آیکون خط ستاره دار
طراحی نشان تجاری با افق ایرانیان

طراحی لوگو در ارومیه

لوگو نمادی از هویت کسب و کار است، از لوگو به عنوان ابزاری برای نشان دادن اهداف، ارزش ها، رفتار سازمانی و ماموریت برند استفاده می شود. با طراحی لوگو در ارومیه می توانید برندتان را از رقبایتان متمایز کنید، اهداف و هویت خود را به خوبی به نمایش بگذارید. طراحی لوگو از جمله خدمات طراحی گرافیک محسوب می شود که برای اجرای اصولی، دانش و سابقه بالا را مستلزم است.

نمایش ویدیو درباره طراحی لوگو در ارومیه

ویدئوی معرفی فرایند طراحی لوگو در افق ایرانیان

طراحی لوگو

انواع لوگو مورد استفاده در ارومیه

لوگوها به صورت های مختلف طراحی می شوند. این طرح ها بر اساس عناصر گرافیکی و بصری (تصویر، حروف، نماد و…) و ترکیب درست ویژگی های گرافیکی و بصری، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. 

لوگو نشانی از برند شماست پس باید در طراحی آن دقت ویژه ای کنید. بسته به نوع کسب و کار می توان از انواع طراحی لوگو استفاده کرد. انواع لوگو به صورت سبک های لوگوتایپ، تصویری، تلفیقی، مونوگرام و انتزاعی در ارومیه طراحی می شود.

لوگوی رستوران اهور-طراحی لوگو در ارومیه

لوگو تایپ

لوگو تایپ از حروف خاص و مرتبط با برند استفاده می کند که باید در فرم جدیدی (فرم خاصی) به کاربر ارائه ششود. در طراحی این لوگوها به موارد زیر توجه می شود:

 • هدف کسب و کار
 • ارزش های سازمانی
 • شخصیت برند
 • الگوی تبلیغات و بازاریابی کسب و کار
 • رنگ سازمانی
 • سبک فونت مناسب (توجه به نوع فونت و آناتومی حروف)

تصویری

این سبک طراحی، بیشتر بر پایه تصاویر گرافیکی است. طراح باید تصویر هدفمندی ایجاد نماید که برند را در ذهن مخاطب ماندگار کند. با این روش، ارزش ها و ویژگی های برند به درستی منتقل می شود. معمولا انتخاب نماد یا تصویر مناسب مخصوصا برای برندهای جدید که در آنها احتمال تغییر و اضافه شدن خدمات یا محصولات جدید وجود دارد، چالش بزرگی است.

لوگوی نمادین از پرکاربردترین سبک های طراحی لوگو است. این سبک همچنین برای مدت زمان بیشتری در ذهن مخاطب ماندگار می شود. 

در طراحی نمادین از موارد زیر کمک گرفته می شود:

 • خلاقیت
 • اطلاعات تخصصی
 • اشراف کامل به مباحث تخصصی گرافیک 
 • تخصص در طراحی دیجیتال
طراحی لوگو در ارومیه - لوگوی افق ایرانیان
لوگو لترمارک - سفارش طراحی لوگو در ارومیه

لترمارک (تلفیقی)

لوگوی لترمارک از تلفیق تصویر و نوشته تشکیل می شود. با چیدمان های مختلف و درست از تصویر و نوشته ها می توان ایده های جذابی برای انتقال درست اهداف و ارزش های برند ایجاد کرد. 

حفظ هماهنگی و تعادل بین نماد و نوشته، در طراحی لوگوی ترکیبی مهم است. این سبک برای برندسازی های چند جانبه مناسب است و اگر نام برند فراموش شود، تصویر برند، اثربخشی خود را ایفا می کند.

مونوگرام (لوگوی مخفف)

لوگو مونوگرام تشکیل شده از یک یا دو حرف اول نام برند است. بسیاری از شرکت های معروف جهان همانند ال جی، اچ پی و مک دونالد از این نوع طراحی برای برند خود استفاده کرده اند.

لوگو مونوگرام - طراحی لوگو در شهر ارومیه
لوگو انتزاعی آبسترکت - سفارش طراحی لوگو ارومیه

انتزاعی (Abstract)

در طراحی لوگو انتزاعی (Abstract) با استفاده از خلاقیت، ایده پردازی و هنر طراح، لوگویی متشکل از اشکال و المان های گرافیکی انتزاعی به جای تصاویر قابل درک به وجود می آید.

لوگوی انتزاعی، مخاطب را برای برداشت از پیام برند آزاد میگذارد و ذهن مخاطب را به یک تصویر خاص محدود نمی کند. در صورتی که بخواهید با این نوع لوگو ارزش ها و اهداف برند خود را نشان دهید، باید اشکال، فرم ها و رنگ را اصولی انتخاب نمایید.

جدول مقایسه انواع لوگو

ویژگی هالوگوتایپلوگوی انتزاعیلوگوی تصویریلوگوی تلفیقیلوگوی مونوگرام
مفهوم واضح آیکون بستن
ابتکار و خلاقیت
احساسات و ارتباط انسانیآیکون بستن
انتقال مفهومی قوی آیکون بستنآیکون بستن
استفاده چندرسانه ای
مناسب برای هر اندازه
هویت و شخصیت منحصر به فرد
مزایای طراحی لوگو در ارومیه

اهمیت طراحی لوگو برای کسب و کارهای ارومیه

با توجه به تمامی مطالبی که بیان شد، هر کسب و کاری برای برندینگ نیاز به هویت متمایز دارد و لوگو یکی از ابزارهای ایجاد این هویت است. از همین روی طراحی لوگو برای برندهای ارومیه به شناسایی برند و ایجاد تمایز از رقبا کمک شایانی می کند. 

با طراحی لوگو می توانید محصولات و خدمات خود را به مشتریان هدف تان بشناسانید، علاوه بر این یک لوگوی حرفه ای برای مدت ها در ذهن مخاطب ماندگار می شود.

ایجاد تجربه بصری

لوگو اولین عنصر از هویت بصری یک برند محسوب می شود. لوگو موجب تمایز هویت بصری برند می شود. توجه به موارد زیر به یادآوری هویت بصری برند و لوگو کمک می کند:

تاثیر مثبت در تبلیغات

لوگو ابزاری است که در همه جا می توان از آن برای تاثیرگذاری بیشتر و تبلیغ برند استفاده کرد. 

این مسئله باعث می شود کسب و کار هر چه بیشتر شناخته شود، مخاطبان به سرعت برند را به خاطر بسپارند و اعتماد بیشتری به کسب و کار داشته باشند. از لوگو می توان در موارد زیر استفاده کرد:

حرفه ای بودن

با انعکاس مهم ترین ویژگی های برند در لوگو می توان حرفه ای بودن کسب و کار، جدیت در آن، میزان اهمیت به مشتری، تعهدات و کیفیت خدمت رسانی را به خوبی نشان داد. 

با طراحی لوگو حرفه ای می توانید دانش تخصصی و شایستگی کسب و کار را به خوبی به نمایش بگذارید.

شناسایی برند

شناخت برند، یعنی مخاطب در مواجهه با لوگو، محصولات یا خدمات، حوزه فعالیت، بسته بندی و تمام آنچه که به کسب و کار مرتبط می شود،  را به خاطر آورد. برای ایجاد آگاهی از برند، باید مخاطبان هدف را شناخت، مزایا و نقطه تمایزهای کسب و کار را به درستی نشان داد و در عملکردها ثبات داشت.

تمایز از رقبا

شخصیت، اهداف، ماموریت و ارزش های کسب و کار باید به نحو مناسبی در طراحی لوگو تداعی شده باشد. در این حالت، مخاطب می تواند به راحتی وجه تمایز کسب و کار از رقبا را تشخیص داده و درک کند که چرا کسب و کار از رقبایش بهتر است.

تشابه برندها باعث سردرگمی مخاطب و از دست دادن محبوبیت و فرصت های فروش می شود. لوگوی منحصر به فرد به متمایز شدن کسب و کار در مقابل رقبا کمک می کند.

ارتباط با مشتریان هدف

مخاطبان جذب لوگوهایی با رنگ و طرح خاص می شوند و حس کنجکاوی آنان با این کار برانگیخته می شود. این مسئله مشتریان را تشویق می کند که با برند ارتباط بگیرند و به سوی کسب و کار شما هدایت شوند. برای موفقیت در ارتباط گیری، شناخت نیاز و علایق مخاطبان اهمیت زیادی دارد. 

طراحی لوگو با افق ایرانیان

مراحل سفارش لوگو در ارومیه

طراحی تخصصی لوگو برای کسب و کار، نیازمند تفکر، برنامه ریزی، زمان بندی، خلق ایده های جذاب و منحصر به فرد است. طراحی لوگو در ارومیه جهت حصول نتیجه مطلوب، نیاز به طی مراحل مشخص دارد. 

در روند پروژه، ایجاد تعامل و هماهنگی بین کارفرما و طراح اهمیت بسزایی دارد. برند افق ایرانیان برای صفر تا صد طراحی لوگو از متخصص های ماهر استفاده می نماید. در ادامه به بررسی مختصری از مراحل سفارش طراحی آرم در ارومیه پرداخته شده است.

پادکست شش اصل مهم در طراحی لوگو در ارومیه

1

ارسال بریف لوگو

در ابتدا، بریف طراحی لوگو از سوی شرکت افق ایرانیان به مشتریان ارسال می شود که تمامی سوالات جهت اجرای لوگو در بریف قرار داده شده است. سپس مشتری اقدام به تکمیل فرم و ارسال به کارشناسان طراحی لوگو در افق ایرانیان می کند. کارشناسان افق ایرانیان پس از بررسی فرم بریف ارسالی، اقدام به برآورد قیمت و مدت زمان لازم جهت پیاده سازی طرح نهایی می کنند. 

2

عقد قرارداد

در مرحله دوم، قراردادی مربوط به خدمات درخواستی (طراحی لوگو) تهیه می شود تا مراحل عقد قرارداد به درستی انجام گیرد. پس از پرداخت اولیه هزینه توسط مشتری، کارشناسان افق ایرانیان شروع به طراحی خواهند کرد.

3

تحقیق و آنالیز

در این مرحله، متخصصان مجموعه افق ایرانیان شروع به تحقیق در موارد زیر می کنند:

 • رقبا
 • تحلیل و آنالیز طرح های مشابه داخلی و خارجی
 • نوع و لحن برند
 • شناخت مخاطبان هدف
 • انتظارات و بازخوردهای مشتریان قبلی
 • سابقه فعالیت کسب و کار
 • سلایق موجود در بازار هدف

پس از بررسی و آنالیز نتایج، زمینه ذهنی لازم برای طراح ایجاد می شود.

سپس طراح ایده پردازی در خصوص خلق لوگویی که موجب برآوردن نیاز، اهداف کارفرما و تمایز در بازار رقابتی می شود را آغاز می کند.

4

ارائه نمونه ها و بازخورد

در یک جلسه حضوری یا آنلاین، نمونه طراحی شده از نظر وضوح، انطباق با هویت برند و صحت پیاده سازی جزئیات به همراه کارفرما بررسی خواهد شد.

5

اصلاح و ایجاد تغییرات

پس از دریافت بازخوردهای کارفرما و حصول توافق میان کارفرما و مدیر پروژه، تغییرات و اصلاحات لازم بر روی طرح لوگو انجام می شود.

6

تحویل فایل نهایی

در این مرحله، با از اطمینان از رعایت تمامی نکات و جزئیات، طرح به عنوان فایل نهایی به کارفرما تحویل داده می شود.

هویت برند در طراحی لوگو

نکات مهم در طراحی لوگو

شرکت افق ایرانیان برای طراحی لوگو برند در ارومیه، با هدف ماندگاری لوگو در ذهن مخاطب و کسب بیشترین اثر بخشی، به فرایندهای زیر دقت می نماید:

 • توجه به هدف، ارزش برند و ایجاد تمایز بین رقبا
 • ایجاد ارتباط با مخاطب و خلق احساسی جدید در وی
 • انتقال پیام به صورت صریح و بدون پیچیدگی
 • رعایت اندازه استاندارد
 • طراحی لوگو و عناصر بصری متناسب با استراتژی

مشخص کردن هدف

رنگ، فونت، تصاویر یا نمادهای گرافیکی استفاده شده در راستای انتقال درست لحن و پیام برند به کار گرفته می شود تا مخاطب در اولین نگاه رابطه مثبتی با برند برقرار کند. 

انتخاب رنگها

تسلط به روانشناسی رنگ ها و تعاریف فرهنگی هر رنگ نقش مهمی در طراحی نشانه در ارومیه دارد. رنگ های مختلف، احساسات خاصی در مخاطب ایجاد می کنند. هر برند یک رنگ رسمی دارد. این رنگ باید به نحوی انتخاب شود تا بتواند همان احساس و پیامی را به مخاطب منتقل کند که کسب و کار یا سازمان به دنبال آن است. 

شاخص و متمایز

تمایز، اصالت برند را نشان می دهد و به مخاطب کمک می کند به راحتی برند را تشخیص دهد. لوگوی شاخص و منحصر به فرد، با یک نگاه در ذهن مخاطب ثبت و ماندگار می شود. همچنین برند شما را از دیگر رقبا متمایز تر می نماید.

سادگی یا پیچیدگی

پیام لوگوهای ساده بهتر منتقل می شود و قدرت ماندگاری و تاثیرگذاری آن ها در ذهن مخاطب بیشتر است. طرح های پیچیده و پر از جزئیات، موجب سردرگمی مخاطب در دریافت پیام صریح برند می شوند.