آیکون خط ستاره دار
طراحی تراکت تبلیغاتی در ارومیه

طراحی و چاپ تراکت در ارومیه

توزیع تراکت یکی از شیوه های موثر و به صرفه به منظور بازاریابی، جذب مشتریان و تبلیغ کالا و خدمات است. تراکت ها به دلیل سهولت در توزیع، تنوع در طراحی، ارائه اطلاعات ملموس و هزینه کم برای بسیاری از کسب و کارها مفید می باشند. 

رعایت اصول طراحی حرفه ای، استفاده هوشمندانه از المان های جذابیت بصری و محتوایی، باعث ایجاد تاثیر مثبت اولیه در مخاطب شده و او را به مطالعه کامل تراکت ترغیب می کند. در نتیجه نیل به اهدافی همچون بهبود میزان فروش، افزایش سرعت برندسازی و جلب رضایت و اعتماد مشتریان میسر خواهد شد.

طراحی تراکت در ارومیه
طراحی تراکت در ارومیه
سفارش تراکت در ارومیه

طراحی تراکت در ارومیه

سفارش طراحی تراکت در ارومیه برای تبلیغ برند، محصولات و خدمات بسیار کاربرد دارد. علاوه بر این، تراکت ها جهت اطلاع رسانی رویدادها، ترویج پیام های اجتماعی، ارائه دستورالعمل های استفاده از یک کالا و… نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت افق ایرانیان در زمینه طراحی انواع تراکت در ارومیه فعالیت دارد. از خصوصیات خدمات این مجموعه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحان و گرافیست های مجرب و متخصص مجموعه با توجه به نیازهای خاص کسب و کار، هویت برند و مخاطبان شما اقدام به طراحی تراکت می کنند.
 • همواره بر ارائه خدمات با کیفیت و حرفه ای تاکید می شود.
 • تحویل به موقع سفارش و عمل به تعهدات جزو اصول کاری شرکت است.
 • طراحی ها در عین به روز بودن با تکیه بر خلاقیت، تکنیک های جذب مشتری و اصول بازاریابی انجام می شوند.
 • خدمات پشتیبانی پس از فروش برای جلب رضایت حداکثری مشتریان ارائه می شود.
 • قیمت طراحی تراکت در ارومیه به تناسب خدمات ارائه شده، مناسب و به صرفه تعیین می شود.
گام های طراحی تراکت

6 قدم طراحی تراکت با افق ایرانیان

فرآیند طراحی و چاپ تراکت باید به درستی طی شود در غیر این صورت جز هدر رفت زمان و هزینه، هیچ کارایی دیگری نخواهد داشت.

تراکت ها غالبا برای معرفی خدمات و محصولات بکار می روند، پس باید بتوانند در نگاه اول نظر مخاطب را به خود جلب نمایند. چشم نوازی و جذابیت تراکت می تواند به راحتی مخاطب هدف را به انجام اقدامی خاص مانند گرفتن تماس، مراجعه حضوری، دنبال کردن پیج اینستاگرام و… ترغیب کند. در ادامه 6 قدم طراحی تراکت از مرحله ایده تا اجرا بررسی شده اند.

1

تحلیل و تحقیق

برای طراحی تراکت در ارومیه، ابتدا در خصوص شناسایی اهداف اصلی تراکت، بازار هدف و نیازهای کارفرما تحقیقات کاملی انجام می شود. همچنین رقبا و استراتژی های برندهای رقیب تحلیل و بررسی شده و نقاط ضعف و قوت آن ها مشخص می شود. پس از شناخت علایق، نیازها و ترجیحات مخاطب؛ پیام های کلیدی و اطلاعات مهم مشخص می شوند.

2

برنامه و استراتژی

پس از بررسی های اولیه و اطلاعات به دست آمده در مرحله قبل، برنامه ریزی دقیقی جهت طراحی تراکت انجام می شود. در این مرحله نوع و ابعاد تراکت، استراتژی محتوایی، سبک و سیاق طراحی، چگونگی ارتباط با مخاطبان و… تعیین می شود. 

3

طراحی گرافیکی

این مرحله از مهم ترین و اصلی ترین مراحل اجرایی طراحی انواع تراکت در ارومیه است. یک طرح گرافیکی با توجه به اهداف، استراتژی های های محتوایی و طراحی، هویت برند و مخاطبان ایجاد می شود. طراح با استفاده از مولفه های همچون رنگ ها، فونت ها، تصاویر، ترکیب عناصر، چیدمان های مختلف و… یک طرح گرافیکی منحصر به فرد به وجود می آورد.

4

محتوا و بهبود خوانایی

محتوای تراکت باید کوتاه، شفاف و تاثیرگذار باشد بنابراین؛ از جملات مختصر، المان های بصری مرتبط و هماهنگ، اطلاعات مهم و… استفاده می شود. همچنین در خصوص خوانایی متن و اندازه های مناسب فونت در بخش های مختلف اطمینان حاصل می شود. در این گام، اطلاعات غیر ضروری حذف شده و مهم ترین و ضروری ترین پیام ها باقی می مانند. 

5

تایید یا تجدید نظر

 قبل از ارسال تراکت برای چاپ، بررسی های نهایی در مواردی مانند وجود اشتباهات دستوری، غلط های املایی، ایرادات طراحی و… صورت می گیرد. سپس در صورت وجود هرگونه مشکل محتوایی یا طراحی، اصلاحات لازم انجام می شود. همچنین نسبت به صحیح بودن اطلاعات مانند شماره های تماس، تاریخ، زمان و… اطمینان حاصل می شود.

6

چاپ و توزیع

در این مرحله جنس تراکت، چاپگر، تیراژ چاپ و… تعیین شده و پس از چاپ، توزیع می گردند. اطمینان حاصل کنید که چاپ تراکت خود را به یک چاپخانه معتبر می سپارید و تراکت شما بدون تغییر در رنگ و کیفیت طراحی چاپ خواهد شد.

نکات طراحی تراکت در ارومیه

در طراحی تراکت به چه عواملی باید دقت کنیم؟

از آنجایی که شما تنها چند ثانیه برای جذب مشتری فرصت دارید؛ باید بتوانید سریعا او را مجاب کنید تا از محصولات و خدمات شما استفاده کند. شما باید محتوا و گرافیک تراکت را به گونه ای تنظیم نمایید تا به کاربران دلیل محکمی برای اقدام دهید. 

در ادامه، چند مورد از نکات مهم طراحی انواع تراکت در ارومیه را بررسی کرده ایم.

شناسایی برند

 طراحی تراکت در ارومیه، با توجه به عناصر شناسایی هویت برند انجام می شود. شما باید طرح مدنظر خود را هماهنگ با المان های بصری و هویتی برند انتخاب نمایید. به همین جهت از سبک های سازگار با لوگو، فونت، رنگ، تصاویر و شخصیت برند تان استفاده می شود. این امر ضمن حرفه ای نشان دادن کسب و کار، به افزایش شناخت برند و ماندگاری پیام در ذهن مخاطب نیز کمک می کند

هماهنگی محتوا

طرح یا قالبی که برای تراکت انتخاب می کنید، باید با محتوا هماهنگی داشته باشد. به عبارتی طراحی تراکت به گونه ای باشد که بتواند به بهترین و واضح ترین شکل ممکن پیام را انتقال دهد. یک طرح خوب، قابلیت افزودن محتوا و تصاویر مناسب را فراهم نموده و با چینش درست خود، اطلاعات را منظم و هدفمند ارائه می کند.

سادگی و خوانایی محتوا

هر اندازه طراحی تراکت ساده باشد، زیباتر بوده و مخاطب بهتر و راحت تر بر روی پیام و اطلاعات مهم متمرکز می شود. استفاده از فونت های خوانا، توجه به تعادل و کنتراست رنگی، چینش هوشمندانه عناصر و پیام های قابل فهم به افزایش خوانایی تراکت کمک می کند.

جذابیت بصری

بکارگیری تایپوگرافی های مناسب، تصاویر جذاب و با کیفیت، پالت های رنگی شاد و زنده و… منجر به افزایش جذابیت تراکت می شود. شما می توانید متناسب با هدف، نوع محصول و علایق مشتریان از ایدها و طرح های خلاقانه بهره گیرید تا نتیجه کار برجسته و متمایز باشد.

حفظ اصالت برند

استفاده از قالب ها و طرح های تکراری نه تنها بازدهی خوبی ندارد بلکه برندتان را غیر حرفه ای جلوه خواهد داد. بدین جهت باید به دنبال طرح های منحصر به فرد و فوق العاده ای باشید که بتواند شما را از رقبا متمایز کند. طراحی چشم نواز، اصالت و حرفه ای بودن برند را در ذهن مخاطب تداعی کرده و اعتماد او را جلب می کند.

نقش تراکت ها برای کسب و کارها

اهمیت تراکت برای کسب و کارها

اهمیت سفارش طراحی تراکت در ارومیه برای کسب و کارها عبارت است از:

 • تراکت مخاطبان مدنظر را مستقیما هدف می گیرد.
 • قیمت طراحی تراکت در ارومیه مقرون به صرفه بوده و برای مشاغل بزرگ و کوچک محلی یک روش عالی و کم هزینه بازاریابی محسوب می شود. 
 • موجب سهولت دسترسی مشتریان به کسب و کار می شود.
 • با تحویل مستقیم تراکت به مشتریان، امکان ایجاد یک رابطه شخصی و تعامل چهره به چهره میان برند و مشتری فراهم می شود. 
 • تراکت قابل نگهداری است، یک یادآوری ملموس و فیزیکی از برند شماست و از این رو شانس دیده شدن و جذب مشتری را افزایش می دهد.
 • با درج عناصری مانند لوگو و عناصر اختصاصی برند، کسب و کار متمایز و قابل تشخیص می شود.
 • تراکت ها باعث تقویت ارتباط با مشتریان می شوند.
 • با رعایت اصول و استانداردهای طراحی تراکت می توانید ضمن جذب مشتریان بیشتر، بر تصمیم گیری آن ها هم تاثیر بگذارید.
 • تراکت ها به طور گسترده ای در مکان های پر تردد و شلوغ پخش می شوند؛ لذا قابلیت بالایی برای برندینگ سریع، افزایش آگاهی از برند و تعامل کارآمد با مشتریان دارند.
طراحی تراکت در ارومیه
اطلاعات موجود بر روی تراکت ها

چه اطلاعاتی در تراکت ها به مخاطب ارائه می شود؟

با توجه به هدفی که از طراحی تراکت در ارومیه دنبال می شود؛ اطلاعات مختلفی بر روی این برگه ها درج می شود. به عنوان مثال اگر موضوع تراکت در مورد برگزاری یک رویداد باشد؛ زمان و مکان، نام برگزار کننده، برنامه های جانبی، نحوه شرکت در رویداد و… ارائه می شوند.

معرفی کسب و کار

در تراکت می توانید اطلاعاتی در خصوص کسب و کار خود ارائه دهید. به عنوان مثال معرفی مختصر و کوتاهی از اهداف، ماموریت ها، نوع فعالیت، تعداد مشتریان، برندهای همکار مطرح، سابقه فعالیت، برنامه های آتی، وجوه تمایز برند، خدمات پشتیبانی از مشتریان و… چشم اندازی از برندتان را در اختیار کاربران قرار می دهد.

آدرس محل کسب و کار و اطلاعات تماس

درج آدرس محل کسب و کار و اطلاعات تماس باعث می شود مشتریان به راحتی بتوانند به محل کار شما مراجعه نموده یا با شما تماس بگیرند. علاوه بر آن، درج چنین اطلاعاتی اعتماد مخاطبان را جلب می کند و آن ها در می یابند که کسب و کار شما معتبر و قابل اطمینان است. ضمنا فرصتی برای پاسخ به سوالات و ارتباط مستقیم با ان ها ایجاد می شود که بسیار ارزشمند است. 

تخفیفات و پیشنهادات ویژه

با ارائه تخفیفات و پیشنهادات ویژه، کاربران هدف خود را برای خرید ترغیب کنید. برای این منظور می توانید از ترفندهایی مانند محدودیت زمان و ایجاد حس فوریت کمک بگیرید. 

معرفی محصولات و خدمات

در تراکت ها ارائه اطلاعات کاربردی و مفید در مورد محصولات و خدمات، منجر به آشنایی بیشتر و خرید مشتریان می شود. این اطلاعات شامل ویژگی های مهم، توضیحات مختصر در مورد کالا یا خدمت، مزایای رقابتی، دستورالعمل های استفاده، قیمت، تصاویر محصولات و… می شود.

آدرس شبکه های اجتماعی

قرار دادن آدرس وب سایت و شبکه های اجتماعی در تراکت منجر به دیده شدن صفحات، افزایش بازدید و ترافیک ورودی، سهولت تعامل با کاربران، برندینگ سریعتر، شناخت بهتر نیازها و ترجیحات مشتریان می شود. مشتریان تیز می توانند به راحتی سفارشات اینترنتی خود را ثبت و پیگیری کنند.

کاغذ تراکت

انواع کاغذ چاپ تراکت تبلیغاتی

برای چاپ تراکت از کاغذهای مختلفی استفاده می شود. کاغذ تحریر و گلاسه از پرکاربردترین کاغذهای مصرفی هستند. اما کاغذهای دیگری همچون بالکی و کرافت نیز جهت چاپ تراکت کاربرد دارند. تفاوت کاغذ تحریر و گلاسه در نوع بافت، کاربرد، مقاومت، قیمت، کیفیت، ضخامت، براق بودن و… است.

کاغذ تحریر 70 گرم

کاغذ تحریر 70 گرم، سبک وزن ترین و نازک ترین نوع کاغذ تحریر است و همان کاغذی است که برای دفترچه های یادداشت، کتاب، دفتر، سررسید و… بکار می رود. به دلیل قیمت ارزان، این کاغذ برای چاپ تراکت هایی با تیراژ بالا مناسب تر است.

کاغذ تحریر 80 گرم

کاغذ تحریر 80 گرم همان کاغذی است که برای چاپ و روزنامه استفاده می شود. این کاغذ سبک و انعطاف پذیر نسبت به کاغذ تحریر 70 گرم کمی ضخیم تر بوده و از دوام بیشتری برخوردار است. از ویژگی های کاغذ تحریر می توان به نفوذ رنگ ها به داخل بافت آن اشاره کرد. این امر باعث می شود بعد از چاپ، رنگ ها کمی کدر شده و از شفافیت آن ها کاسته شود.

گلاسه 120 گرم

کاغذ گلاسه 120 گرم از دسته کاغذهای ضخیم و قابل تاشو می باشد. گلاسه 120 گرم اغلب برای کاتالوگ های تجاری بکار می رود. چاپ تراکت روی کاغذ گلاسه، زیبایی و جذابیت آن را بیشتر می کند. کاغذهای گلاسه به دلیل سطح صاف و صیقلی خود برای چاپ عکس ها و تصاویر با کیفیت با رنگ های براق و درخشان مناسب تر می باشند.

گلاسه 135 گرم

کاغذ گلاسه 135 گرم نسبت به کاغذ گلاسه 120 گرم، وزن و ضخامت بیشتری دارد. از گرماژ 135 گرم به غیر از تراکت، برای چاپ کاتالوگ، بروشور، کتاب های رنگی و… نیز استفاده می شود. تراکت هایی که با استفاده از کاغذ گلاسه چاپ می شوند، در مقایسه با کاغذهای تحریر، دوام و کیفیت بالاتری دارند. 

فاکتور های مهم طراحی تراکت

نکات مهم در طراحی و چاپ تراکت

کسب و کارها می توانند با سفارش طراحی تراکت در ارومیه، ضمن برخورداری از طراحی های خاص و خلاقانه، میان انبوهی از تبلیغات دیگر دیده شوند. برای افزایش تاثیرگذاری تراکت ها بر روی مخاطبان هدف، لازم است در طراحی و چاپ تراکت چند نکته مهم در نظر گرفته شود:

طراحی متناسب با کسب و کار

یکی از نکات مهم طراحی تراکت در ارومیه، تناسب طرح و قالب تراکت با کسب و کار است. شما باید دقیقا هدف خود را تعیین نموده و با تحلیل بازار و مشتریان، طرح و محتوای تراکت را با رعایت تمامی جوانب کسب و کار انجام دهید. بکارگیری طرح های مرتبط با برند، هم به درک و فهم پیام ها کمک می کند و هم تعامل مشتریان را با شما بهبود می دهد. 

استفاده از جملات کوتاه

در محتوای تراکت باید از جملات و متون بلند پرهیز کرد چرا که باعث می شود حوصله مخاطب سر رفته و تمام محتوا را مطالعه نکند. از این رو باید پیام ها را به شکل کوتاه و مختصر بیان نموده و از تصاویر، اعداد، جدول و… برای انتقال بهتر پیام کمک گرفت. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، کاربران را به وب سایت، شبکه های اجتماعی، تماس با شرکت و… ارجاع دهید. 

برجسته و بولد کردن ویژگی های مهم

در طراحی تراکت در ارومیه، به برجسته کردن ویژگی ها و مزیت های رقابتی کسب و کارها توجه می شود. در واقع شما باید به زبان ساده بگویید که چرا باید مخاطب کسب و کار، محصولات و یا خدمات شما را انتخاب کند. به این منظور سعی کنید مواردی را ذکر کنید تا برند شما را در مقایسه با دیگر رقبا برتر و متمایز نشان دهد. 

انتخاب کاغذ مناسب

برای داشتن یک تراکت با کیفیت و شکیل، تنها طراحی خوب و داشتن محتوای جذاب کافی نیست بلکه؛ کیفیت چاپ و جنس آن هم اهمیت دارد. کاغذی که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی مستحکم باشد. همچنین استفاده از روکش گلاسه، لمینت، صفحات براق و… به تراکت زیبایی می بخشد.

انتخاب سایز مناسب

رعایت اندازه مناسب تراکت، یکی دیگر از فاکتورهایی است که نقش موثری در دیده شدن تراکت دارد. ابعاد تراکت باید متناسب با طرح و محتوا باشد و مجبور به کوچک کردن یا بزرگ کردن بیش از اندازه فونت ها و تصاویر نشوید. معمولا سایزهای A4، A5 و A6 جزو ابعاد استاندارد تراکت محسوب می شوند با این حال، محدودیتی از نظر شکل و سایز تراکت نخواهید داشت. 

استفاده از نمادهای مناسب

 از نمادهای بصری و گرافیکی مناسب استفاده کنید تا تاثیرگذاری تبلیغات تراکتی خود را افزایش دهید. به عنوان مثال؛ بکارگیری نمادهای مرتبط با ماهیت کسب و کار و محصولات، موجب می شود پیام و نشانه های برندتان در ذهن مخاطب ماندگار شود. در این صورت با مشاهده این نشانه ها در جاهای دیگر، مخاطب سریعا برند و محصولات شما را به یاد می آورد.

مزایای چاپ تراکت

مزایای طراحی و چاپ تراکت تبلیغاتی در ارومیه

مزایای طراحی و چاپ تراکت عبارتست از:

 • تراکت به مخاطبان شما کمک می کند تا با برند شما آشنا شده و به شناخت و درک بیشتری از کسب و کار، محصولات و خدمات، اهداف و ماهیت برندتان برسند.
 • تراکت به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و اطلاع رسانی پربازده، نقش مثبتی در افزایش فروش و ترغیب به خرید در مشتریان ایفا می کند.
 • تراکت موجب کاهش هزینه های تبلیغاتی می شود و نسبت به تبلیغات در بستر هایی مانند تلویزیون، بیلبوردهای بزرگ سطح شهر و… هزینه ای به مراتب کمتر دارد.
 • می توان با تکنیک های تبلیغ نویسی موثر، استراتژی های مبتنی بر ایده های بدیع و سازماندهی درست اطلاعات راندمان تبلیغات تراکتی را با کمترین تلاش و هزینه، به طرز چشمگیری افزایش داد.
 •  چنانچه اطلاعات درست، کافی و قانع کننده به مخاطب ارائه دهید، می توانید اعتماد او را به برند و محصولات خود جلب نمایید. 
 • می توان از تراکت و دریافت بازخورد مشتریان، برای بهبود خدمات و محصولات استفاده نمود.
 • اطلاع رسانی از طریق تراکت کم هزینه، سریع و آسان است.
 • تراکت ها به دلیل اندازه کوچک و حمل آسان به راحتی در میان گروه های هدف توزیع می شوند و در رشد و توسعه کسب و کارهای محلی نقش ارزنده ای دارند.
چاپ تراکت در ارومیه

سفارش چاپ تراکت در ارومیه

بعد از ثبت سفارش طراحی تراکت در ارومیه، مراحل زیر برای چاپ طی می شود:
با استفاده از نرم افزارهای طراحی مانند فتوشاپ (Adobe Photoshop)، ایلاستریتور (Illustrator) و… یک طرح گرافیکی برای تراکت ایجاد می شود.

 • نوع و جنس کاغذ برای چاپ تراکت انتخاب می شود. کاغذی که انتخاب می کنید باید از کیفیت و مقاومت خوبی برخوردار باشد. چرا که لازم است تراکت بعد از چاپ، استحکام و پایداری لازم را داشته باشد.
 • ابعاد مناسب برگه های تراکت تعیین شده و برای چاپ آماده می شود. شما می توانید با توجه به تیراژ چاپ، بودجه، نیازهای خاص خود و کیفیت مورد انتظار از چاپ افست یا دیجیتال استفاده کنید. همچنین امکان چاپ تراکت به صورت سیاه و سفید، رنگی و در حالت های تک رو و دو رو امکانپذیر است.

جهت سفارش طراحی و چاپ تراکت با کارشناسان افق ایرانیان تماس بگیرید.

۰۹۳۵۶۸۲۸۴۸۷
ارتباط با ما
هزینه طراحی تراکت در ارومیه

عوامل موثر در قیمت گذاری طراحی و چاپ تراکت

عوامل موثر در تعرفه طراحی تراکت عبارتند از:

 • پیچیدگی های طراحی: هر اندازه طراحی تراکت پیچیده تر و خاص تر باشد، قیمت طراحی تراکت در ارومیه را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • نوع چاپ: روش چاپ، چاپ تک رو یا دورو، استفاده از رنگ های متنوع، کیفیت چاپ و… نیز هزینه طراحی تراکت در ارومیه را دستخوش تغییر می کند.
 • مواد اولیه و جنس کاغذ: انواع کاغذهایی که برای چاپ تراکت استفاده می شوند، قیمت متفاوتی دارند. هر اندازه کیفیت و ضخامت کاغذ افزایش یابد، طبیعتا هزینه های چاپ تراکت نیز بیشتر می شود.
 • ابعاد: با افزایش ابعاد تراکت، تعرفه طراحی تراکت در ارومیه نیز افزایش خواهد یافت. 
 • زمان پروژه: طرح های ساده تر به زمان کمتری نیاز دارند در حالی که طرح های خاص و منحصر به فرد مستلزم صرف زمان زیادی هستند. همچنین اگر کارفرما درخواست تحویل فوری داشته باشد، بر تعرفه نهایی موثر خواهد بود.
 • تعداد ویرایش های ثانویه: چنانچه کارفرما ویرایش های ثانویه بیشتری را درخواست کند که خارج از تعداد ادیت مورد توافق باشد؛ قیمت طراحی تراکت در ارومیه را افزایش خواهد داد.
لوگو آژانس تبلبغاتی و برندینگ افق ایرانیان
جمع بندی

سخن پایانی

تراکت یکی از پرکاربردترین ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی است که بازدهی آن بسته به نوع کسب و کار، مهارت طراح، کیفیت چاپ و جذابیت ظاهری و محتوایی می تواند متفاوت باشد.

سبک طراحی و محتوای شما باید به گونه ای باشد که مشابه دیگران نبوده و موجب برتری و تمایز کسب و کار شما گردد. بایستی برای افزایش بازده تراکت و رشد فروش خود، از شرکت ها و طراحان برجسته و متخصص کمک بگیرید. 

شرکت افق ایرانیان ارائه دهنده خدمات طراحی انواع تراکت در ارومیه به صورت تخصصی و حرفه ای می باشد. در افق ایرانیان، طراحی تراکت با شناخت عمیق جوانب برند، نیازهای کسب و کار و مخاطبان، توجه به اصول بازاریابی، طراحی حرفه ای و ترندهای روز صورت می گیرد.

سوالات پرتکرار

سوالات متداول

هزینه طراحی تراکت در ارومیه به فاکتور های مختلفی از جمله سبک طراحی، متریال چاپ، روش چاپ، تیراژ چاپ، ابعاد و… بستگی دارد.

از تراکت ها برای تبلیغ برند، معرفی کالا و خدمات، اطلاع رسانی رویدادهای مهم، اعلام شرایط ویژه فروش، اعلام تغییرات ایجاد شده در یک کسب و کار، اطلاع رسانی فراخوان های مختلف، اطلاع رسانی در خصوص شروع یک کسب و کار جدید، تبلیغات سیاسی و… به وفور استفاده می شود.

تراکت ها را می توان در انواع طرح و رنگ به صورت رنگی، سیاه و سفید و کرافت به چاپ رساند که هر کدام برای کاربردهای خاصی مناسب ترند. به عنوان مثال؛ مدل های رنگی برای منوی فست فود، رستوران ها، کلینیک های پزشکی و… با کاغذ گلاسه یا تحریر چاپ می شوند. تراکت های سیاه و سفید معمولا جنبه اطلاع رسانی و تبلیغ کسب و کارهای کوچک دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *