آیکون خط ستاره دار
سفارش طراحی تندیس در ارومیه

طراحی و ساخت تندیس در ارومیه

در دنیای تجارت برقراری ارتباط قوی و عمیق با مخاطبان بسیار اهمیت دارد. با اهدای تندیس به مشتریان و شرکای تجاری خود می توانید ذهنیت مثبت و ماندگاری از برندتان ایجاد کنید.

در واقع یکی از مهم ترین کارکرد تندیس ها، خلق ارتباط تصویری و احساسی میان برند و مشتریان و اتصال آن ها به فعالیت ها و ایده های کسب و کار است. استفاده کردن از خدمات طراحی گرافیک اصولی و حرفه ای در ساخت تندیس یکی از نکات مهم و غیرقابل انکار در کیفیت مندی تندیس ساخته شده است. از طرفی اهدای جوایز و قدردانی از افراد؛ ضمن اثرات معنوی عمیق، برای ایجاد انگیزه و تشویق آنان نقش غیر قابل انکاری دارد. 

تندیس ها به واسطه انعطاف پذیری و تنوع بالا در طراحی و ساخت، با بودجه های مختلف تناسب دارند در نتیجه؛ یک ابزار تبلیغاتی قوی محسوب می شوند. 

طراحی تندیس در ارومیه
سفارش طراحی تندیس در ارومیه
تندیس در ارومیه

طراحی تندیس در ارومیه

تندیس ها اثر و نماد هنری هستند که معمولا به افراد و گروه ها، بابت یادآوری شایستگی ها و تقدیر از عملکردهای ارزنده اعطا می شوند. غالبا در جشنواره ها، رویدادهای رسمی، مراسمات فرهنگی و… از تندیس ها استفاده می شود. 

یادبودها از جنبه تبلیغاتی نیز حائز اهمیت هستند. تندیس های تبلیغاتی نوعی هدایای تبلیغاتی هستند که موسسات و شرکت ها با هدف قدردانی از مشتریان و کارمندان اهدا می کنند. درج لوگو و سایر عناصر برند در تندیس، روشی جهت تبلیغ و معرفی برند است.

طراحی و ساخت تندیس در ارومیه از جوانب مختلفی مهم است: 

 • تندیس ها حاوی عناصر ذوق و هنر انسانی بوده و قادرند احساسات و ارزش ها را به اشتراک بگذارند.
 • تندیس ها با برخورداری از جزئیات و طراحی های خاص ضمن جلب توجه افراد، آنها را به تامل در مفاهیم و پیام های نهفته در اثر وا می دارند. 
 • تندیس ها مفاهیم و ایده های خاص را به شکل بصری و جذاب به نمایش درمی آورند.
 • سفارش طراحی و ساخت تندیس در ارومیه، راهکاری خلاقانه و هوشمندانه برای ترویج و تقویت برند می باشد. 
 • تندیس ها نماد هنری و دارای ارزش معنوی بوده و به ترویج فرهنگ و هنر در جامعه کمک می کنند. 
انواع تندیس

آشنایی با انواع تندیس

تندیس ها انواع گوناگونی دارند که از نظر جنس، شکل و ابعاد با یکدیگر فرق دارند. شما می توانید سفارش طراحی تندیس در ارومیه را با توجه به سلیقه، بودجه، اهداف و نیازهای خود انجام دهید. برخی از مدل های رایج تندیس عبارتند از:

 • تندیس چوبی: تندیس های چوبی از چوب های مختلف ساخته شده و معمولا بصورت دستی حکاکی می شوند.
 • تندیس فلزی: برای ساخت تندیس های فلزی از فلزات مختلفی مانند آهن، نقره، آلومینیوم، طلا و… استفاده می شود. فرآیند ساخت این تندیس ها شامل ریخته گری، قالب گیری و حکاکی است که در کارگاه های خاصی انجام می شود.
 • تندیس چینی و سرامیکی: جنس این گونه تندیس ها از مواد سرامیکی و چینی است. تندیس های چینی و سرامیکی به دلیل استفاده از تکنیک ها و تزئینات خاص به عنوان اثر هنری مورد توجه قرار می گیرند.
 • تندیس شیشه ای: تندیس های شیشه ای از موادی نظیر شیشه های آکریل، شیشه مرمری و سایر مواد شفاف ساخته می شوند. برای ایجاد طرح های زیبا در یادبود های شیشه ای، از تکنیک های حکاکی و نقاشی روی شیشه استفاده می شود.

در ادامه چند نوع تندیس پرطرفدار معرفی شده اند.

تندیس حجمی

تندیس های حجمی به شکل سه بعدی و حجیم ساخته می شوند و از متریال های متنوعی همچون برنز، برنج، چوب، فلزات، سنگ و… می باشند. تندیس های حجمی غالبا به شکل نمادهای خاص طراحی شده و نسبت به دیگر تندیس ها، وزن بیشتری دارند. قیمت طراحی و ساخت تندیس در ارومیه از نوع حجمی، بسته به متریال، متفاوت است. برای تولید تندیس های حجمی، مراحل ریخته گری و قالب گیری طی می شود، در نتیجه؛ نسبت به سایر تندیس ها به زمان ساخت بیشتری نیاز دارند.

تندیس پلکسی گلاس

تندیس های پلکسی گلاس با استفاده از ورقه های پلکسی و در رنگ ها و ضخامت های متنوع ساخته می شوند. از ویژگی های این تندیس های محبوب می توان به تنوع در رنگ، سایز، قابلیت حکاکی لیزر، قابلیت انعطاف بالا در ساخت و طراحی اشاره کرد. پلکسی گلاس به دلیل فرم گیری راحت، برای طراحی های ظریف و پیچیده به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

تندیس ترکیبی

هدف پوسترهای تاکیدی و انگیزشی، الهام گرفتن و ایجاد تاثیر مثبت بر احساسات مخاطب است. این پوسترها حاوی نقل قول ها و جملات انگیزشی و تصاویر الهام بخش با طرح ها و تایپوگرافی های جذاب و جسورانه هستند. ترکیب تصاویر و جملات مفهومی تاثیر عمیقی بر ذهن مخاطب گذاشته و گاها به عنوان یک قطعه هنری مورد استفاده قرار می گیرند.

مواد مورد نیاز برای ساخت تندیس

مواد اولیه ساخت تندیس

چوب
سنگ
فلزات
پلاستیک
پلی استر
پلکسی گلاس
شیشه
چینی و سرامیک و...

از رایج ترین مواد اولیه ساخت تندیس ها پلکسی گلاس است که دلیل آن وجود تنوع بالا در قیمت، رنگ و قابلیت ایجاد فرم های دلخواه است. 

سنگ نیز یکی دیگر از متریال های مورد استفاده است که ویژگی بارز آن داشتن رنگ های طبیعی و زیباست که دیگر مواد اولیه فاقد این ویژگی هستند. از آنجایی که سنگ ها فاقد مقاومت کششی هستند؛ بایستی به درستی تراش داده شوند وگرنه شکنندگی بالایی خواهند داشت. البته احتمال شکستن سنگ های سبک تر مانند مرمر کمتر است.

متریال چوب نیز به وفور برای طراحی تندیس در ارومیه بکار می رود. چوب انواع مختلفی دارد و ضمن مقاومت کششی بالا، به راحتی برش می خورد در نتیجه؛ آزادی عمل بیشتری برای طراح فراهم می شود. الگوهای ظریف را می توان با انعطاف بیشتری به کمک چوب پیاده سازی کرد.

فلزات یکی از موادی هستند که بیشترین کاربرد را در ساخت تندیس دارند. جلا و انعکاس پذیری فلز مورد استفاده نقش مهمی در کیفیت و ظاهر تندیس ایفا می کند. تندیس های فلزی مقاومت و عمر بالایی دارند. استفاده از برخی فلزات مانند طلا، نقره و برنز ارزش و اصالت تندیس را افزایش می دهد.

قیمت طراحی تندیس در ارومیه

عوامل تاثیر گذار در قیمت گذاری طراحی و ساخت تندیس

قیمت طراحی تندیس در ارومیه با توجه به فاکتورهایی همچون سبک طراحی، ابعاد، پیچیدگی ها و ظرافت طراحی، هزینه مواد اولیه و… متغیر است. به عنوان مثال؛ تندیس های با ابعاد بزرگ و حجیم در مقایسه با تندیس های کوچک، گرانتر هستند چرا که؛ از مواد اولیه بیشتری استفاده شده است. از طرفی، نحوه بسته بندی و هزینه های حمل و نقل هم به عنوان هزینه های جانبی بر روی قیمت نهایی محصول موثر می باشند.

اگر کارفرما از قبل، طرح مدنظر خود را ارائه کند؛ هزینه های طراحی نهایی کاهش می یابد. در برخی مواقع متناسب با نوع طراحی، نیاز به قالب گیری های خاص یا استفاده از تکنیک های پیچیده وجود دارد؛ در چنین شرایطی هزینه های جانبی نیز افزایش خواهند یافت. در ادامه به سه مورد مهم و موثر در قیمت گذاری تندیس اشاره کرده ایم.

طراحی تندیس

یکی از عوامل مهم و موثر در قیمت گذاری تندیس ها، کیفیت طراحی، هنر و میزان ظریف کاری های بکار رفته در آن است. غالبا تندیس هایی که از طراحی دقیق، جزئیات ظریف و طرح های خاص برخوردارند به نسبت طرح های ساده و عمومی هزینه بیشتری در بر دارند. کیفیت طراحی به هنرمندی، دانش و تخصص طراح بستگی دارد.

هزینه پایه

پایه های تندیس نیز به عنوان عامل تعیین قیمت، نقش مهمی دارند و به عنوان نگهدارنده تندیس عمل می کنند. جنس پایه می تواند از مواد مختلف مانند چوب، استیل، فلز، سنگ، پلکسی گلاس و… باشد. هریک از این مواد قیمت بخصوصی دارند و بر قیمت گذاری تندیس اثر می گذارند.

هزینه متریال استفاده شده

متریال مورد استفاده برای تندیس سازی در ارومیه، یکی از مهمترین و موثرترین فاکتورهای تعیین قیمت است. در واقع تندیس هایی که از مواد اولیه ای مانند طلا، برنز، نقره، شیشه های خاص و سنگ های باارزش ساخته می شوند گرانتر هستند. علاوه بر این، متریال های بکار رفته برای تزئین و تکمیل تندیس ها هم در قیمت آن ها اثر دارند.

کاربرد تندیس در ارومیه

کار برد تندیس

کاربردهای طراحی تندیس در ارومیه عبارتند از:

 • در مراسم، جشنواره ها و رویدادها از تندیس به عنوان جایزه برای تقدیر از افراد برگزیده در زمینه های هنری، ورزشی، علمی و… استفاده می شود. 
 • شرکت ها، سازمان ها و نهادهای مختلف برای هدیه به مشتریان، تبلیغ و ترویج برند، محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. تندیس های تبلیغاتی ممکن است لوگو، نمادهای تجاری برند، شعار، افتخارات کسب شده، محصولات و … را نشان دهند.
 • از تندیس ها به عنوان یادبود های افتخار برای قدردانی از افرادی که در زمینه های خاصی به جامعه خدمت کرده اند یا در حوزه هایی موفق شده اند، استفاده می شود. مانند هنرمندان، خیرین نیکوکار، فعالان اجتماعی و…
 • گاهی تندیس ها به عنوان اثرات هنری و ارزشمند شناخته شده و به عنوان مجسمه یا نمایش هنر طراحان به فروش می رسند. در واقع به عنوان وسایل تزئینی در دکوراسیون داخلی کاربرد دارند.
 • در مناسبت های خاص، تندیس ها به عنوان یادگاری کاربرد دارند و به عنوان یک هدیه ارزشمند برای قدردانی از تلاش و زحمات افراد اعطا می شوند.
ارتباط با ما
لوگو آژانس تبلبغاتی و برندینگ افق ایرانیان
جمع بندی

سخن پایانی

تندیس ها به نوعی اثر هنری هستند که می توانند تبلیغات قدرتمندی برای برندها انجام دهند. با اهدای تندیس به مشتریان خود می توانید ضمن ارزش گذاری به آنان، ارتباطی صمیمانه، عمیق و ماندگار برقرار کنید. از طرفی، تندیس ابزاری مناسب برای قدردانی از همکاران، شرکای تجاری، کارکنان و مدیران بخش های مختلف کسب و کارتان می باشد.

یادبود های تبلیغاتی با برخورداری از خلاقیت و ذوق هنری در طراحی، قادرند پیام های تبلیغاتی شما را به جامعه هدف رسانده و موجب جلب توجه افراد به برند شما شوند. 

تندیس ها با برخورداری از تنوع زیاد در طرح، شکل، ابعاد، جنس و… قابلیت سفارشی سازی مطابق با نیازهای کسب و کار را دارند. 

طراحی و ساخت یادبود، نیازمند تخصص و تجربه است. شرکت افق ایرانیان برای طراحی تندیس در ارومیه از مجرب ترین طراحان بهره می گیرد. این مجموعه به پشتوانه سالها تجربه، تخصص و خلاقیت طراحان خود، بهترین و شیک ترین تندیس ها را مطابق با بودجه و نیاز شما طراحی می کند.

سوالات پرتکرار

سوالات متداول

پس از ثبت سفارش طراحی و ساخت تندیس در ارومیه، مطابق با نیازها و اهداف کارفرما مدل سه بعدی تندیس در نرم افزارهای کامپیوتری ایجاد می شود. پس از طراحی دیجیتال و انتخاب مواد اولیه مراحلی مانند برش، ریخته گری، حکاکی و ساخت قطعات طی می شود. مراحل بعدی شامل تجمیع و اتصال قطعات، تزئینات، پایان دهی، بسته بندی و ارسال است.

هدیه به مشتریان، قدردانی از کارکنان برجسته، ترویج برند، استفاده در دکوراسیون داخلی، اهدای جایزه به برگزیدگان جشنواره ها، ایجاد انگیزه در کارکنان و مشتریان، استفاده در نمایشگاه ها، تبلیغات ویدیویی و رویدادهای تجاری برخی از کارکردهای تندیس ها می باشند.

به منظور طراحی حرفه ای تندیس ها بکارگیری خلاقیت در طراحی، تایپوگرافی مناسب، استفاده از المان های مرتبط با کسب و کار، طراحی با درنظر گرفتن مخاطب، عدم کپی برداری از طرح های سایرین، استفاده از متریال با کیفیت، توجه به جزئیات و… اهمیت دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *