آیکون خط ستاره دار
موشن گرافیک در ارومیه

سفارش موشن گرافیک در ارومیه

با پیشرفت تکنولوژی روشهای نوینی برای تبلیغات و برندینگ کسب و کارها به وجود آمده است. استفاده از این متدها می تواند نتایج مطلوبی را به دنبال داشته باشد. موشن گرافیک یکی از این روش ها است. 

شرکت افق ایرانیان با داشتن کادری متخصص و مجرب در زمینه سفارش موشن گرافیک در ارومیه، آماده ارائه خدمات در این حوزه برای کسب و کارهای شهر ارومیه می باشد.

اهمیت وب سایت

آشنایی با موشن گرافیک در ارومیه

حوزه موشن گرافیک به دو بخش اصلی تماتیک و تکنیکال تقسیم بندی می شود.
بخش تماتیک (موضوع محور) در موشن گرافیک شامل سه حوزه آموزش، اطلاع رسانی و تبلیغات است و بخش تکنیکال یا فنی شامل فلت موشن و تری دی موشن می باشد.

بخش تماتیک در موشن گرافیک

تبلیغاتی

کسب و کارها برای دیده شدن و افزایش درآمد نیازمند بهره گیری از روش های مختلف تبلیغات هستند. موشن گرافیک تبلیغاتی از مناسب ترین روش ها جهت معرفی محصولات و خدمات به مخاطبین است. افق ایرانیان با بکارگیری نیروهای متخصص و دانش روز دنیا یکی از بهترین گزینه ها برای موشن گرافیک تبلیغاتی می باشد.

آموزشی

موشن گرافی آموزشی، جهت تسهیل یادگیری و رساندن یک پیام آموزشی به مخاطبین ساخته می شود. در این سبک از موشن گرافی ها، توجه به سناریو و نریشن برای رساندن هدف و مفهوم آموزشی محتوا از اهمیت زیادی برخوردار است. 

اطلاع رسانی

کسب و کارها در جهت اطلاع رسانی رویدادها، همایش ها و جلسات برگزار شده به مشتریان خود، نیازمند موشن گرافیک هستند تا با ظاهری جذاب اخبار موجود را پوشش دهند.

بخش تکنیکال در موشن گرافیک

فلت موشن

همانگونه که از نام این روش مشخص است، فلت موشن روی یک سطح تخت انجام می گیرد و نیازی به سایه سازی ندارد. در این سبک از کار، طراحی سه بعدی انجام نمی شود و افکت خاصی در طراحی فلت موشن به کار نمی رود. اصلی ترین مزیت فلت موشن رساندن مفهوم محتوا به شکلی ساده و زیبا است و همین موضوع سبب شده تا در دنیای شلوغ و بصری امروز سادگی این نوع موشن گرافیک جذابیت و محبوبیت خاص خود را داشته باشد. 

تری دی موشن

در تری دی موشن امکان تغییر زاویه دید وجود دارد و همین امر موجب شده تا موشن گرافی سه بعدی به نسبت فلت موشن پویایی بیشتری داشته باشد. 

تری دی موشن به دلیل وجود عمق تصاویر زاویه دید بهتر و دقیق تری از فضا و حجم اشیا به نمایش می گذارد. موشن گرافی سه بعدی در تیزرهای تبلیغاتی، ویدیوهای آموزشی ساده و انیمیشن های سرگرم کننده و طراحی سایت کاربرد زیادی دارند.

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن در ارومیه

انیمیشن از زیرشاخه های گرافیک است و با استفاده از هنر گرافیک و شخصیت پردازی داستان سرایی می کند، در حالیکه موشن گرافی یکی دیگر از زیرشاخه های گرافیک با استفاده از حرکت و تصویر یک مفهوم خاص را به مخاطبان منتقل می کند. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید به پادکست تفاوت های موشن گرافیک و انیمیشن گوش دهید. 

موشن گرافیک

سبک های موشن گرافیک

متحرک نمودن تصاویر گرافیکی با به کارگیری نرم افزارهای مربوطه توسط تصویرسازان، موشن گرافیک نامیده می شود. پس از متحرک سازی تصاویر لایه های صوتی اضافه می شوند. با افزوده شدن لایه های صوتی کیفیت و تاثیرگذاری محتوای ویدیویی افزایش می یابد و در عین حال مفهوم مدنظر بهتر به مخاطب منتقل می شود. 

ویدئو موشن

تکنیک ویدیو موشن تلفیقی از هنر تصویربرداری واقعی و عناصر گرافیکی است. گاهی اوقات به دلیل محدودیت های فنی امکان ایجاد برخی پلان ها به صورت واقعی وجود ندارد و یا اینکه به خاطر سبک ویدیو استفاده از طرح های گرافیکی جلوه بصری بهتری به ویدیو می دهد، در این حالت تکنیک ویدیو موشن برای نمایش محتوای متمایز، گزینه مناسبی است. 

اینفو موشن

اینفو موشن یک سبک به روز و نوین از موشن گرافیک می باشد که با ادغام دو تکنیک جذاب، موشن گرافیک و اینفوگرافیک، برای ارائه اطلاعات تخصصی و آماری پیچیده به زبان ساده، در قالب ویدئو ایجاد می شود.  

لوگو موشن

به آرم های تجاری که قابلیت حرکت ندارند، لوگو گفته می شود؛ اما لوگو موشن یا آرم استیشن، نوعی فایل ویدیویی است که در آن آیکون‌ های گرافیکی متحرک می شوند. در این حالت می توان به شکلی زیبا لوگو را به مخاطبین معرفی نمود. 

آیکون موشن

نوع دیگری از موشن گرافیک، آیکون موشن است. استفاده از آیکون موشن، باعث جذابیت اپلیکیشن ها، سایت ها و… شده و مخاطبان بسیاری را به خود جذب می کند.

مزیت های موشن گرافیک

مزایای موشن گرافیک برای کسب و کارهای ارومیه

از موشن گرافیک برای تبلیغات و انتقال پیام کسب و کارها در پلتفرم های مختلفی همچون اینستاگرام، یوتیوب و… استفاده می شود.  

موشن گرافیک به دلایل مزایای گسترده خود انتخاب تعداد زیادی از کسب و کارها برای تبلیغات است، در اینجا تعدادی از مزایای اصلی به کارگیری موشن گرافیک را آورده ایم.

جذابیت بصری

موشن گرافیک با استفاده از چند هنر مختلف خلق می شود و همین امر نیز باعث جلوه بصری جذاب این نوع پروژه ها است. وجود فضای فانتزی و کارتونی در موشن گرافیک برای مخاطبین بسیار جذاب و سرگرم کننده است. 

استفاده آسان در شبکه‌های اجتماعی

شبکه های اجتماعی از مهمترین ابزارهای تبلیغاتی به شمار می آیند و به راحتی می توان از موشن گرافیک برای تبلیغ و انتقال اطلاعات کسب و کار در شبکه های مجازی استفاده کرد. 

انتقال اطلاعات با کیفیت تر و سریع تر

انتقال اطلاعات به روشی قابل فهم در کمترین زمان یکی دیگر از مزایای موشن گرافیک می باشد. با این شیوه می توان اطلاعات آماری پیچیده و تخصصی را بهتر و سریع تر انتقال داد. در این صورت مخاطب نیز درک واضح و روشنی از هدف محتوا خواهد داشت. 

تاثیر احساسی

از مزایای موشن گرافیک تاثیر احساسی آن بر مخاطبان است. این سبک محتوایی توانایی جلب توجه و احساسات کاربران را دارد. علاوه بر این با استفاده از نریشن می توان هدف محتوا را با قدرت و احساس بیشتری نیز منتقل کرد.

تمایز از رقبا

موشن گرافیک گزینه ای مناسب برای نمایش تمایز برند از رقبا است و در فرایند برندینگ کسب و کارها اهمیت زیادی دارد. 

سفارش موشن گرافیک

نحوه سفارش طراحی موشن گرافیک در ارومیه

1

ارسال فرم بریف

در اولین مرحله با مراجعه کارفرما به مجموعه افق ایرانیان، فرم بریف از سوی تیم مربوطه ارسال می شود. پس از تکمیل فرم بریف توسط کارفرما و با توجه به اطلاعات درج شده در آن، مدت زمان لازم برای انجام پروژه و هزینه آن برآورد می شود.

2

سناریونویسی، طراحی استوری بورد و تهیه متن نریشن

در دومین مرحله از پروژه های موشن گرافیک، تیم تولید اقدام به سناریونویسی، طراحی استوری بورد و تهیه متن نریشن مناسب با پروژه می کنند. بهتر است بدانید؛ برخی از پروژه ها نیازمند استوری بورد هستند.

3

تایید اولیه مشتری

در مرحله سوم، توضیحات تکمیلی مربوط به متن سناریو و نریشن جهت بررسی به کارفرما ارائه می شود. همچنین در صورتی که تیم تولید اقدام به تهیه استوری بورد نیز کرده باشند در جلسه با کارفرما اطلاعات لازم در این بابت نیز توضیح داده می شود.

4

مرحله تولید

در این مرحله تیم تولید با توجه به سناریو، استوری بورد و موارد مشخص شده از سوی کارفرما پروسه طراحی، متحرک سازی، ضبط نریشن، صداگذاری و… پروژه را آغاز می کنند. پس از اتمام کارهای فنی پروژه، بررسی های لازم جهت کنترل کیفیت صورت می گیرد تا تمامی نکات در پروژه به خوبی رعایت شده باشند. 

5

تحویل به مشتری

در نهایت، پس از انجام تمامی مراحل ذکر شده، پروژه نهایی به کارفرما ارائه می شود. 

گام های موشن گرافیک

مراحل انجام موشن گرافیک در افق ایرانیان

1

سناریونویسی/ استوری بورد

اولین مرحله شروع انجام پروژه موشن گرافیک، تهیه سناریو می باشد. در پروژه های پیچیده پس از سناریو نویسی، مرحله تهیه استوری بورد آغاز می شود که تمامی تصاویر استوری بورد توسط متخصصین این حوزه طراحی می گردد. 

2

ضبط نریشن

دومین مرحله از پروژه های موشن گرافیک، تهیه متن نریشن مرتبط با محصول تولیدی می باشد. در این مرحله با توجه به سبک کار، هدف کارفرما متن نریشن نگارش می شود و پس از بررسی و تایید کارفرما وارد پروسه پروژه می شود. 

3

آماده سازی متریال

در این مرحله متریال های لازم برای پروژه مانند پالت رنگی، لایه های گرافیکی و کاراکترها توسط دپارتمان گرافیک آماده شده و سپس در اختیار طراح موشن گرافی قرار می گیرد. 

4

متحرک سازی

پس از آماده سازی متریال ها، پروسه متحرک سازی فایل ها در نرم افزارهای مربوطه صورت می گیرد. قالب اصلی پروژه موشن گرافیک در این مرحله به دست می آید. 

5

ادیت و صداگذاری

پس از متحرک سازی کاراکترها، متن نریشن ایجاد شده ضبط می گردد و جهت صداگذاری بر روی کاراکترها ادیت می شود. در نهایت فایل نهایی پروژه بررسی می شود و از آن خروجی گرفته می شود. 

موشن گرافیک در ارومیه
دلایل انتخاب شرکت تبلیغاتی

چه نکاتی را باید در انتخاب شرکت برای سفارش موشن گرافیک در نظر گرفت؟

در این جا چند نکته مهم برای انتخاب مجموعه مناسب جهت سفارش موشن گرافی آورده شده است:

نحوه قیمت گذاری موشن گرافیک

عوامل موثر در قیمت گذاری پروژه موشن گرافیک در ارومیه

زمان

از فاکتورهای موثر در قیمت گذاری پروژه، مدت زمان لازم برای طراحی و آماده سازی آن است. هر چه پروژه سنگین تر باشد، دپارتمان مربوطه زمان زیادی را جهت تولید اختصاص می دهد  و در نتیجه قیمت ساخت موشن گرافی نیز افزایش خواهد یافت. 

صدای نریتور

نریتورهای مختلف نرخ متفاوتی دارند، از همین روی صدای نریتور در قیمت گذاری پروژه نیز موثر است. 

حرکات پیچیده و متحرک سازی کاراکتر

در فرایند متحرک سازی کاراکتر، در صورتی که برای انتقال بهتر پیام نیازمند حرکات پیچیده باشیم، هزینه نهایی پروژه تغییر خواهد کرد. 

تعداد کاراکتر

تعدد کاراکترهای به کار رفته در پروژه باعث می شود تا زمان اختصاص یافته به آن افزایش یابد. همین امر موجب افزایش هزینه در تولید محصول می شود. 

سبک کار

سبک کاری یا خروجی نهایی پروژه بر روی قیمت نهایی تاثیرگذار است. در سبک تری دی موشن با توجه به اینکه نیاز به مدلسازی و ایجاد حرکات پیچیده است، تیم تولید مدت زمان بیشتری را صرف پیاده سازی پروژه مربوطه می کنند. 

تعرفه موشن گرافیک در ارومیه

قیمت موشن گرافی در ارومیه

همانگونه که ذکر شد، برای ارزیابی و تعیین قیمت خدمات طراحی موشن گرافیک در ارومیه، فاکتورهای گوناگونی وجود دارد. هر چه ارائه کار تخصصی تر، حرفه ای تر و متفاوت تر از بقیه رقبا و نمونه های موجود باشد، قیمت ساخت موشن گرافی نیز تغییر خواهد یافت. 

پلن A

هر دقیقه 2.5 میلیون

پلن B

هر دقیقه 4.5 میلیون

پلن C

هر دقیقه 6 میلیون

نوع موشن گرافیکموشن گرافیک عمومیموشن گرافیک اختصاصیموشن گرافیک پیشرفته
سناریوی اختصاصیآیکون چکآیکون چکآیکون چک
انتخاب گویندهآیکون چکآیکون چکآیکون چک
استوری بردآیکون چکآیکون چکآیکون چک
بکگراند عمومیآیکون چکآیکون چکآیکون چک
کاراکتر ثابت عمومیآیکون چکآیکون چکآیکون چک
کاراکتر متحرک عمومیآیکون چکآیکون چکآیکون چک
بکگراند اختصاصیآیکون بستنآیکون چکآیکون چک
کاراکتر اختصاصیآیکون بستنآیکون چکآیکون چک
حرکات پیچیدهآیکون بستنآیکون بستنآیکون چک
هزینه هر دقیقه2/500/000 تومان4/500/000 تومان6/000/000 تومان
موشن گرافیک با افق

طراحی موشن گرافیک در ارومیه را به چه کسی بسپاریم؟

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موشن گرافیک در ارومیه و نحوه ثبت سفارش با کارشناسان ما در افق ایرانیان تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارتباط با ما
لوگو آژانس تبلبغاتی و برندینگ افق ایرانیان
جمع بندی

سخن پایانی

همانگونه که میدانیم؛ در ساخت موشن گرافیک، ابزارها و تکنیک های گوناگونی به کار گرفته می شود. در این مطلب سعی کردیم تا تمامی جوانب سفارش موشن گرافیک و مزایای به کارگیری آن را برای کسب و کارهای ارومیه بیان کنیم. 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد طراحی موشن گرافیک در ارومیه با کارشناسان مجموعه افق ایرانیان در ارتباط باشید. 

سوالات پر تکرار

سوالات متداول

بهترین نوع معرفی و تبلیغ محصول یا کسب و کار استفاده از موشن گرافیک می باشد. از مزایای به کارگیری این روش جذب بیشینه مخاطبان و برند سازی حرفه ای است.

زمان ساخت هر پروژه به عوامل گوناگونی اعم از جزئیات موجود در طرح، مدت زمان، تعداد صحنه ها و… بستگی دارد.

هر سبکی بسته به نوع فعالیت، سناریوی انتخاب شده، آهنگ، صداگذاری و… تاثیر متفاوتی بر جای می گذارد. آژانس تبلیغاتی افق ایرانیان با در نظر گرفتن تمامی این موارد بهترین و مناسب ترین گزینه را برای کسب و کار شما ارائه می دهد. 

عواملی مختلفی روی تمایز کیفیت موشن گرافیک تاثیرگذار است، البته از دید تکنیکی المان هایی که در طراحی محیط و ساخت کاراکتر به کار گرفته می شود و همچنین سبک به کار رفته در ساخت و تولید موشن گرافیک با کیفیت موثر است. 

ریگ بندی یا همان استخوان بندی شامل مجموعه فعالیت هایی است که استخوان ها، مفاصل و… به درستی طراحی می شوند تا انیماتور به راحتی بتواند با استفاده از آنها به کار انیمیت بپردازد. 

5 پاسخ

  1. خسته نباشید تعرفه موشن گرافیک سه بعدی با قیمت موشن گرافیک دو بعدی فرق داره؟ و هزینه هر کدوم چقدر میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *