آیکون خط ستاره دار
لوگوموشن در ارومیه

سفارش لوگوموشن در ارومیه​

کسب و کارها برای اینکه بتوانند در دنیای تجارت حضور پررنگی داشته باشند، لازم است یک نمایش درست و حرفه ای از خود ارائه دهند. امروزه تکنیک های مختلفی در فعالیت های برندینگ و تبلیغاتی شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد تا پیام های کسب و کار را به بهترین شکل ممکن به بازار هدف انتقال دهند.

لوگو به عنوان یک نماد بصری از موجودیت کسب و کار، نقش مهمی در این خصوص ایفا می کند. لوگو موشن نیز یک وجه دیگر لوگو و البته تکنیکی جذاب است که دربرگیرنده آرم سازمانی بوده و می تواند داستان و مفاهیم برند را در سریع ترین زمان ممکن به شکل هیجان انگیزی به نمایش بگذارد.

سفارش لوگوموشن در ارومیه
ساخت لوگوموشن برای کسب و کارهای ارومیه

لوگو موشن در ارومیه

لوگو موشن (Logo Motion) که با نام لوگو اینترو و آرم استیشن هم شناخته می شود، به انیمیت سازی و متحرک کردن لوگو به کمک نرم افزارهای کامپیوتری اشاره می کند. به عبارت دیگر، لوگو موشن یک فایل ویدیویی کوتاه است که متشکل از تصویر لوگو، صدا و آیکون های گرافیکی می باشد. لوگو به عنوان شناسه بصری برند، می تواند به طور موثری هویت و داستان برند را به مخاطب منتقل نماید.

با افزودن موشن گرافیک و انیمیشن به لوگو، طرح به دست آمده تعاملی تر شده و می تواند با استفاده از افکت های شگفت انگیز توجه مخاطب را به برند، محصولات و خدمات جلب نماید. هر اندازه لوگو موشن حرفه ای تر و جذابتر باشد، تاثیرگذاری آن قوی تر بوده و در ذهن بیننده ماندگار خواهد شد. لوگو موشن صرفا برای شرکت ها و سازمان ها کارکرد ندارد بلکه برای هر فردی که برند شخصی و بیزینس خود را دارد، می تواند کارآمد باشد. طراحی لوگو موشن در ارومیه برای موارد متعددی مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله:

انواع روش های ساخت لوگوموشن

انواع لوگو موشن

فلت یا دو بعدی

لوگو موشن های فلت در فضای دو بعدی ساخته می شوند. طراحی لوگوهای متحرک دو بعدی به صورت مینیمال و با افکت های گرافیکی، صوتی و انیمیشنی انجام می گیرد. از ویژگی های طراحی فلت می توان به سادگی عناصر و المان ها، تایپوگرافی های خوانا و تعادل بصری اشاره کرد.

طراحی لوگوموشن فلت در ارومیه
طراحی لوگوموشن سه بعدی

سه بعدی

در لوگو موشن های سه بعدی، ابتدا لوگو به المان سه بعدی تبدیل می شود. سپس با سایر عناصر گرافیکی سه بعدی ترکیب شده و لوگو موشن مدنظر به کمک حرکت دوربین، افکت ها و صداگذاری ایجاد می شود. لوگو موشن های سه بعدی در قیاس با انواع فلت، جلوه حرفه ای، جذاب و مدرن تری دارند و برای کاربردهای تبلیغاتی مناسب تر می باشند.

قالب آماده متحرک

نوع دیگری از لوگو موشن ها هستند که با استفاده از قالب های آماده ساخته می شوند. می توان به کمک نرم افزارهای پیشرفته فضای آن را شخصی سازی نمود و یک لوگو موشن حرفه ای و کارآمد ایجاد کرد. سفارش لوگو موشن در ارومیه از نوع قالب آماده؛ برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک با سرمایه محدود، مقرون به صرفه تر است.

روند طراحی لوگوموشن

مراحل سفارش لوگو موشن در ارومیه

1

مشاوره و تعیین هدف

اولین مرحله سفارش لوگو موشن در ارومیه، ارائه مشاوره تخصصی به کارفرما و تعیین اهداف است. برای اینکه لوگو موشن در معرفی و هویت بخشی به کسب و کار موفق عمل کند، لازم است اطلاعات جامعی در مورد پرسونای مخاطب، حوزه فعالیت، ارزش ها، شخصیت برند و… به دست آید. همچنین در خصوص بازار هدف، رقبا، نظرات و پیشنهادات کارفرما ارزیابی های لازم صورت می گیرد.

2

تعیین بودجه و زمان پروژه

در این مرحله با توجه به همه جوانب، بودجه مورد نیاز برای انجام پروژه تعیین شده و با کارفرما در این خصوص توافق صورت می گیرد. همچنین طی یک برنامه دقیق، زمان لازم برای اتمام و تحویل کار مشخص می شود. از آن جهت که تحویل به موقع پروژه ها برای شرکت اهمیت بسزایی دارد؛ مدیریت زمان و تدوین برنامه زمانی به دقت انجام می شود.

3

ارائه ایده اولیه و تاییدیه

پس از تعیین زمان پروژه، ایده پردازی های مختلف انجام می شود و چندین سناریو متناسب با هویت بصری برند در نظر گرفته می شود. در این مرحله، متخصصان شرکت بر حسب شناخت علایق مخاطبان هدف و استراتژی های تبلیغاتی کارفرما، مناسب ترین و جذاب ترین سناریوها را انتخاب کرده و با کارفرما در میان می گذارند. پس از دریافت نظرات و بازخوردهای کارفرما، یک ایده نهایی شده و مورد تایید قرار می گیرد. همواره تاکید بر این است که ایده های مبتکرانه و منحصر به فرد بکار گرفته شود تا نتیجه نهایی طراحی لوگو موشن در ارومیه متمایز و درخور باشد.

4

توسعه لوگو

در این مرحله؛ لوگو بر اساس سناریو تایید شده توسعه می یابد و المان های گرافیکی و افکت های مدنظر اعمال می شوند. توجه به تاثیر رنگ ها و عناصر گرافیکی، کیفیت بالای کار، استفاده از عناصر بصری مختص برند و همگامی با جدیدترین تکنیک های روز در اولویت تیم طراح می باشد. به همین جهت متخصصان مجموعه، نرم افزارهای پیشرفته و ابزارهای جدید را برای مطلوب بودن نتیجه به کار می گیرند.

5

تنظیمات نهایی و بهینه سازی

پس از آماده سازی فایل اولیه، تنظیمات نهایی و بررسی های تکمیلی صورت می گیرد و در صورت نیاز، ادیت های لازم بر روی پروژه اعمال می شود. پس از بهینه سازی، رندر و تنظیمات نهایی، فایل برای ارسال به کارفرما آماده می شود.

6

تایید و تحویل سفارش

در مرحله آخر، پروژه به کارفرما ارسال می شود و در صورت اخذ تاییدیه از جانب وی، سفارش تحویل خواهد شد. چنانچه از نظر کارفرما طرح تایید نشود، در چارچوب قرارداد ویرایش های ثانویه انجام خواهد گرفت.

مشخصات لوگوموشن حرفه ای

ویژگی های لوگو موشن حرفه ای​

از ویژگی های لوگو موشن حرفه ای می توان موارد زیر را برشمرد:

  • لوگوهای متحرک استاندارد و کاربردی، هدف گذاری صحیحی دارند و تمام جزئیات به صورت هوشمندانه و در راستای برندینگ موفق پیاده سازی می شوند.
  • ایده پردازی های منحصر به فرد و خلاقانه نکاتی هستند که در ساخت لوگوهای متحرک حرفه ای مورد توجه هستند؛ چرا که برای تحت تاثیر قرار دادن مخاطب باید بتوان او را غافلگیر کرد.
  • لوگو موشن حرفه ای کامل، مختصر و مفید است و در چند ثانیه داستان را به بهترین نحو بیان می کند؛ در غیر این صورت مخاطب به آن توجهی نخواهد کرد.
  • یک لوگو موشن خوب در طی زمان منسوخ نمی شود؛ بلکه به نحوی طراحی می شود تا به مدت طولانی اثرگذاری و جذابیت خود را حفظ کند.

رعایت اصل سادگی

یکی از اصول طراحی لوگو موشن در ارومیه، رعایت اصل سادگی است. لوگو موشن باید به بیننده حسی آنی و شفاف بدهد و به دور از درهم ریختگی و جزئیات زیاد باشد. در حالت کلی هرچه ساده تر باشد، تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت و فرصت کافی برای مخاطب فراهم می شود تا عناصر اصلی را تشخیص دهد. این مسئله موجب می شود برند و لوگو در ذهن مخاطب ماندگار شود.

استفاده از برنامه های حرفه ای برای ساخت لوگو متحرک

طراحی لوگو موشن خوب، نیاز به مهارت های نرم افزاری بالایی دارد. انتخاب نرم افزار مناسب؛ به سطح مهارت، نوع لوگو متحرک و امکانات نرم افزار بستگی دارد. متخصصان به کمک نرم افزارها و بکارگیری انواع افکت ها، جلوه های ویژه و حرکات می توانند لوگوها را به طرز چشمگیری؛ زیبا و تاثیرگذار به نمایش درآورند. نرم افزارهای مختلفی برای ساخت لوگو موشن در ارومیه بکار گرفته می شوند:

  • Adobe After Effects: یکی از محبوب ترین نرم افزارهای موشن گرافیک می باشد که امکانات متنوعی برای تولید لوگو موشن های حرفه ای در اختیار کاربران قرار می دهد. 
  • Adobe Illustrator: این نرم افزار برای ترسیم گرافیک های برداری کاربرد دارد. به جهت طراحی عناصر اولیه لوگوی متحرک، می توان از نرم افزار ایلاستریتور استفاده کرد.
  • Blender: بلندر یک نرم افزار لایه باز است ک امکانات گسترده ای برای ساخت لوگو موشن، مدل سازی موشن گرافیک های سه بعدی، انیمیشن و… فراهم کرده است.
  • Cinema 4D: سینما فوردی یک نرم افزاری تجاری است که برای سه بعدی سازی، طراحی لوگو متحرک، انیمیشن و رندر ساخته شده است. 
  • Motion Graphics Pro: این نرم افزارتجاری، ابزارهای ویژه ای را برای طراحی لوگو متحرک در دسترس طراحان قرار داده است.
  • Adobe Premiere Pro: پریمیر یک برنامه ویرایش ویدیویی است که ابزارهای حرفه ای برای ویرایش ویدیو، درج افکت ها و ادیت صدا در اختیار طراحان قرار می دهد.

توجه و استفاده از فضای منفی

استفاده از بک گراند و فضای منفی مناسب باعث می شود لوگو به زیبایی خودنمایی کرده و کیفیت و خوانایی قابل توجهی داشته باشد. در اغلب موارد از پس زمینه های سفید و مشکی استفاده می شود ولی می توان رنگ های متفاوتی را نیز انتخاب کرد. بکارگیری فضای منفی به عنوان یک تکنیک پرکاربرد به انتقال معنا و مفهوم کمک می کند و نقش مهمی در طراحی لوگو موشن دارد.

در واقع فضای منفی مستقیما طراحی نمی شود بلکه اجزا و عناصر طرح به گونه ای در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا غیر مستقیم یک تصویر، متن یا طرح در راستای اهداف برندینگ ایجاد شود. استفاده درست از فضای مثبت و منفی در طراحی باعث جلب نظر مخاطب به طرح شده و او را درگیر یافتن معنا و مفهوم می کند. این مسئله در نهایت منجر به ماندگاری لوگو موشن و پیام آن در ذهن بیننده خواهد شد.

سفارش طراحی لوگوموشن در ارومیه

به کار گیری درست و اصولی رنگها

محققان دریافته اند که برخی رنگ ها تاثیر مهمی بر دیدگاه مصرف کنندگان دارند. رنگ ها توانایی بالقوه ای دارند که احساسات ما را برانگیزند. به عنوان مثال رنگ قرمز با شور و هیجان، آبی با هوش و دوستی و زرد با حس جوانی و تازگی مرتبط هستند. قبل از انتخاب رنگ های مورد استفاده در لوگو موشن باید تمام جوانب برند سنجیده شود. بنابراین باید به صورت هوشمندانه؛ از ترکیب رنگ هایی استفاده کنید که می خواهید با آن ها پیام و احساسات مختص برند را انتقال دهید.

چنانچه از رنگ های سازمانی کسب و کار در لوگو موشن به درستی استفاده شود، تاثیر مثبتی در ضمیر ناخودآگاه مخاطب خواهد داشت. برای طراحی لوگو موشن در ارومیه از رنگ های متناسب با زمینه کاری، طیف مخاطبان، سبک لوگو و شخصیت برند استفاده می شود.

کاربرد صدا در ساخت لوگو متحرک

بیشتر افراد قادرند با موسیقی ارتباط خوبی برقرار کنند و استفاده از صدا و موزیک های مناسب می تواند جلوه و فضایی خاص به لوگو متحرک ببخشد. صدا و موسیقی علاوه بر آنکه تجربه مخاطب را ارتقا می دهد، نقش مهمی در انتقال پیام بر عهده دارد. در واقع صداگذاری موجب افزایش جذابیت لوگو موشن می شود و تاثیر گذاری آن را چند برابر خواهد کرد. ضمن آنکه روشی کم هزینه و به صرفه می باشد و برای تهیه تبلیغات مدرن و به روز بسیار کارآمد است.

تناسب کامل برند، محصولات و خدمات با لوگو موشن

در نظر مخاطب، لوگو موشن برای برند شما ارزش اولیه ایجاد می کند. لوگو موشن ها عموما بر اساس هویت برند طراحی می شوند و بایستی به گونه ای باشند که برند را به درستی در ذهن مخاطب تداعی کنند. توجه به تناسب و مرتبط بودن جزئیات لوگو موشن مانند تم رنگی، حرکات، صدا و…  با برند و محصولات باعث می شود ذهن ناخودآگاه مخاطب درگیر کسب و کار شود.

قیمت سفارش لوگوموشن

عوامل موثر بر قیمت ساخت لوگو موشن

تعرفه لوگو موشن در ارومیه با در نظر گرفتن معیارهای مختلفی تعیین می شود. یکی از این فاکتورها، طول زمانی ویدئو لوگو موشن می باشد؛ هر چه زمان ویدیو طولانی تر باشد؛ هزینه نهایی بیشتر خواهد بود.
از دیگر عوامل موثر، زمان آماده سازی آرم استیشن است. آماده سازی و تحویل پروژه در موعد زودتر از قرارداد مورد توافق، قیمت پروژه لوگو موشن را تحت تاثیر قرار می دهد چرا که در این صورت تیم طراح باید زمان بیشتر و کار فشرده تری بر روی پروژه اختصاص دهد.
تعداد اصلاحیه های درخواستی هم جزو معیارهای تعیین قیمت محسوب می شود. تعداد ادیت ها در چارچوب قرارداد خواهد بود. بنابراین؛ اگر کارفرما تغییرات بیشتری درخواست کند، بر نحوه محاسبه هزینه ها اثر می گذارد. در ادامه برخی از معیارهای دیگر بررسی شده اند.

سناریوی ساخت لوگو

سناریو و طرح داستانی لوگو موشن بر تعرفه آن تاثیر دارند. لوگو موشن های متمایز، از خط داستانی و سناریوپردازی های خلاقانه بهره می برند و ممکن است به طرح های پیچیده با ریزه کاری های زیاد نیازمند باشند.
افراد ماهری که سناریو نویسی و طراحی جزئیات طرح را برعهده دارند به خوبی از تاثیر رنگ ها، حرکات، جلوه ها و سایر المان ها بر تبلیغات آگاهند در نتیجه؛ پروژه های این چنینی خروجی های بهتر و هزینه های بیشتری در بر خواهند داشت. بدیهی است سناریوهای ساده تر، هزینه کمتری خواهند داشت.

نوع لوگوی متحرک

لوگوهای متحرک می توانند در حالت های دو بعدی، قالب آماده و سه بعدی طراحی شوند. نوع لوگو موشن در ارومیه بر تعرفه پروژه ها موثر است، چرا که طراحی لوگو موشن های دو بعدی و قالب آماده ساده تر بوده و نیاز به صرف زمان زیادی نخواهند داشت. در مقابل؛ پیچیدگی های پیاده سازی انواع سه بعدی بیشتر است و زمان، سطح مهارت و تخصص بالایی را نسبت به انواع دو بعدی و آماده می طلبد.

صداگذاری و کیفیت آن

تعرفه لوگو موشن در ارومیه با در نظر گرفتن معیارهای مختلفی تعیین می شود. یکی از این فاکتورها، طول زمانی ویدئو لوگو موشن می باشد؛ هر چه زمان ویدیو طولانی تر باشد؛ هزینه نهایی بیشتر خواهد بود.
از دیگر عوامل موثر، زمان آماده سازی آرم استیشن است. آماده سازی و تحویل پروژه در موعد زودتر از قرارداد مورد توافق، قیمت پروژه لوگو موشن را تحت تاثیر قرار می دهد چرا که در این صورت تیم طراح باید زمان بیشتر و کار فشرده تری بر روی پروژه اختصاص دهد.
تعداد اصلاحیه های درخواستی هم جزو معیارهای تعیین قیمت محسوب می شود. تعداد ادیت ها در چارچوب قرارداد خواهد بود. بنابراین؛ اگر کارفرما تغییرات بیشتری درخواست کند، بر نحوه محاسبه هزینه ها اثر می گذارد. در ادامه برخی از معیارهای دیگر بررسی شده اند.

تعرفه و تجربه شرکت طراحی

شرکت هایی که در حوزه طراحی و ساخت لوگو موشن فعال هستند تعرفه های مختلفی دارند. تیم های حرفه ای و کاربلد، بالتبع دستمزد بیشتری دریافت خواهند کرد؛ در مقابل کیفیت کار خروجی بسیار چشمگیر خواهد بود. این شرکت ها می توانند تمام انتظارات کسب و کارها را برآورده ساخته و بازخورد مثبت کار خروجی را افزایش دهند.

لوگوموشن با افق ایرانیان

سفارش لوگوموشن از افق ایرانیان

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لوگوموشن و نحوه ثبت سفارش با کارشناسان ما در افق ایرانیان تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارتباط با ما
لوگو آژانس تبلبغاتی و برندینگ افق ایرانیان
جمع بندی

سخن پایانی

در حال حاضر برندها از دارایی های بصری خود برای تاثیر در مخاطبان به وفور استفاده می کنند. در این میان، محتواهای ویدیویی به دلیل وجود جذابیت های بصری در جذب مشتریان بسیار موثرند و افزودن لوگو موشن، این قابلیت را تقویت می کند. لوگو موشن اثرگذاری ویدیوهای شما را چندین برابر افزایش می دهد. فارغ از موضوع ویدیو؛ یک لوگو موشن حرفه ای می تواند اهداف برند و دلیلی برای پیگیری برندتان توسط مخاطب را نشان دهد.

فرآیند ساخت لوگو موشن به هنرمندی، تخصص و تجربه نیاز دارد چرا که  شما تنها حدود 3 ثانیه فرصت دارید تا پیام خود را به کاربر نمایش دهید. بنابراین؛ اگر طراحی لوگوی متحرک چشمگیر و متمایز نباشد، خیلی زود فرصت خود را از دست خواهید داد؛ به همین جهت لازم است از خدمات شرکت های توانمند بهره گیرید. 

شرکت افق ایرانیان یکی از مجموعه های فعال در زمینه طراحی حرفه ای لوگو موشن در ارومیه است که به پشتوانه بهره مندی از دانش تخصصی و نیروهای جوان، خلاق و متخصص می تواند در رشد  کسب و کار شما تاثیر گذار باشد. افق ایرانیان؛ آرم استیشن مورد نیاز شما را به صورت اختصاصی و متناسب با هویت برند، مخاطبان و اهداف کسب و کارتان با بیشترین بازدهی و قیمت مناسب طراحی می کند.

سوالات پرتکرار

سوالات متداول

هزینه های مربوط به ساخت لوگو موشن در ارومیه به سناریو، کیفیت صدا، بازه زمانی ویدیو، نوع لوگو و… بستگی دارد.

محتواهای بصری متحرک قادرند به خوبی در ذهن مخاطب ماندگار شوند. لوگو موشن ها بسیار بیشتر از یک تصویر لوگوی ثابت و بی تحرک در جذب مخاطب نقش دارند و حاوی مفاهیم برند هستند. با این تفاسیر یک لوگو موشن مفهومی و کاربردی می تواند توجه مشتریان زیادی را جلب کسب و کار کند.

لوگو متحرک در تبلیغات، تولید محتوا، ارتقای اعتبار برند، جذب مخاطبان جدید، تمایز از رقبا، شناخت برند، ارتقا تجربه کاربری، بازدهی بالا، ایجاد ذهنیت مثبت و… کارکرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *