواردی مثل انتخاب مخاطب، تولید محتواهای جذاب و ارزشمند، به روز بودن محتوا، استفاده از ابزارهای ارتباطی، بهره گیری از تحلیل و اندازه گیری دقیق محتوا و برنامه ریزی محتواهای خود در تناسب با استراتژی بازاریابی توجه کرد.

آنچه در این مطلب خواهید خواند
فهرست مطالب
با ما تماس بگیرید؛ خوش‌حال می‌شویم

جهت کسب جزئیات بیشتر و ثبت سفارش با کارشناسان افق ایرانیان در ارتباط باشید. 

کال تو اکشن

2 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر، یه سوالی داشتم، ممکن هست که بازاریابی محتوا در زمینه ای جوابگو نباشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

2 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر، یه سوالی داشتم، ممکن هست که بازاریابی محتوا در زمینه ای جوابگو نباشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *