آیکون خط ستاره دار
طراحی کارت ویزیت در ارومیه

طراحی کارت ویزیت در ارومیه

طراحی کارت ویزیت در ارومیه از جمله خدمات گرافیک ویژه به حساب می آید که از ضروریات معرفی و یادآوری برند است. کارت ویزیت هر حرفه ای، بیانگر هدف و پرستیژ کاری آن فعالیت است. تیم متخصص آژانس افق ایرانیان با استفاده از تجربه کاری و متدهای روز دنیا در زمینه چاپ کارت ویزیت ارومیه، خلاقانه ترین کارت ویزیت را برای حوزه های کاری مختلف در کوتاه‌ترین زمان ممکن طراحی و چاپ می کنند. 

طراحی کارت ویزیت در ارومیه/نمونه کار کارت ویزیت موسسه دارلحافظین قرآن کریم
سفارش طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت در ارومیه

در بازار رقابتی شهر ارومیه، استفاده از انواع راه های بازاریابی و تبلیغاتی مانند ارائه کارت ویزیت برای جذب مشتری هدفمند، ضروری است. کارت ویزیت، اولین تاثیر بصری را بر روی مخاطبان می گذارد. از این رو توجه به طراحی کارت ویزیت برای شناساندن کسب و کار به مخاطبان از اهمیت بالایی برخوردار است.

استفاده از طرح های بدون مفهوم در کارت ویزیت نه تنها پیام کسب و کار را به صورت صریح به کاربر نمی رساند، بلکه از علاقه مخاطب نیز می کاهد. 

کارت ویزیت طراحی شده باید باعث حفظ ارتباط با مخاطبان شده و به معرفی کسب و کار، هویت برند و… آن کمک نماید. 

انواع جنس کارت ویزیت

انواع جنس کارت ویزیت

کارت ویزیت pvc

کارت ویزیت pvc یا پلی وینیل کلراید از پلاستیک با ضخامت های مختلف تولید می شود. کارت ویزیت پی وی سی در سه مدل pvc با روکش براق، pvc مات و pvc نیمه شفاف چاپ می شود.

کارت ویزیت های جنس pvc بر اساس میکرون سنجیده می شوند و اغلب در سه صخامت 760 میکرون، 500 میکرون و 300 میکرون چاپ می شوند. کارت ویزیت پی وی سی با ضخامت 760 میکرون در ضخامت کارت های بانکی هستند.

کارت ویزیت کتان

کارت ویزیت کتان در دو مدل امباس و آلمان چاپ می شوند. از معروف ترین کارت ویزیت های کتان امباس می توان به کارت ویزیت کتان امباس لمینت و کارت ویزیت کتان امباس لمینت طلاکوب اشاره کرد. همچنین کارت ویزیت های مدل آلمان نیز به صورت طلاکوب و نقره کوب چاپ می شوند.

کارت ویزیت گلاسه

کارت ویزیت های گلاسه در سه مدل فیلتردار، بدون روکش و UV  چاپ می شود. مهمترین نقطه ضعف کارت ویزیت گلاسه مدل بدون روکش “عایق نبودن در برابر رطوبت” است. 

کارت ویزیت لمینت

کارت ویزیت لمینت در 7 مدل براق، مات، نقره کوب، طلاکوب، برجسته، مخملی و ترکیبی چاپ می شود. منظور از کارت ویزیت لمینت ترکیبی، کارت ویزیت لمینت برجسته طلاکوب، کارت ویزیت لمینت براق نقره کوب، کارت ویزیت برجسته مخملی طلاکوب و… می باشد. این نوع از کارت ویزیت ها از ضخامت خوبی برخوردارند. این جنس از کارت های ویزیت از پرطرفدارترین مدل ها می باشد. 

کارت ویزیت سلفونی

کارت ویزیت های سلفونی در 5 مدل براق، مات، مخملی، طرح چرم و طرح سوسماری چاپ می شود. کارت ویزیت های سلفونی مات، براق و مخملی به صورت طلاکوب و نقره کوب نیز چاپ می شوند. کارت ویزیت سلفونی از جنس هایی می باشد که در میان مشتریان استقبال زیادی از آن شده است.

کارت ویزیت فابریانو

کارت ویزیت های فابریانو در دو مدل طلاکوب و نقره کوب چاپ می شوند. این جنس از کارت ویزیت ها بدون روکش هستند و مقاومت کمتری نسبت به کارت ویزیت های سلفونی و لمینیت دارد.

انواع جنس کارت ویزیت

جدول مقایسه انواع کارت ویزیت

جنسقیمتقابلیت چاپمحبوبیتبافت
کتانمتوسطداردمتوسطبافت کتان و نسبتا نرم
سلفونکمداردبالابافت متنوع
فابریانوبالاداردکمبافت متنوع
لمینتمتوسطداردبالاصاف
گلاسهکمداردکمصاف
PVCبالاداردمتوسطصاف و صیقلی
کرافتبالاداردمتوسطبافت خشن و درشت
ترفندهای طراحی کارت ویزیت

فاکتورهای طراحی کارت ویزیت

پادکست ترفندهای کاربردی طراحی کارت ویزیت در ارومیه

طراحی کارت ویزیت

اصول طراحی کارت ویزیت در ارومیه

طراحی کارت ویزیت باید به صورتی باشد که در عین زیبایی و جذابیت ظاهری، به مخاطب اطلاعات صحیح ارائه کند. استاندارد های لازم در طراحی کارت ویزیت شامل موارد زیر است:

 1. وجود فضای خالی و سفید به مقدار 5 الی 3 میلیمتر در کناره های کارت ویزیت.
 2. استفاده از بهترین کیفیت برای چاپ کارت ویزیت (رزولوشن 300 dpi).
 3. ارتباط مفهومی بین فونت، رنگ کارت و متن نوشتاری با جلوه بصری کسب و کار.
 4. خوانا بودن متن روی کارت ویزیت.
 5. استفاده از ترکیب رنگی CMYK برای وضوح و شفافیت بیشتر.
 6. استفاده از طراحی شبکه ای grid برای چیدمان و تراز متریال های کارت ویزیت.
 7. توجه به سایز و ابعاد کارت ویزیت بر اساس شکل آن.
نمونه کار طراحی کارت ویزیت گروه ساختمانی ره اب چی چیست

خلاقیت در طراحی

اگر می خواهید با کارت ویزیت حس خوشایندی و ماندگاری در مخاطبین خود ایجاد کنید، باید به خلاقیت در طراحی کارت ویزیت اهمیت زیادی دهید. امروزه به واسطه ترندهای جدید و همچنین توجه به مسائل مختلف مانند محیط زیست، روشهای ارتباطی جدید و… راههای زیادی برای بروز خلاقیت در طراحی کارت ویزیت وجود دارد.

کیفیت کارت ویزیت

استفاده از متریال با کیفیت برای تولید کارت ویزیت، یکی از اقداماتی است که در چاپ کارت ویزیت باید به آن توجه بسیاری کرد.

نمونه کار طراحی کارت ویزیت بیمه خاورمیانه
نمونه کار طراحی کارت ویزیت در ارومیه

استفاده از برش های خاص کارت ویزیت

استفاده از برش های ویژه در طراحی کارت ویزیت یک راه عالی برای اختصاصی کردن کارت ویزیت است. برش خاص کارت ویزیت، به فرآیند حذف نواحی مشخصی از کارت برای ایجاد طرح خاص گفته می شود. برش ویژه شامل حذف گوشه ها یا شکل دادن کامل به کارت می باشد.

درج اطلاعات مهم

اطلاعات مهم موجود بر روی کارت ویزیت شامل موارد زیر است:

 • نام و عنوان شغلی
 • نام برند
 • شماره تلفن ثابت و موبایل
 • آدرس وب سایت کسب و کار
 • آدرس ایمیل
 • اطلاعات رسانه های اجتماعی
 •  قرار دادن QR CODE
 • آدرس محل کسب و کار
نمونه کار طراحی کارت ویزیت دکتر بهین ارامی نیا
کارت ویزیت رز گلد

استفاده از لوگو و تصاویر

لوگو و تصاویر دو قسمت مهم طراحی کارت ویزیت است. با کمک این دو عنصر می توان تاثیر بصری بیشتری بر روی مخاطب گذاشت.

استفاده از لوگو بر روی کارت های ویزیت به شما کمک می کند تا هویت شرکت خود را به مشتریان بشناسانید.

استفاده از QR CODE

امروزه استفاده از QR CODE در طراحی کارت ویزیت، بسیار باب شده است. QR code نوعی اطلاعات تصویری می باشد، که مانند اثر انگشت انسان، منحصر به فرد هستند. افزودن این ویژگی تعاملی به کارت ویزیت، به مخاطب این امکان را می دهد که با گوشی هوشمند خود، کد را اسکن کرده و به صفحه اطلاعات شما هدایت شوند.

نمونه کار طراحی کارت ویزیت
نمونه کار طراحی کارت ویزیت بانک سینا

استفاده از رنگ و فونت مناسب

در انتخاب رنگ در طراحی کارت ویزیت دقت نمایید که از تعداد زیادی رنگ استفاده ننمایید زیرا موجب سردرگمی مخاطب می شود.

سایز و خوانایی فونت ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ می توان اطلاعات مهم را با فونت بزرگتر، با حروف متفاوت یا پررنگ چاپ نمود. 

هر چه ترکیب رنگ و فونت کارت ویزیت شما بهتر باشد، کارت ویزیت بیشتر جلب توجه می کند.

نکات مهم در چاپ کارت ویزیت

نکات مهم در چاپ کارت ویزیت

جنس کارت ویزیت

جنس کارت ویزیت بر عوامل مهمی همچون طول عمر، دوام، قیمت و میزان تحمل در برابر انواع آسیب موثر است. چندین نکته مهم در مورد جنس کارت ویزیت در هنگام چاپ که باید به آن توجه کرد، شامل موارد زیر است:

 1. کارت ویزیت کتان دو طرفه، دوام و جذابیت بیشتری نسبت به کارت ویزیت تک رو دارد. این کارت ویزیت ها که از چسباندن دو کارت به هم ایجاد می شوند نسبت به دیگر کارتها دارای بافتی ضخیم می باشند.
 2. کارت ویزیت های بدون روکش، فاقد ماده “ضد آب” هستند که باعث می شود در حین چاپ جوهر بیشتری را جذب کنند. در نتیجه تصاویر یا عناصر رنگارنگ نرم تر و شفاف تر به نظر می رسند. 
 3. کارت ویزیت با روکش پی وی سی اغلب توسط افرادی استفاده می شود که می خواهند از فرسودگی و آسیب دیدن کارت ویزیت خود جلوگیری کنند.
 4. کارت ویزیت های لمینت در مقابل دیگر مدل ها از تنوع بیشتری برخوردار بوده و ضخامت بیشتری دارد. شما از بین لمینت های براق، مات مخملی، برجسته، نقره کوب و طلاکوب و یا ترکیبی می توانید جنس مدنظر خود را انتخاب نمایید.
سایز کارت ویزیت

ابعاد استاندارد کارت ویزیت 9*6 سانتی متر در کشور ایران است. این ابعاد هم اندازه ابعاد کارت های اعتباری است. کارت ویزیت هایی که در این اندازه های استاندارد باشند، به راحتی در کیف پول جا می شوند. معمولا سایز کارت ویزیت های استاندارد به صورت زیر است:

 • کارت ویزیت مربع: اندازه استاندارد این کارت ویزیت ها برای روکش لمینت (سایز 5.5 در 5.5 سانتی متر) و روکش سلفون مات (سایز 5.9 در 5.6 سانتی متر) است.
 • کارت ویزیت دورگرد: 9*6 سانتی متر است.
 • کارت ویزیت مستطیل: سایز استاندارد کارت ویزیت مستطیل 8.5 *4.8 سانتی مترمی باشد.
 • کارت ویزیت پروانه: این کارت ها شکل پروانه ای دارد و در سایز 9*6 سانتی متر می باشد.
 • کارت ویزیت دایره: این نوع کارت ویزیت ها جدید هستند و در 4 سایز مختلف با قطر 3، 4، 5.5، 7.5 سانتی متر طراحی می شوند.
 • کارت ویزیت برش خاص: در این دسته از کارت ویزیت ها بسیار منحصر به فرد هستند و دارای سایز استانداردی نمی باشد و با توجه به طرح در نظر گرفته شده سایز آن تعیین می شود.
ضخامت کارت ویزیت
یکی از نکات مهم در انتخاب نوع کارت ویزیت توسط مشتریان، ضخامت آن می باشد زیرا در دوام و ماندگاری آن بسیار موثر است.
یک رو یا دو رو بودن کارت ویزیت

انتخاب بین یک طرفه یا دوطرفه بودن کارت ویزیت به نیاز، ترجیحات و هدف کسب و کار مشتری بستگی دارد. اغلب کارت ویزیت های یک رو بسیار ساده می باشد و در نگاه اول تمامی اطلاعات لازم را به مخاطب منتقل می کند. 

دو سو بودن کارت ویزیت نیز امکان خوبی برای انتقال اطلاعات زیاد است. شما می توانید در یک سو اطلاعات نام و تماس را قرار دهید و در سوی دیگر کد QR و نمونه کارها را اضافه کنید.

رنگ کارت ویزیت

 توجه به ترکیب رنگ کارت ویزیت بسیار مهم است؛ زیرا عامل اصلی هارمونی بصری و زیبایی کارت ویزیت است. سازگاری رنگ های مورد استفاده در کارت ویزیت با یکدیگر بسیار مهم است. زیرا ترکیب رنگ هایی که هارمونی جذابی ایجاد نمیکنند باعث ایجاد می شود جلوه بصری جذاب و گیرایی برای کاربر نداشته باشد.

چاپ کارت ویزیت

انواع چاپ کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت باید توسط چاپگر با دقت بالا باشد؛ تا بتواند کوچکترین جزئیات را به خوبی به نمایش بگذارد. برای چاپ کارت ویزیت، دستگاه باید با حداقل 1200 dpi رزولوشن کار کند.

سفارش چاپ کارت ویزیت در مجموعه افق ایرانیان به دو حالت حضوری و آنلاین قابل انجام است. برای چاپ کارت ویزیت در ارومیه حضوری شما می توانید به مجموعه ما مراجعه نمایید و درخواست طراحی و چاپ کارت ویزیت کنید. انواع روش های چاپ کارت ویزیت به شرح زیر می باشد:

چاپ افست (Offset)

در این روش ابتدا صفحاتی از آلومینیوم ساخته می شود، سپس انتقال تصویر به روکش لاستیکی صورت می گیرد. در مرحله بعد تصویر روی یک ورق کاغذ چاپ می گردد و در آخر کاغذها بریده می شوند.

در چاپ افست از غلتک های جوهر مرطوب و دستگاه چاپ با صفحات نفتی استفاده می شود.

از مزایای کاربرد این روش در چاپ کارت ویزیت ارومیه، می توان به مناسب بودن برای تیراژ بالا، بالاترین کیفیت چاپ ممکن و هزینه تولید کمتر نسبت به چاپ دیجیتال اشاره کرد. اما این روش زمان بیشتری برای چاپ میخواهد امکان تغییر اطلاعات پس از شروع روند چاپ وجود ندارد.

چاپ دیجیتال

این روش، یکی از راه های ارزان و در عین حال سریع چاپ کارت ویزیت است. برای چاپ کارت ویزیت ابتدا فایل الکترونیکی به سیستم هوشمند دستگاه چاپگر دیجیتال ارسال می گردد. سپس چاپگر طرح را روی کاغذ چاپ می نماید.

از معایب چاپ دیجیتال می توان به کیفیت پایین بعضی رنگ ها اشاره کرد. در کل این روش چاپ نسبت به چاپ افست کیفیت کمتری دارد. با این حال این روش چاپ به صورت هوشمند عمل می نماید و زمان کوتاه تری نیاز دارد. چاپ دیجیتال برای تعداد و تیراژ پایین استفاده می شود و به راحتی می توان حین چاپ داده هایی مثل آدرس، شماره تماس، ایمیل و… را تغییر داد.

شرکت افق ایرانیان

چرا شرکت افق ایرانیان را برای طراحی کارت ویزیت انتخاب کنیم؟

یک کارت ویزیت با طراحی مدبرانه و خلاقانه کاری بیش از انتقال اطلاعات برند شما انجام می دهد. این کار شما را فرد حرفه ای جلوه می دهد، اعتماد مشتریان را جلب کرده و باعث تمایز حرفه ای کسب و کار شما می شود.

برای دستیابی به تمامی موارد فوق گفته شده شما به تیم متخصص که تجربه و مهارت کاری زیادی دارند، نیازمندید. آژانس تبلیغاتی و برندینگ افق ایرانیان از مجموعه مجرب و حرفه ای برای طراحی و چاپ کارت ویزیت استفاده می کند. تیم طراحی گرافیک افق ایرانیان با به کارگیری متدهای روز، روانشناسی رنگ و بهترین تجهیزات، خدمات حرفه ای را ارائه می دهد.

در ادامه به مهمترین دلایل انتخاب این مجموعه توسط مشتریان می پردازیم.

تخصص و تجربه

تجربه و تخصص از برجسته ترین ویژگی های برند افق است. تجربه و تخصص تیم گرافیک این مجموعه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بهترین نتیجه را از خدمات مدنظرتان به دست آورید.

زمان بندی دقیق

تیم افق ایرانیان براساس اهداف مشتری، انتظارات واقع بینانه و اولویت های کارفرما زمان تحویل پروژه را مشخص می نماید. متعهد و دقیق بودن در تحویل پروژه از ویژگی های بارز و مهم مجموعه ماست. 

طراحی منحصر به فرد

تیم گرافیک افق ایرانیان با مهارت و دانش بالا به طراحی خلاقانه کارت ویزیت می پردازد تا کاری منحصر به فرد که نمایانگر هویت برند شماست را تحویل دهد.

تعرفه طراحی و چاپ کارت ویزیت در ارومیه

قیمت طراحی و چاپ کارت ویزیت در ارومیه

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از تعرفه های طراحی و چاپ کارت ویزیت در ارومیه می توانید با کارشناسان مجموعه افق ایرانیان در ارتباط باشید.

ارتباط با ما
عوامل موثر در قیمت چاپ کارت ویزیت

عوامل موثر در قیمت چاپ کارت ویزیت

برای چاپ کارت ویزیت، قیمت های مختلفی در بازار بیان می شود. علت این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد. تعدادی از عوامل موثر بر قیمت چاپ کارت ویزیت به صورت زیر است:

 • استفاده از مواد و کاغذ با کیفیت بالا بر قیمت چاپ این محصول تاثیر دارد.
 • تعداد و تیراژ سفارش
 • نوع روش چاپ کارت ویزیت (افست یا دیجیتالی).
 • استفاده از لمینت یا پوشش های ویژه مانند UV، لکه نگاری و… 
 • درخواست ویژگی های خاص مانند روکش مات یا براق، چاپ برجسته، اعمال رنگ های ویژه مثل متالیک یا طلایی بر روی کارت.
 • درخواست تحویل سریع تر به درخواست مشتری.
لوگو آژانس تبلبغاتی و برندینگ افق ایرانیان
جمع بندی

سخن پایانی

اولین برخورد برای هر کسب و کاری مهم است؛ کارت ویزیت طراحی شده شما می تواند اولین برخورد فیزیکی مشتریان با برند شما باشد. با طراحی و چاپ کارت ویزیت می توانید اعتبار و هدف کسب و کار خود را در نگاه اول به مخاطب منتقل کنید.

تیم متخصص افق با استفاده از طراحی های به روز، پشتیبانی عالی، تجهیزات مدرن به طراحی و چاپ کارت ویزیت در زمان کوتاه می پردازد.

سوالات پر تکرار

سوالات متداول

چاپ دیجیتال معمولاً برای تصاویر کمیاب یا چاپ کمتر مناسب است. کیفیت چاپ دیجیتال برای چاپ محتوای متنی بسیار خوب است، اما برای تصاویر با جزئیات بالا چاپ افست بهتر می باشد. از طرفی چاپ افست برای تیراژهای بزرگتر انتخاب بهتری به شمار می آید.

کارت ویزیت سلفونی ضخامت کمتری دارد و با لایه نازکی پوشیده شده است در حالیکه کارت ویزیت های جنس لمینت ضخامت نسبتا بیشتری دارد و آسیب پذیری کمتری دارد. 

استفاده از QR CODE بسیار راحت است؛ فقط کافیست با برنامه گوشی کد QR را اسکن نمایید تا شما را دقیقا به صفحه فرود مورد نظر منتقل کند.

در حالت کلی مدت زمان طراحی کارت ویزیت یک الی دو روز کاری است.  

برای طراحی کارت ویزیت از سایت شما می توانید فرم تماس با ما را تکمیل کنید، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و فرم بریف برای دریافت اطلاعات ارسال خواهد شد و براساس اطلاعات فرم فرایند طراحی کارت ویزیت شروع می شود. 

در فرایند طراحی کارت ویزیت، ما در ابتدا نیازها و سلیقه شما را به صورت کامل دریافت می کنیم تا مشکلی پیش نیاید اما پس از طراحی تا یکبار بدون دریافت هزینه امکان ویرایش وجود دارد؛ البته ویرایش های بعدی کارت ویزیت شامل هزینه است. 

5 پاسخ

  1. سلام و درود؛
   بله در صورت تمایل می توانید از طریق شماره 09356828487 با کارشناسان مجموعه افق ایرانیان در ارتباط باشید.

 1. سلام و درود
  من مربی باشگاهم، میتونید برام کارت ویزیت اختصاصی همراه با تصاویر مرتبط جذاب طراحی کنید؟

  1. سلام و درود،
   بله حتما، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 09358628487 تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *