آیکون خط ستاره دار
خدمات چند رسانه ای

محتوای صوتی و تصویری

با توجه به اینکه دنیای امروز، دنیای رسانه است و اکثر افراد برای دستیابی به اطلاعات مدنظر یا دریافت خدمات و محصولات از رسانه ها استفاده می کنند؛ هر کسب و کاری برای رشد و گسترش نیازمند بهره مندی از خدمات تولید محتوای صوتی و تصویری است تا به آنچه نیاز دارد، دست یابد. شما نیز اگر می خواهید در عرصه رقابت بین رقبای خود بدرخشید باید از خدمات چند رسانه ای استفاده کنید و به بهترین شکل کسب و کارتان را عرضه کنید. 

چند رسانه ای
خدمات تولید محتوا چند رسانه ای در آژانس افق ایرانیان

چرا از خدمات افق ایرانیان استفاده کنیم؟

استفاده از خدمات تولید محتوای صوتی و تصویری شرکت افق ایرانیان مزایای فوق العاده ای برای کسب و کارها دارد، از جمله:

 • به رویکردهای جدید در ارتباط و تعامل با مشتریان دست خواهید یافت.
 • می توانید به روش هایی نوین برای رشد و نمو تجارت خود دسترسی داشته باشید.
 • نتایج بسیار مثبتی در افزایش فروش، تسریع فرآیند برندینگ، بهبود فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی تجربه خواهید کرد.
 • می توانید برای دسته های مختلف مخاطبین خود بر حسب علاقه و نیازهایشان، محتواهای ویژه ای فراهم نمایید.
 • محتواهای چند رسانه ای این مجموعه، در سطح بالایی از جذابیت و کیفیت ارائه می شوند که قادرند توجه مخاطبان زیادی را به برند شما جلب کنند.
 • محتواهای شما بر اساس ایده های خلاقانه و اثرگذار و با توجه به اهداف و ماهیت برند به صورت یونیک تولید می شوند.
 • از استراتژی های محتوایی هوشمندی بهره مند خواهید شد که می تواند در افزایش آگاهی از برند، جلب اعتماد مخاطبان، کسب جایگاه برتر در میان رقبا و تقویت اعتبار برند نقش بسزایی داشته باشد.
انواع خدمات چند رسانه ای

انواع خدمات تولید محتوای صوتی و تصویری افق ایرانیان

افق ایرانیان خدمات چند رسانه ای متنوعی برای صاحبان مشاغل مختلف ارائه می کند. شرکت افق ایرانیان از تیم های متخصص، کاربلد، خلاق و با تجربه در زمینه های مختلف بهره مند است که انواع محتواهای صوتی و تصویری کسب و کارها را مطابق با آخرین تکنیک ها و تکنولوژی های روز تولید می کنند. 

این پروژه ها با رعایت اصول حرفه ای و توجه به تمام جوانب برند اعم از رقبا، شناخت عمیق طیف مخاطبان، استراتژی های تبلیغاتی، هویت و ارزش های برند، اهداف تجاری و… انجام می شوند. در ادامه برخی از این خدمات معرفی شده اند.

موشن گرافیک

کاربرد موشن گرافیک برای انتقال پیام، نه تنها موجب تاثیرگذاری بالای محتوا می شود بلکه می تواند پیام شما را در کمترین زمان و به شیوه ای رسا به مخاطب منتقل نماید. موشن گرافی به دلیل جذابیت بصری، در زمینه های مختلفی مانند ارائه آمار و اطلاعات، وب سایت و اپلیکیشن، تبلیغات، تولید محتواهای آموزشی و… کاربرد گسترده ای دارد. 

از آنجایی که موشن گرافیک تلفیقی از هنر، انیمیشن، پویایی و طراحی گرافیک است؛ می تواند یک سبک داستانی منحصر به فرد برای جلب توجه کاربران هدف ایجاد کند. همچنین به کمک موشن گرافی، مفاهیم پیچیده در قالب یک ویدیوی ساده و کاربردی قابل توضیح می شوند که باعث تفهیم بیشتر محتوا خواهد بود. 

محتواهای موشن گرافی قدرت به اشتراک گذاری بالایی دارند بنابراین؛ اگر پیام به شکل حرفه ای طراحی و تولید گردد، می تواند به سرعت وایرال شود که برای برندینگ و تحقق اهداف بازاریابی کسب و کارها بسیار مفید خواهد بود.

نریشن و پادکست

نریشن هنر تبدیل متن به کلام است و در حوزه ارتباطات و رسانه های دیجیتال از محبوبیت بالایی برخوردار است. نریتور با استفاده از هنر گویندگی، محتوا را در قالب صدا و احساس به مخاطب منتقل می کند. نریشن برای مواردی همچون صداگذاری، تبلیغات، تولید پادکست، دوبله و… به وفور استفاده می شود.

نریتورهای حرفه ای با در نظر گرفتن موضوع و مخاطب هدف، متن را به صورت روان، آهنگین و با ریتم و لحن مناسب گویندگی می کنند تا تاثیرگذاری کار را افزایش دهند. یک گوینده با صدای جذاب قادر است بر ذهنیت مخاطب اثر گذاشته و با ایجاد تعامل، توجه بیشتر او را جلب کند.

پادکست ها فایل های صوتی هستند که در همه جا و در تمام اوقات همراه مخاطب می باشند. پادکست ها از نظر محتوایی تنوع بالایی دارند و شما می توانید برای همه مخاطبان خود با توجه به ذائقه و نیاز، محتواهای تخصصی و جذابی تهیه کنید. ترکیب پادکست با موسیقی یا اصوات دیگر، می تواند در جذابیت محتوای شما نقش مهمی داشته باشد و تجربه ای منحصر به فرد برای مخاطبان برندتان به وجود آورد. 

نریشن و پادکست

تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی یکی از پرطرفدارترین ابزارهای بازاریابی ویدیویی محسوب می شود. یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه می تواند در مدت کوتاهی میلیون ها بازدید داشته و ترافیک ورودی بالایی را به وب سایت و سایر پلتفرم هایی که برند حضور دارد، روانه کند. 

با استفاده از تیزر، می توان ویدیوهای تبلیغاتی موثری ساخت که با برانگیختن حس کنجکاوی مخاطب، محصولات و خدمات را به گونه ای دلنشین و قابل اعتماد نمایش دهد. 

تیزرهای تبلیغاتی زمان ماندگاری بازدیدکنندگان را در سایت افزایش می دهند؛ زمان حضور کاربر در صفحات وب سایت برای گوگل اهمیت دارد. تیزرها ضمن اینکه اطلاعات بیشتری را در زمان کوتاهی ارائه می دهند، قابلیت اشتراک گذاری بالایی هم دارند. این مسئله در برندسازی و افزایش آگاهی از برند بسیار حائز اهمیت است. 

تیزر تبلیغاتی موجب می شود که بهتر و بیشتر دیده شوید و روند فروش و درآمد را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد. این ویدیوها جلوه ای ارزشمند، حرفه ای و معتبر از برند در ذهن مخاطب ثبت می کنند و علاوه بر ایجاد تعامل، قادرند در تبدیل مخاطب به مشتری و تقویت وفاداری مشتریان قبلی نیز موثر واقع شوند.

تصویربرداری صنعتی

تصویربرداری صنعتی نمایشی دقیق، کامل و با کیفیت از محصولات، خدمات، کارخانجات، سازمان ها و… است. همچنین برای به تصویر کشیدن نیروی انسانی ماهر، خط تولید، ارائه داده های قانع کننده در مورد محصولات، فرآیندهای تولید، امکانات و تجهیزات پیشرفته و… کاربرد گسترده ای دارد. 

فیلم های صنعتی قادرند به خوبی ارزش و جایگاه کسب و کار را به مشتریان نشان دهند. مصرف کنندگان زمانی که برند، محصول یا فضای کسب و کار را در قالب یک ویدیو می بینند؛ به آن برند راحت تر اعتماد می کنند. 

این ویدیوها در شبکه های اجتماعی، وب سایت، صفحات محصول، جلسات، کنفرانس ها، نمایشگاه های تجاری و… به کار می روند. گاهی ساخت یک فیلم صنعتی، تاثیری چند برابری نسبت به عکس ها یا بیلبوردهای سطح شهر دارد و می تواند در رشد فروش، ارزش آفرینی برای برند، تمایز از رقبا، ترغیب مشتریان به خرید و… موثر باشد.

تیزر تبلیغاتی
تصویر برداری

تصویربرداری از همایش و سمینار

سالانه در کشور تعداد زیادی همایش، سمینار و رویدادهای مشابه برگزار می شود. تصویربرداری از این رویدادها فرآیندی بسیار مهم برای ثبت و ضبط ارائه ها، اطلاعات مهم، حواشی و سایر اتفاقاتی است که در خلال برگزاری رویداد رخ داده است. 

با این کار نه تنها آرشیو با ارزشی از اطلاعات همایش برای برگزار کنندگان و شرکت کنندگان فراهم می شود؛ بلکه با اشتراک گذاری این ویدیوها در شبکه های اجتماعی، وب سایت، رسانه های آنلاین و… افراد بیشتری امکان دسترسی به این اطلاعات را خواهند یافت.

برای پوشش تصویری بهتر این مراسم ها باید به نکاتی از قبیل تعداد دوربین، زاویه و کادر مناسب دوربین ها، نور محیط، سناریو و سبک فیلمبرداری، قاب مورد نیاز برای پلتفرم های مختلف، استفاده از تجهیزات حرفه ای صدا و تصویر و… توجه داشت. 

ساخت انیمیشن

افراد غالبا جذب محتواهایی می شوند که پویایی داشته و تعامل ایجاد می کنند. با افزودن انیمیشن به محتوای وب سایت و سایر ابزارهای تبلیغاتی، می توانید تاثیری به یاد ماندنی در ذهن مخاطب خود ایجاد کنید.

یکی از مزیت های مهم انیمیشن ها، توانایی فوق العاده آن ها در انتقال مفاهیم و ایده های انتزاعی به شیوه ساده و خلاقانه است. تبلیغ کنندگان به کمک انیمیشن از محدودیت های دنیای فیزیکی رها می شوند و می توانند با استفاده از نوآوری های خود، احساسات مخاطب را تحریک کرده و نام برند را در ذهن او ماندگار کنند. از دیگر مزیت های بکارگیری انیمیشن توسط کسب و کارها عبارتند از:

 • می توانید مخاطب را سرگرم کرده و به برند خود علاقه مند سازید.
 • آزادی عمل بیشتری داشته و قادر خواهید بود یک محتوای جذاب برای معرفی برند یا محصولات خود بسازید.
 • راهکاری ایده آل برای انتقال بهتر و سریع تر پیام ها در اختیار خواهید داشت.
 • انیمیشن ها ضمن افزایش اثربخشی تبلیغات، می توانند عمیقا با مخاطب ارتباط بر قرار نمایند.
 • به دلیل جذابیت ذاتی، انیمیشن ها قابلیت به اشتراک گذاری و وایرال شدن بالایی دارند؛ در نتیجه برای برندسازی بسیار قدرتمند عمل می کنند. همچنین شاهد افزایش ترافیک ورودی پیج شبکه اجتماعی و وب سایت خود خواهید بود.

در ساخت انیمیشن های تبلیغاتی باید به سناریو جذاب، گرافیک با کیفیت، صداگذاری خوب، ایجاد هماهنگی بین صدا و تصویر، همخوانی انیمیشن با عناصر هویت برند و… توجه ویژه ای داشت.

ساخت انیمیشن
مستند تبلیغاتی

مستند تبلیغاتی

هدف اصلی مستندهای تبلیغاتی این است که در قالب یک ویدیوی مستند، بتوان محصولات یا خدمات یک برند را معرفی نمود. همچنین بیننده را متقاعد کرد که این محصول نیازهای او را به بهترین شکل رفع می کند و از کیفیت بالایی برخوردار است. 

از دیگر اهداف مستندهای تبلیغاتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش فروش
 • برندینگ
 • تغییر علایق و ذائقه مخاطبان
 • فرهنگ سازی
 • آموزش نحوه استفاده از خدمات یا محصولات
 • مقایسه محصول با رقبا
 • بهبود روابط عمومی
 • و…

بعلاوه این ویدیوها شامل مصاحبه، نحوه تولید محصولات، معرفی شبکه توزیع، نشان دادن مواد اولیه و… نیز می شوند. 

مستند تبلیغاتی امکانی فراهم می کند تا کاربران محصول و برند را از نزدیک ببینند که در ایجاد اعتماد و اعتبار برای شرکت ها بسیار موثر است. این سبک ویدیوها باید هدفمند، مخاطب محور، دارای پتانسیل آموزشی و از هر نظر با کیفیت باشند.

طراحی لوگو موشن

لوگو موشن ها در تبلیغات و برندسازی بسیار مورد توجه قرار می گیرند، چرا که:

 • در تمامی تبلیغات ویدیویی قابل استفاده است.
 • ارزش بیشتری به برند می افزاید و در نگاه اول، تاثیر خوبی بر روی مخاطب دارد.
 • لوگو موشن باعث می شود کسب و کار در نظر مخاطب حرفه ای و به روز جلوه کند.
 • در مقایسه با لوگوی ثابت، تاثیر بیشتری داشته و بهتر در ذهن بیننده حک می شود.
 • اصالت و تمایز برند را در معرض نمایش قرار می دهد.
 • بازدهی بالایی نسبت به لوگوی ایستا دارد.
 • و…

لوگو موشن ها در انواع مختلفی موجود هستند که شما می توانید با توجه به نوع کسب و کار، علایق جامعه هدف و نیازهای برند آن را انتخاب کنید. 

طراحی لوگو موشن
جلوه های ویژه

جلوه های ویژه

جلوه های ویژه تکنیک بسیار کاربردی است که در تهیه فیلم ها و ویدیوها برای دسترسی به نماهای خاصی بکار می رود. این جلوه ها به بهبود تجربه بصری مخاطب کمک زیادی می کنند. با طراحی شخصیت ها، موقعیت های اکشن و صحنه های باورپذیر؛ داستان ویدیوها تقویت و برای بیننده بسیار جذاب می شود.

جلوه های ویژه در ساخت انیمیشن، موشن گرافی و سایر ویدیوهای تبلیغاتی باعث جلب توجه مخاطب می شود. یکی از مزیت های  جلوه های ویژه این است که فضا سازی، طراحی دکور و خلق کاراکترها با سرعت و دقت بیشتر در عین هزینه کمتر انجام می شود. 

جلوه های ویژه قادرند موضوعات غیر جذاب را به پیام های هنری فوق العاده ای بدل کنند که بیننده را مسحور کند. 

به کمک این تکنیک می توان تصورات خیالی و ایده های شگفت انگیز را در حالتی نزدیک به واقعیت پیاده نمود. بنابراین برندها می توانند برای اثر گذاری بیشتر بر احساسات مخاطب و تعامل عمیق با وی از این تکنیک بهره برده و از رقبای خود سبقت بگیرند.

اهمیت خدمات چند رسانه ای

اهمیت استفاده از خدمات چند رسانه ای و تولید محتوای صوتی و تصویری برای کسب و کارها

در خصوص اهمیت استفاده از تولید محتوای صوتی و تصویری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتباط با ما
لوگو آژانس تبلبغاتی و برندینگ افق ایرانیان
جمع بندی

سخن پایانی

امروزه استفاده از خدمات چند رسانه ای محبوبیت بسیاری یافته است. با کمک محتواهای صوتی و تصویری، می توان به شکل منحصر به فردی برند و محصولات را به بازار هدف معرفی کرد. مشتریان، بیشتر از متن های طولانی و خسته کننده به محتواهای صوتی و تصویری جذب می شوند. 

تولید محتوا بخش اساسی استراتژی های بازاریابی و تبلیغاتی برندها محسوب می شود. ترکیب محتواهای متنی با صوتی و تصویری ضمن اینکه به گیرایی پیام می افزاید؛ قادر است مخاطب را به خوبی تحت تاثیر قرار دهد. محتوای خوب می تواند میزان فروش و شهرت کسب و کار ها را به طرز چشمگیری افزایش دهد. با توجه به گستردگی انواع محتوا، لازم است قبل از هر اقدامی با تعیین اهداف، شناخت درست مشتریان، ترندهای روز و بودجه خود بتوانید در مناسب ترین بستر ها به تبلیغ بپردازید

سوالات پرتکرار

سوالات متداول

زمانی که از سوژه ای فیلم تهیه می شود، در واقع به طور متوالی از سوژه عکس گرفته شده و در نهایت با کنار هم قراردادن این عکس ها (فریم ها)، ویدیو ساخته می شود. 25 فریم بر ثانیه به معنای این است که در هر ثانیه، 25 عکس گرفته می شود.

معمولا تیزرها برای برندسازی و معرفی محصولات و خدمات کاربرد دارند در حالی که موشن گرافیک به جهت تاثیرگذاری بر مخاطب و جلب توجه او تولید می شود. در موشن گرافیک، از جلوه های انیمیشنی و در تیزر رئال، از فضاها و اشخاص واقعی استفاده می گردد. مورد دیگر، هزینه و سرعت تولید آن ها است که تیزرها به بودجه و زمان بیشتری در قیاس با موشن گرافیک نیاز دارند. از لحاظ تجهیزات تولید هم با هم متفاوت می باشند. تجهیزات تیزر رئال شامل فیلمبرداری، نورپردازی و… است در حالی که موشن گرافیک ها به کمک نرم افزارهای کامپیوتری تولید می شوند.

هزینه نریشن به عوامل مختلفی همچون تعداد نریتور، نوع سفارش، مدت زمان فایل صوتی، مهارت گوینده، حجم و تعداد صفحات متن، میزان کیفیت و حرفه ای بودن امور فنی و استودیویی، زمان تحویل، زبان و… بستگی دارد.

شناخته شده ترین سبک های موشن گرافیک شامل ویدئو موشن، استاپ موشن، موشن گرافیک و اینفو موشن است. موشن گرافیک از لحاظ کاربرد به ویدیوهای توصیفی، بازاریابی محصولات، لوگو موشن، برود کستینگ، اینفوگرافیک، آیکون های متحرک، انیمیشن های محیط کاربری، گیف، پرزنتیشن، موشن گرافیک های سه بعدی و واقعیت مجازی تقسیم می شوند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *