آیکون خط ستاره دار
طراحی کتابچه برند در ارومیه

طراحی برند بوک در ارومیه

برند بوک یا کتابچه برند یک سند سازمانی است که برای انعکاس هویت بصری برند، همچنین اصول و مفاهیم زیربنایی آن استفاده می شود. برند بوک حاوی مجموعه ای از دستورالعمل ها و قوانین راهنما برای شیوه استفاده از برند است. هدف برند بوک ایجاد هویت یکپارچه و منسجم برای برند است تا تمام جوانب مرتبط با آن در ارتباطات داخل یا خارج سازمان به درستی رعایت شود.

برند بوک امکانی فراهم می کند تا افراد و بخش های مختلف به درک و آگاهی واحدی از تمامی ابعاد هویتی و رفتاری برند برسند. از جمله نتایج طراحی برند بوک برای کسب و کارها عبارتند از:

 • افزایش آگاهی از برند، بهبود جایگاه و اثربخشی در نزد مخاطبان
 • ایجاد قوانین و تصاویر روشن و شفاف از برند و ماهیت آن برای بکارگیری در ارتباطات
 • تسریع در فرآیندهای همکاری داخلی و خارجی سازمان، درک قواعد و ویژگی های برند  
 • هماهنگی تمامی اقدامات و فعالیت های طرح شده با استراتژی و سنگ بنای برند
 • کاهش بی نظمی ها و ناهماهنگی ها
طراحی برندبوک در ارومیه
طراحی کتابچه برند در ارومیه
معرفی کسب و کار با برندبوک

برند بوک چگونه برند شما را معرفی می کند؟

کتابچه برند غالبا دارای سه بخش اصلی است که اطلاعات مهمی در راستای معرفی برند ارائه می کند.

 • در مورد برند: تاریخچه پیدایش، اهداف و چشم انداز، ماموریت، وعده ها، ارزش های اصلی و شرح محصولات یا خدمات
 • دستورالعمل های استفاده از عناصر بصری و گرافیکی: پرداختن به جنبه های هویت بصری مانند لوگو، پالت رنگی، تایپو گرافی و…
 • قوانین ارتباط: دستورالعمل های مرتبط با چگونگی ارتباط با مخاطبان

در مورد برند، مواردی همچون هدف تاسیس، شعار، مزیت های رقابتی، ارزش های خلق شده برای مشتری و… با راهبردهایی منطبق بر نیاز و استراتژی های کسب و کار معرفی و تشریح می شود.

هویت بصری بخش مهمی از روند برندینگ و هدایت آن در مسیر رشد و موفقیت است. برند بوک با تعیین چارچوب هایی برای نمایش منظم، متحد و اصولی عناصر هویت بصری، به ایجاد ثبات و کارایی برند کمک می کند. قوانین ارتباطی برند هم در مورد شخصیت، نحوه تعامل، ادبیات و دستور زبان، لحن و… هستند و در شکل گیری رابطه احساسی برند با مخاطبان نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

مزایای طراحی برندبوک در ارومیه

مزایای طراحی برند بوک در ارومیه برای کسب و کارها

از جمله مزیت های طراحی برند بوک برای کسب و کارها عبارتند از:

 • استفاده از عناصر بصری مشخص و ثابت، شناخت و آگاهی از برند را آسانتر می کند.
 • فرآیند استخدام نیروهای جدید و همکاری با افراد یا شرکت ها آسان تر می شود. زیرا برند بوک مانند یک راهنمای صریح و روشن برای هم راستا شدن با هسته اصلی برند عمل می کند.
 • به حفظ و نگهداری از برند کمک می کند.
 • موجب پیشرفت پایدار کسب و کار می شود و شرکای جدید را متقاعد می کند با شرکت همکاری کنند.
 • برند بوک نه تنها خلاقیت را محدود نمی کند بلکه به خلق ایده های سازمان یافته و استراتژیک نیز کمک می کند.
 • با تعریف چارچوب های قانونمند، موجب کاهش ناهماهنگی ها، بی نظمی ها و سردرگمی افراد می شود.
 • تفکرات و منش برند را به مخاطبان نشان می دهد و در نحوه درک مخاطبان از برند موثر است.

افزایش درآمد

بر اساس نتایج تحقیق وب سایت فوربز، کسب و کارهایی که به صورت یکپارچه فعالیت های برندینگ را در پلتفرم های مختلف انجام می دهند، شاهد افزایش 23 درصدی در میانگین درآمد خود هستند. زیرا یکپارچه سازی منجر به سهولت تعامل، بهبود شناخت برند و بازگشت مشتریان در دراز مدت می شود. 

از طرف دیگر برند بوک، بازده و کارایی پروژه ها را افزایش می دهد. چرا که سیاست های اصلی کاملا مشخص و تعریف شده هستند و لازم نیست زمان طولانی صرف تفکر و آزمون و خطا در این موارد شود. به طور مثال مدیر شبکه های اجتماعی می داند که از چه قالب و لحنی برای ارتباط با مخاطبان استفاده کند تا بیشترین میزان اثرگذاری و در نهایت جذب مشتری صورت گیرد.

جذب مشتری وفادار

اشتراک گذاری برند بوک با مخاطبان و مشتریان برای کسب و کارها اعتبار و امنیت ایجاد می کند چرا که می دانند مشخصا با چه کسی سر و کار دارند و چه چیزهایی در انتظار آنان است. هویت سازماندهی شده، نشانه برندی متعهد و حرفه ای است که به وفادار ماندن و جلب رضایت کاربران کمک می کند. 

علاوه بر این، وقتی برای مصرف کنندگان تجربه کاربری لذت بخشی فراهم شود، احتمال وفادار ماندن به برند نیز افزایش می یابد؛ در واقع این همان کاریست که برند بوک می تواند انجام دهد. زیرا ثبات برند انتظاری است که بیشتر مشتریان از کسب و کار دارند.

معرفی برند

برند بوک یک تصویر جامع از برند است که شامل فرهنگ سازمانی، صدای برند، شخصیت و درواقع هر آنچه که درون شرکت جریان دارد؛ می باشد. در واقع برند بوک پکیج کاملی از تمام آن چیزی است که برای شناخت و معرفی برند لازم است. برندها برای تثبیت جایگاه خود در ذهن مخاطبان، نیاز دارند به بهترین شکل معرفی شوند تا بتوانند به یادماندنی باشند. حضور برند با یک لوگو، فونت، رنگ و تصویر در کانال های بازاریابی و ارتباطی برای توسعه و رشد آن بسیار حائز اهمیت است. استفاده از برند بوک این مسیر را هموارتر می کند.

ایجاد وجه تمایز بین رقبا

کتابچه برند با ایجاد یک ماهیت بصری، رفتاری و کلامی منحصر به فرد برای هر فعالیت تجاری آن را از دیگر رقبا متمایز می کند. با اجرای دستورالعمل های برند بوک در تمامی بخش ها، هویت اختصاصی و انحصاری برند به مشتریان نشان داده می شود. هر برندی برای خود داستان، نگرش، ارزش های بنیادی، مزیت های رقابتی و استراتژی های کلان دارد که همه این موارد در برند بوک به شکل هدفمندی انعکاس می یابد تا یک کسب و کار از باقی آنها قابل تمیز باشد.

مراحل طراحی برندبوک

10 مرحله طلایی طراحی برند بوک در ارومیه

برای طراحی یک برند بوک جامع و حرفه ای لازم است به موارد زیر اشراف کامل داشته باشیم:

 • تاریخچه برند، تغییرات مهم در طول زمان فعالیت، تاریخ ثبت برند، مالک حقیقی یا حقوقی، حیطه فعالیت و… 
 • علت نامگذاری برند، ریشه یابی عبارات و کلمات مورد استفاده برند
 • درک شعار کسب و کار و پیام های کلیدی آن
 • محصولات و خدمات فعلی، سیر توسعه برند و برنامه های آینده برای گسترش سبد محصولات یا خدمات
 • عناصر بصری و گرافیکی هویت برند
 • طیف مشتریان و جامعه هدف
 • استراتژی ها و سیاست های کلی کسب و کار

در ادامه برخی از موارد به شکل مختصر بررسی شده است.

داستان برند

 قدم اول با معرفی برند شروع می شود. در این مرحله، به ایده اولیه شکل گیری، داستان برند و چگونگی توسعه آن، اهداف تاسیس، مفاهیم برند، تاریخچه، بیانیه ماموریت شرکت، چشم انداز و… پرداخته می شود. در این بخش باید به سوالاتی نظیر اینکه شما چه کسی هستید، چرا در بازار حضور دارید، برند شما با چه چیزی شناخته می شود، چه نیازی را برطرف و چه ارزشی ایجاد می کنید و… پاسخ دهید. داستان برند باید به گونه ای بیان شود که افراد احساس خوبی در مورد کسب و کار و برند شما پیدا کنند.

واژه شناسی برند

در این مرحله دلیل انتخاب نام برند، ریشه یابی و معنی برند بیان می شود. همچنین استانداردهای زبان و استایل نوشتاری مانند نحوه استفاده از کلمات و عبارات، اصطلاحات تخصصی، علائم نگارشی، عناصر زبانی و… هم تعیین می شوند.

تگ لاین برند

تگ لاین به عبارات جذاب و شعار تبلیغاتی برند اطلاق می شود. می توان از ترکیب لوگو و تگ لاین برای معرفی خدمات و محصولات استفاده کرد. علاوه بر این تگ لاین ها در کمپین های بازاریابی، انواع تبلیغات دیجیتال یا چاپی، وب سایت، ضمیمه امضای ایمیل و… به کار می رود. لازم است استانداردها، چگونگی و زمان استفاده از تگ لاین در طراحی برند بوک گنجانده شود.

لحن برند

کلماتی که استفاده می کنید و احساسی که می خواهید در مخاطب ایجاد کنید، لحن برند شما را مشخص می کند. با در نظر گرفتن شخصیت و صدای برند، کلمات مناسب و زبان اصلی برند برای ایجاد ارتباط با مخاطبان مشخص می شود. در واقع باید تعیین شود که برند با جامعه هدف خود به چه نحوی رفتار می کند، سخن می گوید و قرار است در نظر مخاطبان چگونه به نظر برسد. لحن برند می تواند رسمی، غیر رسمی، احساسی، منطقی و… باشد. برای لحن برند با توجه به پرسونای برند و کاربران هدف، فهرستی از کلمات مطلوب و غیر مطلوب تهیه می‌شود. 

خدمات برند

در این مرحله، خدمات و محصولات، ویژگی ها، کیفیت، مزایا و ارزش افزوده ای که برای مصرف کننده ایجاد می شود، معرفی می گردد. به کمک صفحات اختصاصی برای هر محصول یا خدمت، تصاویر باکیفیت و جذاب از پروژه ها، کالاها و خدمات، تجربه کاربری مشتریان و… می توان به شکل بهتر و موثرتری خدمات را عرضه نمود. همچنین برنامه و اهداف شرکت برای توسعه محصولات، عرضه خدمات یا کالاهای جدید در آینده نیز در برند بوک بازتاب می یابد.

بررسی گرافیکی برند

در طراحی برند بوک، می بایست پالت رنگی برند بطور دقیق مشخص گردد. رنگ های اصلی، ثانویه، سایه روشن های رنگ اصلی و مکمل، رنگ های مجاز و غیر مجاز برای استفاده در جنبه های بصری مارکتینگ تعیین شوند. کاربرد هر رنگ، محل و زمان استفاده، کد و نام دقیق رنگ ها در برند بوک درج می شود. این کار سبب تثبیت هویت برند در پلتفرم ها و بسترهای ارتباطی و بازاریابی خواهد شد. بهتر است پالت رنگی با رنگ های محدود و مرتبط با برند انتخاب شود تا سادگی و اثرگذاری حفظ گردد.

اهداف برند

اهداف و چشم انداز برند در کتابچه آن ثبت می شوند. هدف برند باید با کلمات واضح، ساده و صریح مکتوب گردد. چشم انداز شرکت، مسیر پیش رو را برای رسیدن به جایگاه ایده آل نشان می دهد و در تعیین استراتژی های اصلی، اهداف میان مدت و کوتاه مدت موثر است. مشخص نمودن اهداف برند به برنامه ریزی های مالی، بازاریابی و امور اجرایی سمت و سو می دهد و کارمندان را در راستای دستیابی به اهداف همراهی می کند.

لوگوی برند

لوگو یکی از مهم ترین عناصر بصری برند است که نحوه استفاده از آن در طراحی برند بوک به دقت درج می شود. جزئیات طراحی، ویژگی ها، کدهای رنگی، مقیاس قابل استفاده، طیف رنگی و… در برند بوک ثبت می شود. همچنین نمونه هایی به عنوان استفاده صحیح و نادرست نشان داده می شود. حاشیه امن، رنگ بندی پس زمینه، قوانین استفاده از لوگو در اپلیکیشن ها، پروفایل، ترکیب با متن، نوع و روش ساخت و… نیز در برند بوک وجود دارد.

نام اختصاری برند

منشاء و فلسفه انتخاب نام تجاری و نحوه بیان صحیح این نام در برند بوک ثبت می شود. همچنین شرح داده می شود که این نام، نماد و مخفف چه چیزی است. همینطور اگر داستان جذابی پشت انتخاب نام برند باشد، نقل می شود. علاوه بر این، ارتباط معنای نام برند با اهداف، خدمات یا محصولات نیز مکتوب می شود. ممکن است نام برند نقشی در انتقال پیام و توسعه فعالیت های برند داشته باشد که در این صورت هم بایستی در برند بوک ثبت شوند.

تایپوگرافی برند

در برند بوک مجموعه فونت ها و سبک نوشتاری اختصاصی برند تعیین می شود. همچنین در مورد چگونگی و زمان استفاده از انواع فونت دستورالعمل هایی در نظر گرفته می شود. برای تعیین اصول تایپوگرافی به شکل، رنگ، اندازه، خصوصیات (نازک، ضخیم، بولد، معمولی)، جایگاه مناسب هر نوع فونت، نحوه استفاده در تصاویر مختلف و… توجه می شود. تایپوگرافی باید در تمامی رسانه ها و بسترهای شرکت در هماهنگی و انسجام باشند. بهتر است تصاویری از کاربرد فونت ها در رسانه های مختلف مانند وب سایت، کارت ویزیت، سربرگ، بنر و… قرار گیرد.

عناصر طراحی برندبوک

4 عنصری که در طراحی برند بوک باید به آن توجه کرد

در طراحی برند بوک در ارومیه اگر شناخت درستی از اصول و پایه های برند وجود نداشته باشد، نمی توان تصویری درخور از کسب و کار ارائه نمود. می بایست تمامی جوانب را به دقت سنجید تا در روند معرفی، مخاطب دچار سردرگمی یا ابهام نشود. چند مورد از اشتباهاتی که در روند طراحی کتابچه برند وجود دارد عبارتند از:

 • سلایق شخصی بر مفاهیم و هویت برند ارجحیت می یابد. دیدگاه و رویکرد طراحی باید بر اساس استراتژی های بصری و نوع شخصیت برند باشد.
 • برند بوک برای مخاطب هدف خود طراحی نمی شود. از مخاطبان برند بوک می توان به فروشندگان، طراحان، بازاریابان، مشتریان، شرکای تجاری و… اشاره نمود. بنابراین بایستی با توجه به توقعات، مشکلات، راه حل ها، سیاست ها و لحن مورد نیاز هر طیف اقدام به تهیه برند بوک نمود.
 • هویت برند به صورت ناقص و با تکیه بر موارد محدودی مانند فونت یا لوگو ایجاد می شود.
 • بین عناصر بصری، متنی و هویت رفتاری در رسانه ها و موقعیت های مختلف ناهماهنگی وجود دارد و از سبک های مختلف و غیر منسجمی استفاده می شود.

در ادامه به تشریح 4 عنصر مهم می پردازیم:

هدف و چشم انداز برند

هدف، چرایی تمام فعالیت های بازاریابی و برندینگ کسب و کار را توضیح می دهد. اهداف و چشم اندازها به تصمیمات تجاری سمت و سو می دهند. برای تعیین هدف و چشم انداز، به دلایل وجود کسب و کار، آینده و جایگاه ایده آل در بلندمدت، تفاوت ها و فرصت های فراهم شده توسط برند برای دیگران و… توجه می شود. تعیین این موارد به همکاران، مشتریان و کارکنان کمک می کند تا دریابند که آیا می خواهند با برند همکاری کنند یا نه. اهداف و چشم اندازها باید آنقدر غنی و عمیق باشند که بتوانند به افراد انگیزه دهند.

طیف مخاطبین

قبل از طراحی برند بوک، باید مخاطبین هدف کسب و کار شناسایی شوند. لازم است به نیازها، چالش ها و گره های ذهنی گروه هدف و مشتریان بالقوه توجه شود. این کار موجب می شود علاوه بر جلب اعتماد، قوانین و استانداردها به صورت قابل فهم، روان و متناسب با نیازهای آنان ارائه شده و محتوای مناسب مخاطب تولید شود. به عنوان مثال استفاده از عبارات کاملا تخصصی و درون سازمانی، لغات نامفهوم و اصطلاحات فنی برای افراد خارج از سازمان مناسب نیست.

شخصیت برند

شخصیت یا پرسونای برند در هماهنگی و یکپارچگی لحن و پیام برند در تمامی کانال های بازاریابی و تعامل با مخاطبان نقش مهمی دارد. شخصیت برند از ارسال پیام های متناقض برای مشتریان جلوگیری می کند. برای تعریف شخصیت برند می توان از چند صفت انسانی که به بهترین نحو برند را توصیف می کنند، استفاده کرد. این صفات، راهبردهای برندسازی را شکل می دهند و در میزان صمیمیت و تعامل مشتریان بسیار موثر هستند.

ارزش برند

ارزش برند در بقا و موفقیت فعالیت تجاری غیر قابل انکار است. مشتریان به دنبال برندی می روند که با ارزش های شخصی آنان همسو باشد. اهمیت و جایگاه برند در نگاه و رفتار مخاطبان، میزان ارزش برند را نشان می دهد. باید به مشتریان نشان داده شود که برند چگونه در ایجاد تجربه متمایز و بهبود زندگی آنان نقش دارد و چه ارزش هایی برای آنان به وجود می آورد.

ایجاد هویت با برندبوک

هویت سازی با برند بوک برای کسب و کار

برند بوک تمام جزئیات مهم مرتبط با برند را شامل می شود و حاوی عناصر و شناسه هایی برای معرفی موجودیت برند است. کتابچه برند به عنوان یک سند محتوایی جامع، زیربنای برند و شاخ و برگ های آن را تعریف می کند. اصل دلیل وجود برند بوک، ارائه یک تصویر روشن و دقیق از برند است، بعبارتی طرز تفکر کسب و کار با برند بوک به مخاطب نشان داده می شود. ماموریت، چشم انداز، وجوه تمایز، ارتباطات، زبان، فرهنگ و ارزش های سازمانی همگی شخصیت و هویت برند را شکل می دهند. با بیان شیوا و جذاب اهداف و ماهیت کسب و کار، هویت برند برای مخاطبین و پرسنل درون سازمان نیز قابل درک خواهد بود.

جهت دریافت مشاوره طراحی برندبوک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارتباط با ما
فاکتورهای مهم طراحی برندبوک

برند بوک شامل چه مواردی است؟​

پادکست آشنایی با برند بوک در ارومیه و اهمیت طراحی آن

در طراحی برند بوک به طور قطع نمی توان گفت چه عناصر و مواردی برای کتابچه برند کسب و کارها ضروری است. این مسئله به نیازها و شرایط مختلف بستگی دارد. با این حال برخی از جزئیات آن عبارت است از:

 • بسته بندی محصولات و کالاها
 • دستورالعمل های بروشور، کاتالوگ و…
 • سبک عکاسی
 • ساختار تبلیغات دیجیتالی و محیطی
 • قوانین برگزاری همایش، رویداد و…
 • سبک نوشتاری
 • پرچم
 • لباس پرسنل
 • بدنه خودروهای سازمانی و توزیع محصولات
 • الگوها و اشکال
 • ساختار غرفه های نمایشگاهی
 • راهنمای تصویرسازی
 • بایدها و نبایدها
 • زبان و سبک ارتباطی
 • نحوه چینش اجزای هویت برند بر روی انواع ابزارهای تبلیغاتی
 • خط مشی روابط عمومی و…

در ادامه مطلب، برخی از پرکاربردترین موارد بررسی شده اند:

طراحی لوگو افق ایرانیان

طراحی لوگو

لوگو باید برای استفاده در محیط های مختلف بهینه شده و سازگار باشد. لازم است نسخه های متفاوت و مورد قبول از لوگو از نظر نحوه قرارگیری، اندازه، رنگ، فضا، زمان و مکان ظاهر شدن آن در پلتفرم های مختلف مشخص شود. در واقع طراحی لوگو به عنوان یکی از مهم ترین المان های هویتی موجود در برند بوک اهمیت بسزایی دارد.

ست اداری

ست اداری مجموعه ای از اوراق اداری رسمی و غیر رسمی یک مجموعه هستند که به صورت واحد و متحدالشکل برای انعکاس تصویر بصری یک برند استفاده می شوند. ست اداری شامل کارت ویزیت، سربرگ A4 و A5، پاکت نامه ملخی و A4، خودکار، فاکتور، دفترچه یادداشت، سرنسخه برای پزشکان و… می شود. در برند بوک قوانین و اصولی برای طراحی این اقلام وضع می شود.

طراحی ست اداری در ارومیه با افق ایرانیان
طراحی تقویم در ارومیه

تقویم

تقویم ها جزو هدایای تبلیغاتی پرطرفدار محسوب می شوند که به دلیل دسترسی آسان و قیمت به صرفه می توانند در فعالیت های بازاریابی مشاغل استفاده شوند. در برند بوک دستورالعمل هایی برای طراحی تقویم از نظر انطباق با استانداردهای برند وضع می شود. طراحی تقویم منطبق بر طیف رنگی، سبک فونت و محتوا، مفاهیم بصری برند و دیگر عناصر شناسایی برند در این کتابچه تعیین می شوند. 

کارت پرسنلی

کارت پرسنلی عضویت یک فرد را در سازمان یا شرکت خاصی نشان می دهد. از کارت پرسنلی در موارد مختلفی مانند احراز هویت، تردد، حضور و غیاب، دادن اطلاعات سازمانی، برخورداری از خدمات رفاهی و تفریحی و…استفاده می شود. در برند بوک ها نحوه چینش عناصر، طراحی گرافیکی، نوع اطلاعات، اندازه، تصاویر و… راهنمایی های لازم برای داشتن ظاهر حرفه ای و هماهنگ با برند ارائه می شود.

طراحی کارت پرسنلی برندبوک در ارومیه
طراحی و چاپ طرح ماگ برندبوک

طراحی ماگ

ماگ و لیوان تبلیغاتی یکی دیگر از کاربردی ترین هدایای تبلیغاتی است که همواره می تواند استفاده شود و برند را در معرض دید قرار دهد. ماگ در انواع پلاستیکی، شیشه ای، سرامیکی، کاغذی و… وجود دارد. در برند بوک نوع و جنس لیوان، نحوه استفاده از لوگو و عناصر برند، ابعاد، استاندارد چاپ تصویر، طرح گرافیکی، پیام تبلیغاتی و… مشخص می شود تا علاوه بر کیفیت، تناسب و جذابیت ظاهری، نظر و توجه مخاطب را جلب کند.

طراحی کیف دستی

 کیف های دستی جزو اقلام تبلیغاتی هستند که در مدل ها و جنس های مختلفی تولید می شوند. این کیف ها مصرف زیادی دارند و نام و پیام برند را در معرض دید افراد بسیاری قرار می دهند. در برند بوک ها قوانینی برای طراحی کیف های دستی در نظر گرفته می شود. از جمله طرح ها و الگوهای مناسب، نوع و جزئیات انواع طرح ها، اندازه های مناسب برای کاربردها و موقعیت های مختلف، پیام های متناسب با جوهره برند، عبارات فراخوان به اقدام و….

طراحی کیف دستی در ارومیه
طراحی سررسید در ارومیه

طراحی سررسید

 نوع سررسید (وزیری، رحلی و…)، جلد، رنگ، سایز، جنس کاغذ، اطلاعات و محتوا، جزئیات بصری و تصاویر پیوست شده در ابتدا و انتهای سررسید و سایر موارد مربوطه در برند بوک لحاظ می شود. سررسیدها فضای تبلیغاتی مناسبی در اختیار شرکت ها قرار می دهند و می توانند مدت زمان طولانی برند را در معرض توجه و نگاه افراد قرار دهند. می توان برای افزایش تعامل با مخاطبان، تقویت برندینگ و وفادار ساختن مشتریان از خلاقیت و نوآوری با توجه به محدودیت ها و چارچوب های کسب و کار استفاده کرد.

طراحی قالب های شبکه های اجتماعی

 برای طراحی قالب ویدئو، پست، استوری، تصاویر، کاور هایلایت اینستاگرام، پست های زنده، پست های نظرسنجی و… در برند بوک قوانینی درج می شود. این قوانین کمک می کنند تا پیام ها به شکل جذاب، موثر و هماهنگ با شاکله برند به مخاطبین منتقل شوند.
طراحی قالب اینستاگرامی برندبوک
طراحی ui سایت در برندبوک

طراحی ui وب سایت

 به ظاهر گرافیکی و شکل و شمایل هر چیزی که در وب سایت دیده می شود و کاربر با آن تعامل دارد، رابط کاربری می گویند. در برند بوک، اطلاعاتی در خصوص ساختار، فونت، استایل گرافیکی، چینش عناصر، طراحی صفحات، زبان و لحن مناسب اطلاعاتی داده می شود. همچنین در خصوص استفاده از تصاویر و ویدئوها، نحوه نمایش لوگو، تعاملات و فرآیندهای کاربری راهنمایی های لازم صورت می گیرد.

طراحی تابلوهای مجموعه

تابلوهای یک مجموعه می توانند در دسته های مختلفی از جمله تابلوهای سر در ساختمان، تابلوهای راهنمای بخش های داخلی شرکت و تابلوهای تبلیغاتی جای گیرند. تابلوها در سایزها و انواع مختلف قابل استفاده هستند. در برند بوک یک شرکت دستورالعمل هایی برای طراحی این تابلوها نظیر تصاویر و طرح های گرافیکی، نورپردازی، متن، ابعاد، رنگ مناسب، فونت خوانا و… ثبت می شود.

تابلوهای طراحی شده در برند بوک
ثبت سفارش طراحی برندبوک در افق ایرانیان

نحوه سفارش برند بوک در ارومیه

آژانس تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ افق ایرانیان خدمات طراحی برند بوک در ارومیه را بصورت حرفه ای برای همه شرکت ها و مجموعه ها ارائه می دهد. شما می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید و سفارش طراحی برند بوک خود را ثبت نمایید. طراحی و تدوین کتابچه برند در مجموعه افق، با استفاده از طراحان مجرب و متخصص انجام می شود. 

ابتدا نیازسنجی ها و تحقیقات جامع و دقیقی از کسب و کار، رقبا و مخاطبان صورت می گیرد تا بر تمام جنبه های برند اشرافیت کامل به وجود آید. با همکاری کارفرما و ارائه مشاوره از سوی تیم افق، استراتژی های علمی و اصولی برای طراحی برند بوک اتخاذ می شود. تلاش بر این است که سند نهایی برند شما کامل و جامع، حرفه ای و استاندارد، جذاب و در عین حال برای طیف مخاطبان کاربردی و قابل فهم باشد.

جهت دریافت مشاوره طراحی برندبوک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارتباط با ما
تعرفه طراحی برندبوک در ارومیه

قیمت طراحی برند بوک در ارومیه

فاکتورهای مختلفی بر قیمت طراحی برند بوک در ارومیه موثر هستند، از جمله:

 • نوع برند و ابعاد کسب و کار: برندهای بزرگ ممکن است به چندین برند بوک برای بخش های مختلف مشتریان، چندین لوگو، تایپوگرافی، لحن و… نیاز داشته باشند.
 • تعداد صفحات: هر اندازه تعداد صفحات مورد نیاز بیشتر شود، زمان و هزینه های طراحی برند بوک نیز بیشتر می شود.
 • درخواست های اختصاصی، سطح سفارشی سازی و تعداد ویرایش های ثانویه: محتوا، طرح ها، عناصر گرافیکی و… هر اندازه خاص تر و متمایز تر باشند، بر هزینه طراحی برند بوک در ارومیه موثر خواهد بود.
 • میزان جزئیات و پیچیدگی طراحی: خدمات متعدد در سطوح مختلف، ساختار سازمانی پرلایه و… نیاز به زمان و تحلیل بیشتری دارند.
 • شدت رقابت: در بازارهایی که شدت رقابت زیاد است، می بایست تعداد بیشتری از رقبا بررسی شوند تا بتوان با استراتژی های مناسب در این میان موفق شد. تعداد و عمق مطالعات پیرامون این قضیه نیز بر قیمت طراحی برند بوک در ارومیه تاثیر دارد.
لوگو آژانس تبلبغاتی و برندینگ افق ایرانیان
جمع بندی

سخن پایانی

آنچه که موجب توسعه برند و ماندگاری در ذهن مخاطب و بازار می شود، تنها کیفیت بالای محصولات و خدمات نیست. یک عامل مهم، حضور متحد و یکپارچه برند در تمامی فعالیت های تجاری است که به تثبیت جایگاه برند و کسب سهم بیشتر بازار کمک شایانی خواهد کرد. برندهای موفق و مطرح، چشم اندازی واضح و منسجم به کمک برند بوک خود ارائه کرده اند که در همه جا نماینده و معرف هویت آن ها است. 

برند بوک فرصتی برای تجلی ارزش ها و اصول فعالیت شما است که ساز و کار عملی و راهبردی برای برجسته کردن هویت برند تان در بازار پر رقابت امروزی است. با طراحی برند بوک در ارومیه و استفاده از خدمات شرکت افق، می توانید به صورت حرفه ای در بازار رقابت کنید و برندینگ یکپارچه داشته باشید. همچنین برند را برای مخاطبان و کارکنان خود به صورت شفاف معرفی کنید، ارتباط سازنده ای با کاربران برقرار کرده و به بهترین شکل پیام های خود را به آن ها برسانید.

سوالات پر تکرار

سوالات متداول

نمی توان عدد مشخصی برای هزینه طراحی برند بوک در ارومیه تعیین نمود. این مسئله تحت تاثیر عوامل متعددی مانند ابعاد کسب و کار، تنوع فعالیت ها، سطح رقابت، تعداد ویرایش های ثانویه، زمان پروژه، پیچیدگی های طراحی، تدوین و… است.

به طور دقیق نمی توان گفت. با توجه به شرایط و نیازهای هر شرکت زمان متفاوتی لازم است. به طور متوسط ممکن است بین 1 تا 3 ماه طراحی و آماده سازی یک برند بوک زمان لازم داشته باشد.

دپارتمان های بازاریابی و برندینگ، طراحان گرافیک و کپی رایترها جزو افرادی هستند که در طراحی برند بوک نقش دارند. 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *