آیکون خط ستاره دار
سفارش طراحی پوستر در ارومیه

طراحی پوستر در ارومیه

پوسترها از قدیمی ترین وسایل ارتباطی و اطلاع رسانی هستند که کسب و کارها به فراخور نیاز خود از آنها استفاده می کنند. طراحان با ترکیب هنر طراحی، خلاقیت و هویت بصری برند، پوسترها را به ابزارهای بازاریابی قدرتمندی تبدیل می کنند. پوستر در قالب یک زبان بصری؛ قابلیت بیان ایده ها، ایجاد احساسات و ارائه اطلاعات پیچیده را به شکلی ساده و قابل فهم در کوتاه ترین زمان فراهم می کند. 

هر پوستر جدا از اینکه ابزاری برای تبلیغات و آگاهی بخشی است، یک اثر هنری در زمینه خدمات طراحی گرافیک می باشد که می تواند در ذهنیت مخاطب اثری عمیق بر جای بگذارد. لذا کسب و کارهای کوچک و نوپا می توانند با طراحی پوسترهای اثر بخش، برای رشد، توسعه و معرفی خود در سطحی وسیع اقدام نمایند.

طراحی پوستر شرکت نفت
انواع پوسترها

آشنایی با انواع پوستر

طراحی پوستر در ارومیه در مضامین و طرح های متنوعی قابل اجرا است. پوسترها با توجه به اهداف، طیف مخاطبان و بستر توزیع در ابعاد و طرح های مختلف قابل طراحی و چاپ هستند. پوسترها را می توانید به شکل چاپی و بر روی دیوار یک خیابان پرتردد مشاهده کنید. علاوه بر این، پوسترها به شکل دیجیتالی و در پیوست یک ایمیل یا صفحات شبکه های اجتماعی نیز استفاده می شوند. در ادامه چند نوع پوستر بررسی شده اند.

پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی در ارومیه با هدف معرفی خدمات و محصولات، تبلیغ و فروش بیشتر انجام می شود. این پوسترها برای تحریک احساسات بیننده، ایجاد انگیزه برای خرید، بهبود وجهه برند و تغییر در علایق مشتریان؛ از پیام های جذاب، قانع کننده و المان های بصری چشمگیر بهره می برند. استفاده از پوسترها به دلیل ارزان بودن، بسیار محبوب بوده و اغلب در مکان های عمومی پر تردد نصب می شوند. 

پوستر آموزشی

طراحی و چاپ پوستر در ارومیه از نوع آموزشی، با هدف انتقال اطلاعات و آموزش صورت می گیرد. لذا بیش از آنکه به اصول و جنبه های زیباشناسی و ترفندهای تبلیغاتی توجه شود؛ به واقعیت و ارائه موثر مطالب تکیه می شود. از این پوسترها در کلینیک ها، مطب ها، محیط های آموزشی، راهنمای استفاده از محصولات و… به وفور استفاده می شود.

پوستر انگیزشی

هدف پوسترهای تاکیدی و انگیزشی، الهام گرفتن و ایجاد تاثیر مثبت بر احساسات مخاطب است. این پوسترها حاوی نقل قول ها و جملات انگیزشی و تصاویر الهام بخش با طرح ها و تایپوگرافی های جذاب و جسورانه هستند. ترکیب تصاویر و جملات مفهومی تاثیر عمیقی بر ذهن مخاطب گذاشته و گاها به عنوان یک قطعه هنری مورد استفاده قرار می گیرند.

پوستر فیلم

طراحی و چاپ پوستر در ارومیه با هدف تبلیغ، معرفی فیلم و ترغیب افراد به تماشای آن است. در پوسترهای سینمایی، تصاویری از صحنه های فیلم به همراه بازیگران و عوامل مهم برای تاثیرگذاری و ایجاد علاقه نمایش داده می شوند. این پوستر ها با هدف و پیام های واضح، درباره فیلم های پیش از اکران یا در حال اکران اطلاع رسانی می کنند.

پوستر رویداد

طراحی پوستر در ارومیه برای رویدادها به منظور اطلاع رسانی درباره یک رویداد مانند برگزاری کنسرت، نمایشگاه، سخنرانی، مراسم، گردهمایی و… انجام می شود. این پوسترها ضمن ارائه مهم ترین اطلاعات رویداد، حاوی دعوت به عمل هستند.  

پوستر مسافرتی

از پوسترهای مسافرتی در رسانه های اجتماعی، آژانس های مسافرتی، خطوط هوایی، دفاتر مسافرتی و گردشگری به وفور استفاده می شود. این پوسترها با هدف تبلیغ خدمات آژآنس های مسافرتی، الهام بخشیدن به افراد جهت سفر به مکان های دیدنی و نشان دادن زیبایی ها و جذابیت مقصد مسافران طراحی می شوند.

پوستر تحقیقاتی

با چاپ پوستر در ارومیه، جامعه علمی و دانشگاهی می توانند یافته ها و نتایج تحقیقات خود را به بهترین شکل به مخاطبان خود ارائه دهند. از ویژگی های این نوع پوسترها می توان به وجود متن و حجم داده بالا، نمودار و داده های بصری اشاره کرد. پوسترهای تحقیقاتی بر خلاف پوسترهای آموزشی، حاوی اصطلاحات تخصصی و اطلاعات فنی بوده و برای مخاطبان خاصی طراحی می شوند.

سفارش طراحی پوستر در ارومیه

سفارش طراحی پوستر در ارومیه

طراحی و چاپ پوستر در ارومیه به عنوان یکی از مهمترین ابزارها و رسانه های تبلیغاتی است. پوسترها می توانند با طراحی خلاقانه و محتوای جذاب خود، برند را در ذهن مخاطب تقویت نمایند. 

پوسترها به دلیل تاثیر بصری بیشتر، انعطاف پذیری در طراحی، ارتباط مستقیم با مخاطب، توزیع و حمل آسان، ملموس بودن، برخورداری از محتوای مفید و مختصر مورد توجه کاربران قرار می گیرند. از طرفی به دلیل مناسب بودن قیمت طراحی پوستر در ارومیه، اغلب کسب و کارها می توانند با هزینه ای کم خود را به شکل موثری به مخاطب هدف معرفی کنند.

با استفاده از عناصر هویتی برند می توانید ضمن تقویت شناخت برند به افزایش فروش، جذب مشتریان بیشتر، رشد بازار و تعامل سازنده با مخاطب دست یابید.

فرایند طراحی و چاپ پوستر

مراحل طراحی پوستر

برای طراحی پوستر تبلیغاتی در ارومیه و دیگر انواع پوسترها، مراحل مختلفی به شرح زیر طی می شود:

  • تعیین هدف و جمع آوری اطلاعات: در این مرحله تعیین می کنید که از طراحی پوستر چه هدفی دارید، محل انتشار آن کجاست، مخاطبان شما چه کسانی و با چه مشخصاتی هستند. 
  • ایده پردازی: با توجه به مرحله قبل، ایده پردازی جهت طراحی خلاقانه و جذاب پوسترها صورت می گیرد تا مطابق با نیازهای کارفرما، بهترین خروجی ارائه شود.
  • انتخاب قالب: با توجه به هدف و محتوای پوستر، قالب مناسب تعیین می شود. ابعاد و متریال مناسب برای چاپ نیز تعیین می شوند.
  • انتخاب رنگ و فونت مناسب: رنگ و فونت های مناسب برای پوستر با در نظر گرفتن موضوع، ذائقه مخاطب، تاثیرات بصری و احساسی رنگ ها و تایپوگرافی های مختلف در نظر گرفته می شود.
  • افزودن متن و تصویر: بسته به ماهیت پوستر، متن و تصاویر مورد نیاز به آن افزوده می شوند. تصاویر اهمیت و اثر بخشی زیادی در انتقال پیام ها و ایجاد احساسات در مخاطب دارند. 
  • افزودن کال تو اکشن: در این مرحله فراخوان های مناسب برای اقدام افزوده می شوند. در واقع هر انتظاری که از مخاطب دارید؛ با کال تو اکشن های هدفمند در پوستر قرار می گیرد. 
  • ارسال به کارفرما و تاییدیه نهایی: پس از تکمیل طراحی، فایل پوستر به کارفرما ارسال می شود. در صورت لزوم اصلاحات ثانویه اعمال شده و فایل نهایی به کارفرما تحویل می گردد.
چاپ پوستر

سفارش چاپ پوستر در ارومیه

محتوای خوب و طراحی جذاب، تنها جنبه های مهم یک پوستر نیستند بلکه؛ متریال و چاپ با کیفیت نیز برای ایجاد تاثیر قدرتمند بسیار حائز اهمیت هستند. برای چاپ پوستر تبلیغاتی در ارومیه می توانید از روش های چاپ افست و دیجیتال استفاده کنید. هر یک از این روش ها در مقایسه با دیگری، حاوی مزایا و معایبی هستند که شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه و نیازهای خاص خود یکی را انتخاب نمایید. 

انواع مختلفی از کاغذ مانند گلاسه مات، گلاسه براق، تحریر، کرافت، پی وی سی و… برای چاپ پوستر در بازار وجود دارند. کیفیت و ماندگاری کاغذها با هم فرق دارد لذا؛ یکی از فاکتورهای موثر بر قیمت چاپ پوستر در ارومیه، جنس کاغذ چاپ است.

جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش طراحی پوستر با کارشناسان افق ایرانیان تماس بگیرید.

ارتباط با ما
لوگو آژانس تبلبغاتی و برندینگ افق ایرانیان
جمع بندی

سخن پایانی

در عصر دیجیتال امروزی، پوستر ها هنوز هم جایگاه خاص و محبوبیت خود را به عنوان یک رسانه تبلیغاتی و اطلاع رسانی حفظ کرده اند. چرا که یکی از ساده ترین، موثرترین و در دسترس ترین راه های برقراری ارتباط  و جذب مخاطب می باشند. پوسترها تلفیقی از هنر طراحی گرافیک و هنر تبلیغات موثر بوده و قادرند پیام های شما را به شیوه ای جذاب و تاثیرگذار منتقل کنند. 

پوسترهای باکیفیت و متمایز نه تنها موجب شناخته تر شدن و رشد کسب و کار می شوند بلکه در افزایش فروش، جذب مخاطبان و علاقمند کردن آنان به برند نیز نقش مهمی ایفا می کنند. 

شرکت افق ایرانیان به پشتوانه سالها تجربه، طراحان ماهر و خلاق، تخصص و دانش روز؛ در زمینه طراحی پوستر در ارومیه فعال است. شما می توانید متناسب با نیاز و علایق خود، بهترین و حرفه ای ترین پوسترها را از این مجموعه سفارش دهید.

سوالات پر تکرار

سوالات متداول

هزینه طراحی پوستر در ارومیه به فاکتورهای مختلفی مانند سایز، تعداد و کیفیت تصاویر، تعداد اتودهای اولیه، نوع پوستر، سبک طراحی، مدت زمان پروژه و… وابسته است. 

تعرفه های چاپ پوستر در ارومیه تحت تاثیر عواملی همچون ابعاد، جنس کاغذ، کیفیت چاپ، تیراژ چاپ، روش چاپ، تعداد رنگ ها و… متغیر است.

بکارگیری تصاویر و طرح های جذاب، فونت های خوانا و شکیل، محتواهای قانع کننده، متن خلاصه و کوتاه، رنگ های متناسب با ماهیت پوستر، عناصر متضاد، رعایت اصول و تکنیک های طراحی، عناوین خوب، تعادل بصری و… منجر به جلب توجه مخاطبان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *