آیکون خط ستاره دار
سفارش طراحی بروشور در ارومیه

طراحی و چاپ بروشور در ارومیه

با وجود گستردگی تبلیغات دیجیتال در دنیای امروز، نمی توان از تاثیر فوق العاده ابزارهای تبلیغاتی ملموسی مانند بروشور چشم پوشی کرد. این رسانه های قدرتمند، با جلوه های بصری سروکار دارند و می توانند به واسطه جذابیت خود نقش مهمی در شناخت برند، ترویج محصولات و افزایش فروش ایفا کنند. در واقع بروشورها نماینده ای از برند هستند که کسب و کارتان را به دیگران معرفی می کنند.

طراحی بروشور فرآیندی حساس است که مهارت بالای طراحی حرفه ای، آشنایی با تکنیک های بازاریابی و چاپ را می طلبد. در این صورت و با بهره گیری از خدمات طراحی گرافیک حرفه ای، نتایج بسیار مطلوبی با صرف هزینه ای اندک حاصل خواهد شد.

تصویر یک بروشور و قسمتهای مختلف آن
طراحی بروشور در ارومیه

طراحی بروشور در ارومیه

بروشورها برگه های چند لتی یا کتابچه های چند صفحه ای هستند که برای تبلیغ و معرفی یک برند، محصولات و خدمات به وفور استفاده می شوند. بروشورها از نظر کارکرد، سایز، نحوه تا شدن، جنس کاغذ، سبک محتوا و… با هم متفاوت هستند اما وظیفه نهایی همه آن ها اطلاع رسانی است.

بروشورها از ساده ترین و به صرفه ترین ابزارهای تبلیغاتی می باشند که نقش مهمی در ترویج محصولات، افزایش فروش، شناخت برند و ایجاد ارتباط مستقیم با مشتریان دارند.

اگر طراحی بروشور هوشمندانه، خلاقانه و متناسب با روحیات مخاطب باشد، می تواند حس علاقه و کنجکاوی نسبت به برند یا محصول را در مخاطب برانگیزد.

انواع بروشور

فاکتورهای مهم در طراحی بروشور

بروشورها از نظر اندازه و نحوه تا شدن در انواع مختلفی وجود دارند. محدودیتی در نوع تا کردن بروشور وجود ندارد و شما می توانید از سبک های خلاقانه ای استفاده کنید تا بروشور جذاب تری داشته باشید. در ادامه به معرفی چند نوع رایج پرداخته ایم.
طراحی بروشور دو لت در ارومیه

بروشور دو لت (Half-fold | Bi-Fold Brochure)

بروشور دو لت که بروشور نیمه تاشو نیز به آن گفته می شود، ساده ترین سبک بروشور است. این بروشور از وسط تا شده و در نتیجه دو صفحه مساوی دارد. به عبارتی، چهار پنل (دو صفحه داخلی با جلد پشت و رو) برای افزودن اطلاعات در دسترس قرار می گیرد. 

بروشور دو لت علی رغم تعداد صفحات محدود، خوانایی بهتر و فضای کافی برای متن های طولانی و تصاویر با سایز بزرگ فراهم می کند.

بروشور دو لت برای مقایسه محصولات، طراحی نقشه، منوهای تجاری، دعوت نامه، لیست قیمت و مواردی از این دست مفید است.

بروشور سه لت (Tri-Fold Brochure)

بروشور سه لت یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین بروشورها برای کسب و کارها است. این بروشور برای تبلیغ نام تجاری، محصولات و خدمات عملکرد بسیار خوبی داشته و در کمپین های بازاریابی بسیار کاربردی است. به کمک دو تا، سه لت دو طرفه ایجاد می شود که نهایتا یک بروشور شش پنلی برای طراحی به وجود می آید. لت سمت راست به داخل تا شده و لت سمت چپ روی آن تا می شود. بروشور سه لت فضای کمی اشغال کرده و با اندازه های مختلف سازگار است.

بروشور سه لت
تصویر یک بروشور

بروشور دروازه ای (Gate Fold Brochure)

بروشورهای گیت فولد شبیه بروشورهای سه لت هستند با این تفاوت که کاغذ به سه پنل نامساوی تقسیم می شود، در واقع پنل وسطی از پنل های کناری بزرگتر و پنل های راست و چپ نصف پنل وسطی می باشند. سبک تا شدن بروشور دروازه ای، این تصور را ایجاد می کند که دری باز می شود تا پنل بزرگتر نمایان گردد. 

در بروشورهای دروازه ای لت های چپ و راست به داخل تا می شوند و هنگام باز و بسته شدن فورا توجه بیننده را به لت وسطی معطوف می کنند. بنابراین برای نمایش محصولات تکی، تصاویر گسترده، ارائه های جامع و برجسته سازی اطلاعات اصلی یک گزینه ایده آل محسوب می شوند. 

بروشور زیگزاگی (Z-Fold Brochure)

بسیاری از افراد بروشور زیگزاگی را با سه لت اشتباه می گیرند در حالی که این دو بروشور از نظر نوع تا زدن، تفاوت اساسی با یکدیگر دارند.

بروشورهای زیگزاگی از دو تای موازی در خلاف جهت هم برخوردارند که شکلی مشابه با حرف Z ایجاد می کنند. در نتیجه شش پنل با اندازه های یکسان ایجاد می شود. در بروشورهای زد فولد، جلد بروشور به جای سمت چپ، در اولین پنل سمت راستی قرار می گیرد. 

این بروشور با ظاهر شیک خود یک انتخاب مناسب برای تبلیغ، فروش، پیشنهاد ویژه، لیست محصولات، ارائه قیمت، رویداد و… است.

بروشور زیگزاگی
بروشور آکاردئونی

بروشور آکاردئونی (Accordion Fold Brochure)

نحوه باز و بسته شدن بروشور آکاردئونی شبیه ساز آکاردئون می باشد. در این بروشور تا های موازی به صورت متناوب ایجاد می شود که چند لت با اندازه های برابر ایجاد می شود. هر لت در جهت مخالف با لت قبلی است که به راحتی باز و بسته می شود. 

بروشور آکاردئونی شبیه زد فولد است اما پنل های بیشتری برای افزودن متن و تصویر دارد. لذا ضمن داشتن ظاهری متفاوت، مقرون به صرفه تر از کتابچه های چند صفحه ای هستند.

بروشور آکاردئونی انتخابی ایده آل برای گنجاندن اطلاعات زیاد همانند نقشه، آموزش، راهنماهای گردشگری، منو، لیست محصولات و… می باشد. 

بروشور تای فرانسوی (French Fold Brochure)

نحوه تا زدن بروشور تای فرانسوی بدین صورت است که کاغذ از وسط تا شده و سپس به شکل عمود بر تای اول، به نصف دیگر تا می شود. به عبارت دیگر، یک بار به شکل عمودی و سپس به صورت افقی تا شده و چهار لت ایجاد می کند. 

بروشور تای فرانسوی شبیه پوستر است و فضای زیادی را در اختیار طراح قرار می دهد بنابراین؛ برای نقشه، اینفوگرافیک، پوستر، تصاویر و طرح ها گرافیکی بزرگ ایده آل هستند.

بروشور

بروشور دوبل موازی (Double Parallel Fold Brochure)

نحوه تا کردن این بروشور ساده است و فضای کافی برای ارائه اطلاعات و جزئیات زیاد فراهم می کند. در این نوع بروشورها، کاغذ از وسط تا شده و هر قسمت دوباره از وسط تا می شود تا در نهایت هر کدام دو لت موازی ایجاد کنند.

بروشور دوبل موازی به واسطه نوع تاخوردگی خود، می تواند در یک پاکت کوچک نیز جا داده شود. در مقایسه با بروشور سه لت، محتوای بیشتری در خود جای می دهد و تا 8 پنل برای درج اطلاعات فراهم می کند. 

بروشور برای کسب و کار

ویژگی های یک بروشور مناسب برای کسب و کارتان

برای طراحی و چاپ بروشور در ارومیه، رعایت یکسری نکات ضروری است، از جمله:

مشخص بودن هدف

 سبک طراحی و محتوای شما باید متناسب با هدف مدنظرتان باشد. طراحی بی هدف ضمن آنکه کمکی به دیده شدن برند نمی کند بلکه مخاطب را هم سردرگم می کند.

رعایت صداقت

بهترین تبلیغ، رعایت صداقت در محتوا و شناخت عمیق مخاطب است که موجب مزیت رقابتی شما خواهد شد. 

کوتاه نویسی

 محتوای متنی باید کوتاه، مختصر، همراه با اطلاعات مفید و بر اساس اصول کپی رایتینگ و تبلیغ نویسی موثر باشد.

جنس بروشور

 برای داشتن یک بروشور شیک و حرفه ای، توجه به متریال و کیفیت چاپ بسیار حائز اهمیت است.

تصاویر با کیفیت و فونت مناسب

تصاویر، لوگو و سایر المان های گرافیکی باید از کیفیت و وضوح بسیار بالایی برخوردار باشند. همچنین لازم است از فونت و تایپوگرافی کاملا خوانا و قابل فهم استفاده گردد. 

محتوای استاندارد

تصمیم گیری در خصوص محتوا بیش از هر چیزی به اهداف، سلیقه و شخصیت برند تان وابسته است. می توانید بروشور خود را عکس محور، محتوا محور و یا ترکیبی از هردو انتخاب نمایید. 

عدم کپی برداری

 سعی کنید طراحی بروشور جدید، خلاقانه و منحصر به فرد باشد و از طرح های دیگران کپی برداری نکنید. بکارگیری یک گرافیک جذاب و متفاوت همراه با ردپایی از هویت و نشان برند در جذب مخاطب به خوبی عمل می کند.

ایجاد تعامل

صرفا نباید بروشور را به شکل یک کاغذ با اطلاعات یک طرفه بنگرید. می توانید با استفَاده از کال تو اکشن های مناسب و دعوت از مخاطبان برای پیوستن به برندتان، از راه دور با آنان تعامل داشته باشید.

مزایای طراحی و چاپ بروشور

اهمیت و مزایای طراحی بروشور در ارومیه

طراحی و چاپ بروشور در ارومیه از جنبه های زیادی حائز اهمیت است:

 • بروشورها در مقایسه با بسیاری از ابزارهای تبلیغاتی مقرون به صرفه هستند.
 • اطلاعات جامعی از کسب و کار را به شکل جذاب و تاثیرگذار به مخاطبان هدف رسانده و موجب افزایش شناخت برند می شوند.
 • استراتژی مناسبی برای شرکت های کوچک، نوپا و مجموعه هایی است که در حوزه تبلیغات کارایی بالایی ندارند. 
 • بروشورها قادرند درک و نوع نگرش مخاطب به برند را شکل دهند، بنابراین؛ باعث افزایش اعتبار برند و اعتماد جامعه هدف می شوند.
 • بروشورها به آسانی در موقعیت های مختلف قابل توزیع، حمل و مطالعه هستند و مشتریان بالقوه بیشتری را با کسب و کار آشنا می کنند.
 • بروشورها در عین زیبایی و سادگی، بیشترین اطلاعات را در کمترین زمان منتقل می کنند.
 • بروشور جزو ابزارهای تبلیغاتی ملموس است که تاثیر و ماندگاری بیشتری نسبت به تبلیغات غیر ملموس دارد.
گام های طراحی بروشور

مراحل طراحی بروشور با افق ایرانیان

طراحی بروشور در ارومیه با شرکت افق ایرانیان طی چند مرحله به شرح زیر انجام می شود:
1

دریافت سفارش و مشاوره

پس از دریافت سفارش، جلسه حضوری یا تلفنی با کارفرما برگزار می شود تا نیازها، انتظارات و خواسته های کارفرما مشخص گردد. سپس فرم بریف برای وی ارسال می شود تا ایده ها، اهداف و اطلاعات ضروری اولیه را ارائه کند.

2

مطالعه و جمع آوری اطلاعات

 در مرحله بعد درباره بیزینس، پرسونای مخاطبان، ماهیت و هویت بصری برند، نحوه فروش، چگونگی ارتباط و تعامل با مشتریان و… اطلاعات لازم جمع آوری می شود. همچنین با آنالیز و تحلیل رقبا، نقاط قوت و ضعف آنان شناسایی می شود تا بهترین و کارآمدترین استراتژی های طراحی اتخاذ گردد.

3

انتخاب سبک طراحی و اجرا

با توجه به اطلاعات بدست آمده از مراحل قبل، چندین ایده مطرح می شود و در نهایت یک سبک طراحی مناسب انتخاب می گردد. همچنین المان های گرافیکی و سایر جزئیات مشخص می شود تا در نهایت یک طرح خلاقانه، هماهنگ با برند و مشتری پسند ایجاد شود. 

4

طراحی

در این مرحله دیزاین بروشور با توجه به مراحل قبلی و رعایت تمامی اصول و استانداردها، انجام می گیرد.

5

انجام اصلاحات نهایی و تحویل به کارفرما

 پس از تکمیل طراحی، فایل نهایی بروشور به کارفرما ارسال و در صورت نیاز، اصلاحات و تغییرات لازم اعمال می شود. در صورت تایید نهایی، فایل پروژه در فرمت مناسب به کارفرما تحویل می گردد.

نکات طراحی روشور

نکات مهم در طراحی بروشور در ارومیه

برای طراحی بروشور در ارومیه، توجه به چند نکته مهم ضروری است:

 • پیام های شما باید کوتاه، صریح و جذاب باشند.
 • از تصاویر و المان های تکراری موجود در آثار قبلی خود یا دیگران استفاده نکنید.
 • اطلاعات جزئی و مهم را با یک چیدمان مناسب ارائه نموده و اطلاعات مهم را به شکل درست برجسته کنید.
 • عناصر هویت بصری برند مانند لوگو، تایپوگرافی، پالت رنگی، عکس های اختصاصی و… بکار گرفته شوند.
 • برای تاثیر بیشتر بر روی مخاطب، تا جای ممکن محتوای بروشور با توجه به نیاز مخاطب سفارشی سازی گردد. 
 • با طراحی گرافیکی اختصاصی و متمایز، جذابیت بصری بروشور را افزایش دهید.
 • محتوای اصلی را به زبانی ساده و روان ارائه نموده و در انتخاب عناوین و تیترها دقت نمایید.
 • با درج مطالب مفید و با کیفیت، ضمن بالا بردن ارزش برند خود؛ حس مثبت در مخاطب ایجاد کنید تا به برند تان علاقمند شود.
 • ابعاد و اندازه های استاندارد را رعایت نموده و به نحوه چینش عناصر مختلف توجه کنید.
 • در طراحی بروشور به حفظ ریتم، جایگاه عناصر، یکپارچگی و هماهنگی اجزا دقت کنید تا از درک و تفهیم موضوع اصلی کاسته نشود.
 • از ترکیبات رنگی، فونت ها و تصاویر مناسب استفاده شود.
 • استانداردهای چاپ از نظر انتخاب رنگ، سایز کاغذ، فاصله محتوا از نقاط برش، خطوط تا و… را به دقت رعایت کنید.
هزینه طراحی بروشور

هزینه طراحی بروشور در ارومیه

هزینه طراحی بروشور در ارومیه تحت تاثیر عوامل متعددی متغیر است، از جمله:

سایز و تعداد صفحات

سایز و تعداد صفحات بروشور یکی از عوامل موثر بر قیمت طراحی بروشور است که با افزایش ابعاد و تعداد صفحات، هزینه طراحی افزایش می یابد.

نوع طراحی

طراحی های ساده هزینه کمتری نسبت به دیزاین های پیچیده، سفارشی و پر جزئیات دارند.

تعداد ویرایش

تعداد طرح های اولیه و اصلاحات نیز بر قیمت طراحی بروشور موثرند. چنانچه دفعات درخواست ویرایش بیش از تعداد مورد توافق باشد، هزینه های نهایی طراحی بیشتر می شود.

جنس بروشور

نوع کاغذ، تعداد رنگ ها و کیفیت تصاویر بکار رفته هزینه طراحی و چاپ بروشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

تحویل فوری

درخواست تحویل فوری سفارش، مستلزم صرف هزینه های بیشتری است.

سفارش چاپ بروشور

چاپ بروشور در ارومیه

بروشورهای تبلیغاتی را می توان به دو شکل دیجیتال و افست به چاپ رساند. چاپ دیجیتال سریعتر انجام می شود اما هزینه های بیشتری در پی دارد که آن را برای سفارشات با تیراژ پایین مناسب تر می کند.

در چاپ افست، هزینه های چاپ برای تیراژهای بالاتر به صرفه تر بوده و کیفیت چاپ چهار رنگ (CMYK) معمولا بهتر از چاپ دیجیتال است. 

کیفیت کاغذ و چاپ در هر دو روش چاپی بسیار اهمیت دارد و انتخاب روش چاپ، بر قیمت چاپ بروشور در ارومیه موثر است. البته در چاپ افست، دست ما برای انتخاب گرماژ کاغذ بازتر است و امکان تنظیم رنگ ها وجود دارد. می توانید از برش های خلاقانه و خاص بهره گیرید تا جذابیت ظاهری بروشور را افزایش دهید. علاوه بر این به کمک افکت های چاپی مانند طلا کوبی، نقره کوبی، روکش های براق، رنگ های متالیک، برجسته سازی و… بروشورهای خود را شیک تر و خاص تر ارائه نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه طراحی و چاپ بروشور  با کارشناسان افق ایرانیان تماس بگیرید.

ارتباط با ما
لوگو آژانس تبلبغاتی و برندینگ افق ایرانیان
جمع بندی

سخن پایانی

بروشورها همچنان یکی از روش های تاثیرگذار برای ارائه اطلاعات، تبلیغ و جذب مشتریان هستند. بروشورها می توانند به شکل چاپی و الکترونیکی بکار گرفته شوند. می توان با طراحی بروشورهای خلاقانه و اختصاصی برای بازار هدف خود، پیام برند و قابلیت های محصولات و خدمات را به بهترین نحو به مخاطبان خود رسانده و آن ها را به اقدام ترغیب نمود. 

شرکت افق ایرانیان در زمینه طراحی و چاپ انواع بروشور در ارومیه به صورت تخصصی فعالیت می کند. شما می توانید طراحی انواع بروشورهای مورد نیاز خود را با بالاترین کیفیت و مطابق با نیازهای خود، از این مجموعه سفارش دهید. خلاقیت، نوآوری، چاپ با کیفیت، قیمت مناسب، تحویل بموقع، مشتری مداری و طراحی حرفه ای از ویژگی های خدمات این شرکت می باشد.

سوالات پرتکرار

سوالات متداول

قیمت چاپ انواع بروشور در ارومیه تحت تاثیر فاکتورهای مختلف همچون تعداد لت، سایز، جنس کاغذ، روش چاپ، رنگ های مورد استفاده، تعداد و کیفیت تصاویر، تیراژ چاپ، خدمات اختصاصی چاپ و… متغیر است.

بروشورها با هدف معرفی و تبلیغ برند، محصولات، خدمات، آموزش، راهنمایی و اطلاع رسانی طراحی شده و در نمایشگاه ها، همایش ها، مکان های عمومی و… توزیع می شوند.

کاغذ گلاسه و کاغذ تحریر از رایج ترین کاغذهای مورد استفاده برای چاپ بروشور هستند. کاغذ گلاسه یکی از بهترین متریال ها برای چاپ با کیفیت به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *